Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mi a legtöbb, amit egy szülő...

Adam1c1 kérdése:

Mi a legtöbb, amit egy szülő tehet a gyermekéért, bilire szoktatás érdekében?

Figyelt kérdés
A leg drasztikusabb eszközökre volnék kíváncsi, ami még elfogadható, és bátran alkalmazható. A gyermek, akiről szó van, már három és fél éves, és még mindig minden percben ragaszkodik a pelenkához. Azt már megérti, hogy mire való a bili, de üvölt a pelenkájáért, ha nincs rajta, és nem szól pisi-kaki előtt, csak amikor már teljesen tele a pelus, és nem érzi magát jól benne. Napi szinten beszél a fejével az anyja, de nem ért belőle. A testi fenyítésből sem. Pedig az idő szorít. Az érintett anyuka jelenleg is dolgozik, és a későbbiekben is szeretne. Most még a bölcsödében nem gond a pelenka, de az óvodába már nem fogják őt így felvenni. Szóval minden megoldás érdekel, mert nem tud vele otthon maradni az anyja hétköznaponként még plusz egy-két évig. A legkevésbé sem szeretné a gyerek saját döntésére bízni a kérdést. Valamiféle nevelési tanács kell, hogy létezzen erre a bajra. Előre is köszönöm mindenkiválasztás.

2016. máj. 26. 14:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mondom ennek a felnőtt verzióját:


A munkahelyeden a főnököd kitalálja, hogy neked minden nap 14:10-kor székletet kell produkálnod. Naponta többször lehülyéz, ha nem megy, időnként elcsattan pár pofon. Függő helyzetben vagy, máshová nem vesznek fel, a fizetés kell.

Minden nap egyre jobban rettegsz, hogy megint nem fog sikerülni, félsz az ütésektől, a kiabálásától, a szégyentől.


Mit tippelsz, hány nap alatt alakulna ki benned fóbiás félelem a WC-től és állna le pszichés alapon az emésztésed, amíg ki nem durrannak a beleid?


No, egy kisgyereknél ez hatványozottan jelentkezik, ő a bilit a rossz élményekkel kapcsolja össze, persze, hogy menekül előle. A biliből egy fenyegető szörnyet csináltatok.

2016. máj. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de senki ne úgy képzelje ezt a helyzetet el, hogy állandóan kiabálva van a gyerekkel, meg el van fenekelve. Az anyja szépen beszél vele. ...és nincs erőltetve a dolog. Volt olyan nap, igen, amikor az ovi miatt ki lett próbálva minden nevelési eszköz, de nem jellemző. Rengeteg szeretetet és dicsértet kap a kisfiú otthon. Szóval nem kell máris az édesanya nyakának ugrani. Viszont ami tény, hogy a gyerek nem figyel oda az anyjára. abszolút nem érdekli mit kér tőle. abszolút mással foglalkozik. Az én saját véleményem egyébként az hogy olyan a világon nincs, hogy egy gyerekhez ne lehessen keményebben szólni. Nevelni nem lehet könyörögve.
2016. máj. 26. 21:00
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is nyomást gyakoroltok rá, ami - ahogy látod - visszafele sül el.

Étkezésnél szokott ez lenni, hogy túl nagy hangsúlyt kap, aztán még kevésbé eszik a gyerek.

