Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tehetnék még? Vagy egyszer...

Mit tehetnék még? Vagy egyszerűen várni kell?

Figyelt kérdés

3,5 éves a kisfiam.

Nagyon kis okos, viszont nem hajlandó a wc-t használni.

Pisinél sosem szól, csak ha már pisilt. Kakinál megy a szobájába, becsukja az ajtót, kakil ès szól, hogy bekakilt.

Múltkor mikor bement utana mentem, raültettem a wc-re és így sikerült kakilni a wc-be. De visszafoghatta nert rá egy órára bekakilt.

Hiába kapott matricát, dícséretet. Körbe ugráltam kb hogy mennyire szuper..semmi.

Inkább azt mondja ajándèk nem kell csak pelenka. Németországban élünk, jár oviba, cserélik neki a pántos pelenkát, azt mondták ne stresszeljek rá, sokszor előfordul, hogy valamelyik kicsinél nehezebben megy, csak már örülnék!


Ja és ha kis gatyát adtam rá is tuti bepisilt mindig. 5.után pelenkát kapott és abba meg kakilt rögtön.



2019. febr. 12. 18:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Legalább járhat oviba. Mi ugyanígy vagyunk a majdnem 3,5 éves lányommal, de ő még oviba se járhat itthon emiatt.
2019. febr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Túl sokáig lett várva. Most már kialakult a gyerek öntudata, személyisége. Így teljesen a gyereken múlik, hogy hogy áll a dologhoz. Másra kell bízni a gyereket, mert a szülő már elvesztette a tekintélyét a kérdésben a gyereknél.
2019. febr. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2,5 évesen sírt a bilin... lett próbálva mindig.

Mindig mondták hogy még nem érett rá!

2019. febr. 13. 10:05
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
A kislányom 3 éves. Ő néha ráül a bilire, játsza, hogy pisil és jön Wc papírért. Ráfeküdtünk a témára rendesen, de valamiért még mindig nem szeretne. Szól ha pisilnie kell, ha kakálnia kell, de hiába ül rá, nem jön semmi. Minden gyermek megérik rá előbb-utóbb, nem pelenkában mennek érettségizni. A szülők bántását meg ebben a témában fejezzük már be, mert gusztustalan és jellemtelenségre vall. Puszi!
2019. febr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Nyugodj meg,nem a te hibád. Mi is próbálkoztunk mindennel. 4 évesen nagycsoportos volt már ,mert 130-as az iq-ja ,persze később kiderült Asperger -szindrómás. De az ő félelme a "klotyómanó"-tól ,számára reális volt. Ahogy felkerült a nagycsoportba,utána pár hónapra rá hazajött ,kezembe adta a pelenkát ,és közölte hogy erre már nincs szüksége.
2019. febr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Fú komolyan mondom, hogy mára ez a mondat hiányzott:


“Nyugodj meg, nem a te hibád!”


Teljesen annak érzem, de igazából nem tudom, hogy miért mert komolyan mondom, hogy probálkozunk és nem...

Ma is beszéltem vele erről a dologról, ráült a wc-re többször is aztan leszállt, és pisilt.... nagyon leakart szállni... és pisilt is utána úgyhogy szervi gondja sem lehet..érezte, hogy kell...

Az a szerencse, hogy járhat oviba.

Azt mondták, hogy segítenek de persze semmi.

Csak elintézik annyival, hogy sok fiú ilyen. Nem gond, majd elhagyja, bla bla...

Szeptemberre mire kezdődik a következő ovis év nagyon kéne, hogy sikerüljön.. :(

2019. febr. 14. 22:57
 7/15 A kérdező kommentje:

És nagyon ügyes volt a kisfiad, hogy csak így elhagyta.

Jaj de büszke lennék!!

2019. febr. 14. 22:58
 8/15 anonim ***** válasza:
18%
Hat en nem ertem ezt a mai szobatisztaságot. Erdekes regen hamarabb szobatiszták lettek a gyerekek. A 80 eves nagyanyám mesélte , hogy a gyerekei 1 évesen mar szobatiszták voltak...es biztos...4 gyerekre pelenkát mosni anno, nem hiszem hogy kivitelezhető lett volna. Mondta is hogy hogy csináljam majd, en meg fogom fogadni. En nem hiszek abban hogy meg kell erni rá. De nálatok lehet mar keso, mert hogy jóval idosebb mar. Mondta h kitartónak kell lenni, sokszor ráültetni a bilire úgy, hogy langyos vizet rakjak bele, es ez fogja ingerelni. Hat kíváncsi leszek, a fiam meg csak 5 hónapos, majd kiderul az igazsag:)
2019. febr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem késő...és jól tettem hogy vártam


1 hete nagyon ügyes!

Ma már szólt az oviban hogy pisilni kell (egyedul nem eri fel) es ment és pisilt...


Az egy dolog, hogy másnál hogy volt vagy van , régen vagy most....


De az hogy 1 évesen szobatiszták ... ez olyan mint 4 hónaposan pörkölt nokedlivel....

2019. márc. 1. 15:29
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem nevelik a gyereket, lényegesen lassabb lesz a fejlődése. És mástól lesz kénytelen tanulni a gyerek nem a szüleitől. Aztán csodálkoznak később, hogy a gyerek nem tiszteli a szüleit. Vagy nem szívesen mutatkozik a szüleivel idegenek előtt.
2019. márc. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!