Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan lesz szobatiszta?

Hogyan lesz szobatiszta?

Figyelt kérdés

A lányom nyáron lesz 3 éves, szeptembertől ovis. Viszont a szobatisztasággal gyakorlatilag nem állunk sehogy és ez kezd egy picit zavarni már.

Ugye mindenhol azt írják hogy türelem, megérik rá, majd szól stb. Biztos ti is írjátok majd, ez eddig okés. Így is tettem eddig, nem erőltetem, pár hetente rákérdezek, hogy akar-e bilibe, wc-be, de csak egy határozott nem a válasz. Rá se ül se a bilire, de a szűkítőre. Nem is szól hogy éppen pisil, kakál, egyáltalán nem zavarja, hogy a pelenka tartalma szétkenődött alatta. Nem értem miért jó ez neki. Szerintem pelenka függő a gyerek.

Szóval az egyik ami èrdekel hogy meddig van értelme ennek a ráhagyásnak? Ha még augusztusban sem állunk sehogy mert ráhagyom, hogy majd szól, akkor se izguljak?



2016. ápr. 26. 13:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A történeted olvasva amit az egyik válaszadó írt lesz célravezető : hagyod, nem kérdezed egy hónapig. Valószínű a "csak azért sem" van benne a gyerekben.


Persze nem tudjuk, hogy mióta próbálkozol.


Valószínűleg nem néznek rám jó szemmel, de én az elsőnél a határozottságot alkalmaztam és a jutalmazást.

Igaz, még volt bő 2 hét hogy betöltse a 2. életévét a kislány, amikor előkerült a bili. Volt, hogy ráült, pisilt bele egy keveset, felállt és rögtön a szőnyegre pisilt...(mindegyik gyerkőcnél csak este vettem elő a bilit, fürdés előtt kértem hogy üljenek rá. Ha volt kedvük ráültek, ha nem, akkor nem. Mindig magyaráztam nekik, és elmondtam,hogy mennyire klassz lesz és hogy fogok örülni, ha a bilibe pisilnek, Ők is nagy lányok/ fiúk lesznek.). A szülinapja utáni reggelre eldugtam a pelenkát és azt mondtam neki, hogy nincs pelus, de van szép bugyika, ezt vesszük fel, de ebbe nem szabad bele pisilni/ kakálni, hanem a bilire kell ráülni. Ha nem lesz pisis/ kakis a bugyi, akkor (és mutattam a dobozt) vehet ki belőle bármit. Azonnal ment is a bilire, egyetlen egyszer sem volt baleset. Két hétig jutalmaztam (pez cukorka, kis nyalóka, egy szem cukor, kinder csoki... tehát apró dolgok,) és két hét kellett ahhoz is, hogy éjjelre is lekerülhessen a pelus.


Sok sikert!

Üdv:4 lurkós

2016. ápr. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!