Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan kell bilire szoktatni?...

Hogyan kell bilire szoktatni? Elfelejtettem hol olvastam, annyira emlékszem reggel-este ültessük rá. Egyéb ötlet?

Figyelt kérdés
2015. márc. 24. 12:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
60%
6-os vagyok,azt kifelejtettem,hogy én ,,sima" hagyományos bilit vettem.Nővérem valami formázott mesebilit vett a kislányának.Ennek a bilinek a kiképzése olyan volt,hogy a 2 lába között valami megformázás volt,ami kiemelkedett a bili pereméből,s egyszer olyan szerencsétlenül huppant rá a kislánya,hogy megütötte a szemérem testét a gyermek,nagyon fájt neki.Szerintem nagyon jó a hagyományos bili.
2015. márc. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
6-os vagyok,ezzel a játékkal amit leírtam,mindenfélére meg lehet tanítani és fel lehet készíteni óvodába,iskolába.Óvoda előtt óvodásat ,,vetítettem" ,a kisfiam volt az óvóbácsi,persze helyette is én beszéltem.S amikor következett az iskola,akkor pedig iskolásat ,,vetítettem"-játszottunk.A gyermekem nagy élvezettel szinte itta be ezeket a ,,tanításokat". Nem is volt semmi probléma a beszoktatással,sőt az óvónő el is küldött,hogy nincs szüksége a gyermekemnek a jelenlétemre,s megkérdezte,hogy járt-e bölcsibe,(nem járt)mert olyan simán beilleszkedett az első pillanattól kezdve,mintha nem is első napja lenne az oviban. Ezek a ,,vetítések" 1 osztályban is voltak,a plüssállatok elmondták,hogy hogy kell használni a számolópálcikát,miért kell megtanulni számolni,hogy kell kerekíteni a betűket,stb.stb.Persze mindig volt egy értetlen,aki gyengébb volt a többinél,ilyenkor jókat nevettünk,de a többi plüssállat ennek az egynek mindig jó szívvel,szeretettel segített,s ez a gyenge is jól tudott haladni végül mindig.Így nagyon szeretett tanulni a kisfiam,rászokott a rendszeres tanulásra,s amikor eljött az az idő,hogy 5.-be nem lehetett napközis,nem kellett aggódnom,hogy mivel egyedül van otthon,(egyedül volt otthon,mert özvegy vagyok és dolgoztam),tehát nem kellett aggódnom,hogy nem fog tanulni.Olyan gyönyörűen kialakult benne,hogy haza ment,megebédelt,lefeküdt 1 órára,(ezt az 1 óra pihenést saját maga alakította ki),s utána nekilátott a tanulásnak.Dicsérték is szülői értekezleteken mind a magatartását,mind pedig a tanulmányi eredményét.Azóta már felnőtt,lediplomázott,pedig ált.isk.-ban még segítettem neki a törtekben,s az egyenletek megoldásában,mert ebben a kettőben elakadt,de ezzel a kis segítséggel nagyon jól haladt tovább.
2015. márc. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:

Szia! Szerintem teljesen felesleges rendszeresen ráültetni a bilire, amíg nem érett meg rá a kisgyerek, addig úgysem pisil bele. Nem kell erőltetni.

Az én lányom pl. kihagyta a bilit, egytől a wc re ment. Egyik napról a másikra lett szobatiszta, mikor megérett rá. Hiába ültetgettem előtte rendszeresen minden este bilire.... Hogy mit tegyél nehéz megmondani, minden kisgyerek más és más. :-)

2015. márc. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:

Hát most ez morbid lesz, mert én tudom hogy saját magamnak ez hogyan sikerült. Azért tudom, mert apám sikszor hangoztatta ezt a sztorit akkor is amikor már nagyobb voltam.


Apám egy szállodában zenélt és én két éves voltam. A szállodában volt egy úszómedence, ami nekem elnyerte a tetszésemet, viszont még pelenkás voltam. Mégis bele lettem téve a medencébe. A medencében jeleztem első alkalommal, hogy pisilnem kell és apám ennek nagyon megörült, azóta nem kellett pelenkát hordanom.


Valószínűleg a publikus ürítés miatti szégyellőségem volt az oka ennek, a mai napig képtelen vagyok medencében vagy természeti tóba csinálni. :D


Mondhatjátok, hogy ez szerencsésen jött ki, mert praktikusan apám sem tudhatott erről amikor még csak 2 éves voltam, nem igazán volt még aktuális, hogy ezt megbeszéljük egy pofa sör mellett a medence szélén mielőtt beletesz a vízbe :D

2015. ápr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
az en kislanyom 11 honapos,mar 1 honapja minden nap a bilire ultetem ebed utan es mar megszokta,minden nap mar kakil a bilikebe!szerintem kell szoktatni minel hamarabb!mi az ikeaba vettunk bilit,nagyon nagyon szeretjuk!stabilan ul rajta,konnyu kionteni!!nagyon jo ,csak ajanlani tudom! [link]
2015. ápr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. ápr. 24. 21:49
 17/22 anonim ***** válasza:
A 11 hónapos bébinek tönkre megy a gerince az örökös ültetéstől.
2015. ápr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A nővérem kislánya ilyesmi bilibe ütötte meg a nemi szervét amikor ráhuppant szegény.
2015. ápr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
nem orokosen ul rajta!delutan 7-10 percet ul,ennyi!!!egyszer egy nap!mar stabilan ul reg,sot meg lepked is!nem gondolom hogy ez akkora megterheles lenne!
2015. ápr. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
11 hónaposan még korai a biliztetés,tönkre mehet a gerince és pszichés betegséget is szerezhet a kisded.Nem a ,,rászoktatástól" lesz szobatiszta,hanem attól,ha már megérett rá.
2015. ápr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!