Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Csak nekem nem normális, hogy...

Csak nekem nem normális, hogy 5 évesen nem szobatiszta?

Figyelt kérdés
Az egyik baràtnőm kisfiáról van szó. Januárban már 5 éves lesz és még mindig pelenkàs (nappalra is) Nekem ez nagyon nem normális,mivel egyidősek a gyerekeink,de az én lányom már 2 éve szobatiszta, sőt a 28 hónapos kiscsajom is.Szetintetek oké még 5 évesen? Mert a szülők nem foglalkoznak a dologgal.
2018. dec. 3. 13:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Mi??? Ovódába nem jár?

Így hogy iskolába? Bnőd se normális az fix

2018. dec. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
21%

Mért 28 hónapos?

Nem tudod kiszámolni hány éves?

Ennek mi értelme?

És téged hány hónaposnak számolt anyukád?

Még mielőtt másokkal kötekekednél inkább ezekre gondolj..

2018. dec. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
*kötekedsz
2018. dec. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Bocsáss meg utolsó...akkor 2 éves,vagy 2év és 4 hónapos 😂😂😂 Tényleg most ez a lényeg?
2018. dec. 3. 19:09
 15/21 anonim ***** válasza:
45%

Miből gondolod hogy nem foglalkoznak vele? Ott vagy velük a nap minden egyes másodpercében?

Istenem de utálom az olyan nőket akiknek nincs jobb dolguk mint másokat megszólni.


Na az én fiam autista. 4 éves és még nappalra sem szobatiszta, nem nem és nek megy. Nem szellemi foyatékos, 120-as az IQ-ja. Egyszerűen csak vannak dolgok amikben fontos számára az állandóság és nem tud váltani, ilyen a pelus is. Járunk pszichodokihoz is, fejlesztésekre, de nem segített esdig semmi. Oviban is tökjól elnézegeti hogy mindenki a wc-be pisil, ő nem hajlnadó. Nehéz nagyon, mert akik nem ismernek meg azok is akik igen nincsenek velünk állandóan, kis perceket-órákat látnak az életünkből max és mind azt hiszik ráhagyom a gyerekre és milyen azar anya vagyok hogy nem vagyok képes wc-re szoktatni. Jah, nem kötöttem az orrukra hogy a gyerekről megállapították az autizmust ;) Inkább gondolják azt hogy sz@r anya vagyok és béna, minthogy a gyerekemet kerüljék mint egy leprást csak azért mert megtudják auti.

Ne vájkálj mások életében. Ne hidd hogy mindent vagy bármit is tudsz másokróp csak azért mert néha találkozol velük. Örülj annak hogy te milyen szuper anyuka vagy akinek már a 28 hónaposa is szobatiszta... te egy hős vagy, bezzeg ez az anyuka. Szégyelld magad hogy itt akarod kidumálni, mintha ezzel bármi pozitívat elérhetnél a gyerek életében. Tudom értem én, jó érzés másokat kibeszélni és azt gondolni te mennyivel jobb vagy. Nem vagyok ideges ha egyébként úgy tűnne, csak hányok az ilyenektől mint te akik azt hiszik tudják a tutit ;)

2018. dec. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Mivel hetente 3-4x találkozom velük,azért tudom,hogy milyen emberek és hidd el,hogy ha a saját édesanyja is észreveszi,hogy a szerencsétlen gyerekkel nem foglalkoznak,mert anyuka ahelyett,hogy elvinne dokihoz elment inkább ejszakàkra dolgozni,a kicsi meg egyik mamàtol a màsikig vàndorol,akkor nem én vagyok már a hü...e. Azért tettem fel a kérdést,mert szerintem nem oké,és kíváncsi voltam ,hogy csak én gondolom e így! De ezek szerint csak hànyni lehet tőlem.... köszönöm a válaszokat
2018. dec. 4. 16:54
 17/21 anonim ***** válasza:
31%

15ös vagyok

Vagy csak eltúlzod a dolgokat.

Ha a gyerek 5 éves akkor oviba jár. Ha oviba jár akkor ott már feltűnt a gondozóknak a dolog és elküldték volna szakértőihez vizsgálatra. Ha nem küldték el akkor azt jelenti már van valami diagnozisa, papírja a gyereknek. Persze 5 éves korig kaphat felmentést a gyerek az ovi alól de ennyi idősen már nyomós indok kell, nem elég az hogy anyukának nincs kedve vinni. Viszont szakértői adhat felmentést és közben pedig kapja a korai fejlesztést.

Totál nem kerek a történet. Szerintem te csak annyit látsz hogy nem szobatiszta de fogalmad sincs mi a helyzet náluk, de azért pletykálkodni tökjó róla.

De ha ilyen sokszor talizol velük akkor hajrá, fogd meg a gyerek kezét és oldd meg a szobatisztaságát, ha már úgyis szerinted csak a szülők hibája az egész. Jöhetsz hozzánk is, oldd meg a mi problémánkat is..., aztan majd beszélgethetünk ki mennyit foglalkozik a gyerekével. Évelején óvónő a hős mint te kinek fogalma nem volt mivel áll szemben kijelentette na majd ők megoldják ezt a szobatisztaságot, ha már nekem ennyire nem megy... Na azóta is panaszkodnak hogy sehogy nem tudják rávenni a gyereket hogy a wc-be pisiljen. Aranyos, erről beszéltem, nem is értem miért gondolták kamuzok.. ;)

2018. dec. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Miért kéne 5 évesen oviba járnia? Nálunk csak az iskolai előtti év a kötelező...
2018. dec. 4. 19:23
 19/21 anonim ***** válasza:

"Miért kéne 5 évesen oviba járnia? Nálunk csak az iskolai előtti év a kötelező..."


Miért, hol élsz kérdező? Nem Magyarországon?

2018. dec. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nem,Szlovàkia 😊
2018. dec. 5. 11:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!