Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gond lenne, ha egy éves...

Gond lenne, ha egy éves kortól elkezdeném átállítani a babámat cumisüvegre?

Figyelt kérdés
Nagyon sok tejem van, ezzel nincs is baj. Csak nekem olyan fura, hogy egy egy év fölötti "nagy" babát szoptassak. Szóval lefejném és cumisüvegből adnám neki. Nagyon max másfél éves kortól.
2019. aug. 17. 10:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Mennyi idős most a babád?
2019. aug. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
68%
MINEK? Egy évesnek már adatsz normális etelt is
2019. aug. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem semmi baj ezzel, a gyereknek nem feltétlen maga a szopás a lényeg, hanem az anyatej és a testi közelség. Ez utóbbit meg lehet oldani cumisüvegböl etetésnél is.
2019. aug. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
74%

Én megpróbáltam. Hozzám vágta a cumisüveget. :)

Egy ekkora babát már nem igazán lehet átverni ilyen trükkökkel, neki a szoptatáskor az anyja közelsége kell, nem egy műanyag fej.

Ettől függetlenül nyugodtan el lehet választani egy 1 évest, ha szeretnéd, csak ez a cumisüveges dolog nem biztos, hogy össze fog jönni. Akkor már inkább bögréből.

2019. aug. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éveset én elválasztanám, ha zavarna a szopi, mondjuk én fejni utàlok.
2019. aug. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
59%
2-nek: persze, de 1 éves korig az javasolt, hogy elsődlegesen anyatejet kapjon, nyilván onnan még egy idő, mire minden étkezésnél átáll.
2019. aug. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

10 hónapos.

Ha nem jön be, akkor nyilván marad a szopi, csak fura ilyen nagyobb babát, aki szinte már kisgyerek, nem is baba. Meg jön a foga, aztán ja.

Nem akarom tápszerezni, szóval ha nem akar üvegből enni, akkor marad az anyatej, ameddig lehet.

A fiam fél évesig kizárólag anyatejes volt(mint a kislányom most), de amikor elkezdtem hozzátáplálni, magától tért át üvegre, ugye néha adtam neki pl ebédkor kis natur teát aztán bejött neki vagy nem tudom:)

2019. aug. 17. 10:36
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Úgy csináld ahogy nektek jo!
2019. aug. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Sok függ attól, milyen a baba, vannak elvakult "cicisták" aki lehet, hogy iszik bármiből is, de este ellazulni csak mellen tud....
2019. aug. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Az nem gond, a kicsim most még napi 3x csak anyatejet kér, 3 étkezésnél eszeget, de kiegészítésnek még mindig cicizik.

Egy éves korig amúgy hány étkezést kéne teljesen kiváltani?

2019. aug. 17. 11:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!