Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minden nő tud (na) szoptatni?

Minden nő tud (na) szoptatni?

Figyelt kérdés
Ha egy nő annyira egészséges, hogy teherbe tud esni és világra tud hozni egy gyermeket, akkor azt táplálnia is tudni kellene alapesetben ugye? Egy egészséges újszülöttnek pedig tudnia kell szopizni? Tehát, az hogy rengeteg gyerek kap tápszert annak köszönhető, hogy mondjuk rossz szülésélménye volt a kismamának, vagy nem segítették eléggé a mellretételnél, nem jól táplálkozik vagy túl stresszes és emiatt nincs teje? Tehát van valami külső ok ami miatt nem képes szoptatni a gyerekét. De egészségügyileg nincs olyan, hogy nincs teje valakinek nem? Hisz akkor éhenhalna az utód és akkor nem volt értelme a gyereket kihordania a testének.
2019. júl. 27. 14:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
62%

#9

Figyi, nővérem is császárral született, ahogy sok más ember is, és egészséges, értelmes felnőtt ember lett. Ez a mai modern társadalom betegsége, hogy minden szarból nagy ügyet csinálunk, a gyereket a széltől is védeni kell, és jaj de rossz anya vagy, ha bármit máshogy csinálsz, mint az aktuálisan elfogadott elképzelés. Igaz ez kb naponta változik, mint pl egyik nap azt mondják, hogy egyél húst, mert milyen menő a paleo, másik nap már legyél vega. Nem kell mindent elhinni, amit olvasol.

2019. júl. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
36%
10-es végre egy értelmes hozzászólás👍
2019. júl. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Az 5-ös válaszolónak igaza van. Nem kell kiragadni mondatokat és azt kiforgatni. Nem azt mondta, hogy a padláson kell szülni, hanem azt, hogy igenis meg kellene adni ennek az egésznek az intimitását. A neonfény, a férfi orvos, a turkálás, a bunkózás, a siettetés, a klór szag, a rideg kórház tényleg tönkretesz mindent.
2019. júl. 27. 14:56
 14/26 anonim ***** válasza:
76%
A természetes szülés menete nem változik évről - évre, merthogy ez nem trend kérdése. Ahogy a szoptatás létjogosultsága sem.
2019. júl. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
11-esek is igaza van egyébként, soha semmi se jó akármit csinálunk. Mindig bűntudata van a mai anyának, az a baj..
2019. júl. 27. 14:56
 16/26 A kérdező kommentje:
Sokan írják, hogy kényelmesebb a tápszer? Amúgy miért? Nem kényelmesebb elővenni a cicit és kész ? Azt nem kell melegíteni, kevergetni stb.. :D
2019. júl. 27. 14:58
 17/26 anonim ***** válasza:
74%
Vannak hormonális és anatómiai eltérések is. Rokonomnak egyáltalán nem volt teje korábbi mellműtétek miatt.
2019. júl. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
89%
Azért mondják hogy könnyebb a tápszer, mert azt bárki be tudja kutyulni. Szoptatni viszont csak anyuka tud. Úgyhogy a szoptatós anyuka keze jobban meg van kötve ha menni akar valahová mondjuk
2019. júl. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
60%

Az első napokban kényelmesebb a tápszer. A szoptatás még nem megy, fáj is, a pici meg óránként kéri.

A tápszert bekeveri, valaki megeteti, a pici meg beájul három-négy órára, és nincs vele gond.

Főleg, ha etetni se csak anya fogja.

2019. júl. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
64%

Nekem pl majdnem eltolták a szoptatásomat, mert (sürgős) császárral szültem, csak másnap kaptam meg a babát egy komplikácií miatt, akkor azt mondták, hogy csak 3 óránként 20 percet szabad szoptatni, nem vettèk észre, hogy a baba belső ajka befelé fordul (itthon a védőnő rögtön mondta, de addigra fekélyes seb volt a bimbómon, ami egy hónap alatt gyógyulr be), 2. nap tápszerre tették, azt mondták, nem baj ha így marad. Addigra a bimbóm bekeményedett és dagadt, nem fért be se a baba szájába se a mellszívóba és indult mögötte egy tenyérnyi bőrpírral a mellgyulladás.


Így jöttünk haza a 3.napon. A varázsszer, amit a neten olvastam, a mell meleg vizes borogatása és szoptatás előttk zuhanyoztatása volt. Meg az hogy a szoptatási tanácsadó bnőm biztatott. 7-8.naptól csak anyatejes volt a babám 6 hónapig.


A bonyoltság: a tápszer plusz anyatej együtt szörnyű (túl hideg a tàpszer mire befejezi a szopit, túl meleg stb), de ha rááll az ember, mint egyedüli módszer, akkor nem nehéz.


A szoptatás könnyű és praktikus az első otthon töltött hetekben, de onnantól, hogy elkezdesz kimozdulni, bonyolult.

Ha egyedül mész el, fejni kell, még jó ha elfogadja a baba a cuclit.

Ha babával mész el, haza kell érni vagy máshol szoptatni. Nekem a szüleimnél vendégségben is iszonyú érzés volt egy zárt ajtajú szobában egyedül, nemhogy a bevásárló központ baba mama szobájában. Ha ritka evő a baba és kiszámítható, az mázli.


Továbbá a szoptatott gyerekek egy része ciciimádó lesz, mellen szeretnek elaludni és éjjel szopizni (ami a tejtermelésnek jó lenne), tehát senki a földön nem tudja őket megnyugtatni, az enyémet majdnem 7 hónapos létére képtelen az apja még átmenetileg is elcsitítani este 8 után. Pedig egyáltalán nem bátorítottam a gyereket a plusz cicizésre, napközben 3 óránként eszik (kb így is éhes).


A szoptatás elrontja a mellett, van, aki hízik tőle, és a szexuális èletnem rettenetesen árt (én kb képtelen vagyok szexelni mert egy gusztustalan tejelő tehénnek érzem magam és mert szexradar van a gyerekbe építve).


És nem hiszem, hogy bármivel is jobb lenne, mint a tápszer. Tudom hogy lehoznak ilyen study-kat, de ha emiatt megy tönkre az anya és a kapcsolat, akkor kérdés hogy érdekel-e, hogy 0,0001%-kal kisebb valószínűséggel törik le a kisujja körme a szoptatott babának.


Az anya dolga, joga, hogy mérlegeljen és döntsön, én pl erősen gondolkozom rajta, hogy a következő akkor lásson először cicit, amikor belenéz a tükörbe.

2019. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!