Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minden nő tud (na) szoptatni?

Minden nő tud (na) szoptatni?

Figyelt kérdés
Ha egy nő annyira egészséges, hogy teherbe tud esni és világra tud hozni egy gyermeket, akkor azt táplálnia is tudni kellene alapesetben ugye? Egy egészséges újszülöttnek pedig tudnia kell szopizni? Tehát, az hogy rengeteg gyerek kap tápszert annak köszönhető, hogy mondjuk rossz szülésélménye volt a kismamának, vagy nem segítették eléggé a mellretételnél, nem jól táplálkozik vagy túl stresszes és emiatt nincs teje? Tehát van valami külső ok ami miatt nem képes szoptatni a gyerekét. De egészségügyileg nincs olyan, hogy nincs teje valakinek nem? Hisz akkor éhenhalna az utód és akkor nem volt értelme a gyereket kihordania a testének.
2019. júl. 27. 14:27
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
35%
Jaj, hagyjuk már ezt a szülés témát, annyira lényegtelen... pár óra az egész, mégis képes egy csomó ember ezen kattogni. Kit érdekelt ki hogyan szül, komolyan ennyi nő van, aki csak ebben tud fröcsögni, dagonyázni, ennyire üres az élete?! Annyimsok fontos dolog van egy nő és egy gyerek életében, tényleg ezen a fél napos dolgon kell rágódni ennyit?! Főleg más szülésén...
2019. júl. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a fiamnál tápszert nyomtak a szájába cumisüvegből és cumit. amikor a kórházban szoptattam 20 percnél már vették el a babát elsö nap, utána meg merni kellett vinni szopik után

Nagyon megmaradt bennem, hogy volt ott a kórházba 1 alkalom amikor 40-60 percet volt mellen és a csecsemős üvöltött velem, hogy hogyan is merészelem ennyit szoptatni a babám.. Úgy mentünk haza, hogy 90%-ban tápszeres. Cicit nem fogadta el érthető módon ezek után. Annyi anyatejet kapott amennyit csak fejni tudtam neki. 2 hónapig volt annyi tejem, hogy csak pótlás kelljen neki.

Most a lányomnál megtiltottam, hogy tápszert adjanak neki. Kórházban belövellt a tejem, hazamenetel előtti nap 20ml hazaengedés napján 20-30ml szopizott. Azóta igaz kell tápszer, de nem mindig. 40-50ml anyatej és max 30ml tápszer kell neki. Hozzá kell tennem, hogy szerencsére a csecsemősök 90%-ban lecserélődtek és a helyes mellre tételt is megtanították. Most jobb napokon még a fagyasztóba is tudok tenni tejet annyi van. 😊 az első s.o.s császár volt mert nem tágultan és leesett a fiam szívverése, lányomnál program császár volt, de csak mert túlhordtam. Ha megindult volna magától akkor hagyták volna természetes úton megszületni.

2019. júl. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
27%
En pl azért nem fogom (csak) szoptatni a gyereket, amit itt már írták. Nem akarok én lenni az egyetlen aki meg tudja etetni és nyugtatni. Éjszaka tuti tápszert fog kapni, hogy ne a cicitől várja a megnyugvást és ha én már ki vagyok akkor apa is meg tudja etetni éjjel. Stb. Nem egy rohadt biorobot akarok lenni, egy ketlabon járó etetőgép. Kell az anyatej. Ok. Kapjon de nem mindenáron. És ha a cumi miatt nem tud szopni, akkor kap anyatejet üvegből. Martirkodjon meg szoptasson non-stop 1-3 éven keresztül aki akar vagy aminek jól esik. Igen lehet egyszerűbb beletömni a gyerek szájába a cicit. Ha az a vágyad hogy non-stop csak te legyél az élete. En erre nem vagyom. En szeretném ha a ferjem egyenértékű lenne velem a gyerek szemében és ha anyukámra is rá tudnám bízni már elég hamar. Ha más nem hogy ott alszunk náluk de nem nekem kell felkelnem hozza, mert havonta néhány havonta anyukám ügyeletet vállal. (Mielőtt bárki beszólna ő ezt szeretne, megbeszeltuk). És igen vendégségbe se szeretném a feldagadt kékeres melleimet előbányászni pl. Akkor se ha van rá külön szoba.
2019. júl. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
84%

Előző, én írtam korábban, nálunk az anyafüggés vsz azért is van, mert Apja vàltott műszakol, van hogy 2 èjjelt van itthon, nappal meg alvónapjai vannak. Szóval alapból én keltem hozzá meg én is vagyok vele és segítségünk nincs.