2016. máj. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Hát figyelj, erre a gyerekre évekig semmilyen nyomás nem lett gyakorolva. pont ennek issza az anyuka a levét jelenleg. Mindig minden családtag csak könyörgött neki. Most meg azt csinál a gyerek, amit akar. Borzasztóan rossz. Nem lehet lehet neki semmit megtiltani, mert hiszti van. Nem lehet rászólni se finoman, se sehogy sem, mert hiszti van. Engem nem így neveltek, és szerintem még legalább 5 millió másik magyar gyereknek sem könyörögtek a szülei kiskorukban, mégis ember lett belőlünk. Méghozzá tisztességes, becsületes, és ha saját magamba nézek, még csak nem is indulatos. Én tényleg távol tartom magam mindenféle szóbeli konfliktustól, pedig azért kaptam verés kiskoromban bőven.
2016. máj. 26. 21:36
 15/21 A kérdező kommentje:
wc-t sokan írjátok, és igen, logikus, amit írok, de ez a gyerek fél rajta. még szűkítőn ülve, az édesanyja karjaiban is. A bilin elnevetgél, és talán - talán nagyon nehezen két cseppet produkál is bele. de ennyi. Visszakerül a pelus, és egy percre rá, már tele is pisilte. Az a legnagyobb baj, hogy tele van mániákkal, rögzült rossz szokásokkal, és nem bír meglenni nélküle. ilyen a lábán a zokni is. nyáron. odabent a padlószőnyegen. vagy a sapka. ősszel nem akarta felvenni. most nyáron nem akarja levenni.
2016. máj. 26. 21:46
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
A bilinek szerintem azért van létjogosultsága a szoktatás elején, mert hordozható, kiviszem a teraszra, az udvarra, kiteszem a nappali közepére (igen, nálunk ott is volt egy ideig), és sokkal hamarabb elérhető, mint sokszor a wc. Ez a tulajdonsága jól jön az elején, amikor néha majdnem későn szól a gyerek..... ha a Wc-ben tartanám, én is feleslegesnek tartanám.
2016. máj. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Ez így van. A bili pont erre lett kitalálva, és ezért jó. mert állandóan ott van a gyerek előtt. Megértem azokat a gyermekeket is, akik inkább wc-re ülnének, teljesen érthető, de de ban olyan gyerek, mint pl a szóban forgó is, aki egyenlőre semmilyen téren nem akar úgy viselkedi mint a nagyok. Nem akar utánozni, sem wc-n, sem autóban ülve, de lehet akármi is a példa. A bili az egyetlen olyan dolog, amivel lehet játékosan szoktatni a gyermeket a wc-re. Szigor pedig alapvetően igenis kell. lehet hogy nem a bili kapcsán, de minden gyereknek szüksége van rá, mert másképp átesik a szülő a ló túloldalára, és el lesz kényeztetve csemetéje. Nem fog szót fogadni, mert semminek sem lesz következménye. Egyébként ha már szóbakerült pl az evés is, szakembertől olvastam, hogy a gyermek azt is fel tudja használni a szülő ellen zsarolásként. Az olyan szóülő ellen, aki hajlandó vele alkudozni, csakhogy egyen végre a gyermek. aki úgy gondolja, hogy az etetés is egy olyan dolog, amit nem lehet parancsra, az gondolkozzon el rajta, hogy az édességet mért tömi a gyerek szó nélkül magába, önként és dalolva, míg az ételt az istennek sem. sajnos sok szülő bele is nyugszik abba, hogy a gyermeke csak csokoládét hajlandó enni, de ezzel többet árt a gyermeknek, mint amennyit használ.
2016. máj. 26. 23:04
 18/21 anonim válasza:
7%
Szerintem a tuti módszer, hogy folyamatosan legyen szoktatva a gyerek a bilihez, de ha ez nem történt meg, akkor viszont mindent be kell vetni, hogy a bilin maradjon. Ha úgy van oda kell szorítani. Nálunk sajnos kellett, de hamar rájött, hogy mi vagyunk az erősebbek, így csak párszor kellett. Aztán telefonos játékokkal, mesével tartottam rajta, ez olyan jól sikerült, hogy teljesen megszeretett ülni rajta, így mindig meg tudtuk várni a termést. Utána már elég volt, ha én szórakoztattam rajta, azzal más dolgokban is sokat fejlődött. Utána hagyni kell pelus nélkül, hogy párszor összepisilje magát és lássa, hogy az nem jó ha elengedi magát. Ha ez is meg volt, akkor a bilit egy számára elérhető helyre kell tenni és levenni róla a nadrágot. Így maga el fogja tudni végezi a dolgát. Utána pedig visszaszoktatni, hogy nadrággal is menjen.
2016. máj. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
utolsó, ez ugye vicc volt vagy provokáció? ennyire embertelenül és megalázó módon ember hogy bánhat egy kisgyerekkel?:(
2016. máj. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kövezzetek meg. Én ezért utálom a bilit mert az egész lakásból wc-t csinál.Én azt az elvet vallom, hogy kicsit lassabban de a wc-re szokjon a gyerek. Én rendszeresen hívom muta0tom neki hogy mit kell csinálni a wc-n. Pelust kb 1 hete vettem le mert már zavarja. De bizony rajta van alvásnál és ha messzebbre megyünk. Itt a nyár most meg lehet csinálni hogy kint a kertben pelenka nélkül legyen és pl pisiljen a kisfiú úgy mint Apa állva. Találja el stb. Nekem a védőnő azt javasolta tegyek be a pelusába egy textil pelust mert az nem annyira jó nedvszívó és kicsit legyen kellemetlen neki. Mert a mai pelusok nagyon jó nedvszívók és nem érzik igaziból ha tele van a pelus.

Ha jelez a gyerkőc, hogy kezdi rosszul érezni magát a pelenkába el lehet mondani neki, hogy látod ha a wc-be menne a pisi kaki akkor nem lenne ilyen érzésed. Lehetne dicséret falat csinálni. Nálunk ez a top 1. Rajzoltunk neki egy kisfiút aki a wc-n ül és csináltunk egy táblázatot, hogy ha pisil kakil akkor rajzolunk neki egy kishajót. 10 kishajó után jár egy matrica. esetleg ez. Kezdetben akkor ha ráül a wc-re utána lehet növelni a tétet ha bele is pisil kakil.

Én mindent megbeszélek a gyerekekkel korlátok vannak neki kicsi koruk óta de ha én azt mondom nem és határozottan teszem azt akkor az 5 éves lányom és a 2 éves fiam is szót fogad. Van büntetés is pl sarokban állás nem kap meg valamit amit szeretne és tudják.

Szerintem nem kell ehhez verni a gyerekeket hogy szót fogadjanak. Viszont tudni kell határozottan bánni velük.

2016. jún. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!