Nem vitából írom, csak pontosítom amit korábban írtam. Ettől függetlenül azzal viccelek néha, hogy a cicizés a legdurvább drog, ami létezik...

2019. júl. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
84%
Mármint egy héten két èjjelt bocs
2019. júl. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
91%

Míg nem volt gyerekem, én azt gondoltam ha lesz tejem, az tök jó. Ha nem, az sem baj. Meg kell mondjam nem sokat kutakodtam a témában, de nekem volt egy mellfejlődési rendellenességem, amit egy plasztikai műtéttel oldottak meg. Ez a születési rendellenesség eredményez egy csúnya formâjú mellett, és bizonytalan számú tejmirigyet tartalmaz, amelyek nem is biztos, hogy működnek. Na mindenesetre a formát korrigálni lehetett implantátummal, természetesen az implantátum nem zavarja amúgy a szoptatást akkor sem ha felvarrják a megereszkedő mellett. Nem részletezem.


Aztán nekem jött egy életmentő császármetszes hetekkel a kiírt időpont előtt. Pár órával később már volt is tejem. Két hétig fejtem az inkubátorban fekvő fiamnak az anyatejet, aki amúgy jól volt, csak híznia kellett. Nekem a kórházban bták el... Nem engedték, hogy szoptassam, akkor sem mikor már velem volt kiskocsin. Mert jaj anyuka nem szabad, elfárad stb... És bár csak 3 hetet voltunk bent, mire hazajöttünk szinte teljesen elapadt a tejem. Aztán jött a védőnő, hogy jaj ilyen mellel nem lehet szoptatni. Pedig a kórházban néha sutyiban mellre tettem, és olyan szívó ereje volt hogy a hátamig éreztem. Nagyon ügyes volt, minden ösztönöm azt súgta tegyem mellre és ne hallgassak senkire. De ott vagy megtörten egy koraszülés traumâjával egy alig 2 kilós babával, közben szakemberek hada vesz körbe és mind ugyanazt fújja. Első babásként hittem nekik. Rettegtem hogy miattam veszít majd a súlyâból, mert erőltetem a szopit és kerülünk vissza a kórházba. És csak néha tettem mellre, ahányszor a védőnő javasolta. Hamar beállt a cumizavar és a kevéske tejemnek is annyi volt. Pedig fejtem éjjel nappal, de a trauma, a stressz, a nem alvás és a sok okos szakember együttesen meghozta az eredményt. 2,5 hónapos korára teljesen tápszeres lett. Nagyon nehezen dolgoztam fel. Ez volt a budapesti János kórház, csak hogy neve is legyen a gyereknek. Míg más kórházakban azon vannak hogy a korababák nem simán anyatejesen, de magabiztos szopizassal térjenek haza..


Ha vállalnék másodikat (nem hiszem, hogy fogok), akkor már sokkal okosabb lennék és csinálnám, ahogy az ösztöneim diktálják és biztos felkeresnék egy szoptatási tanácsadót is.


Szóval én aki tök lazán állt a kérdéshez gyerek nélkül, gyerekkel már vért izzadtam hogy ne apodjon el a tejem. Még akkor is fejtem mikor alkalmanként már csak 5 mili jött le, és a fiam már 120 ml-t evett egy étkezésre.


Azt is látom, hogy én hol hibáztam. De a legnagyobb ludas pont a kórház, mindez 2018-ban. Ott ahol a legtöbb segítséget kellett volna kapnom.

2019. júl. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!