Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gond lenne, ha egy éves...

Gond lenne, ha egy éves kortól elkezdeném átállítani a babámat cumisüvegre?

Figyelt kérdés
Nagyon sok tejem van, ezzel nincs is baj. Csak nekem olyan fura, hogy egy egy év fölötti "nagy" babát szoptassak. Szóval lefejném és cumisüvegből adnám neki. Nagyon max másfél éves kortól.
2019. aug. 17. 10:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
70%
1 évesnek már nem szükséges az anyatej, maximum az anyai közelség miatt jó neki, cumisüvegböl kb. feleslegesen adod.
2019. aug. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
67%
Én 6 hónapos kora után nem akarom mellre tenni. Addig untig elég, megkap mindent, de elég volt ennyi a szoptatásból.
2019. aug. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Háát .. hogy meddig kell/ajánlott anyatejcsizni, az vitatható. A fiam végig kérte, majdnem majdnem 3 éves volt, amikor nem volt elég, akkor kezdtem tejitalt adni mellé, ugyanúgy elfogadta reggel-este, napközben.

Most lassan 7 éves és még mindig reggelihez, vacsorához iszik egy pohár tejet. Ha kéri miért tiltanám?

2019. aug. 17. 12:09
 14/28 anonim ***** válasza:
25%

Mért pontozzátok le azt, hogy egy éves korig főleg anyatej javasolt?

Ez a szakmai ajánlás. Aki szerint 6 hónal elég neki, az a saját véleménye.

Semmi bajom azzal, ha eddig szoptat vki, csak ne tegyen már úgy, mintha egy tényt vagy szakmai szabályt ismertetni, amikor nem...


Amúgy 1 éves korig el kell kezdeni a hozzátáplalást kb ennyi a szabály.

Nekem a 7,5 hónaposnak 1-2 étkezés van kiváltva (tízórai stabilan, ebéd után néha kér szopit), 9 hónaposan akarom a 3. és 1 évesen a 4. étkezést elvenni, de neki eddig minden ízlett. Ha látnám hogy lassabban akar haladni, alkalmazkodnék.

2019. aug. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
72%
Nem azt mondtam, hogy nem kap anyatejet, csak azt, hogy nem teszem mellre. Nekem is fura lenne ennél idősebb gyereket mellre tenni. Legalább időben megszokja a cumisüveget és engem sem mar össze a fogával.
2019. aug. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
37%
Nem azt írtam, hogy ne adjál neki tejet, hanem azt, hogy az anyatej 1 éves kor fölött már nem annyira fontos dolog, hogy a fejéssel bajlódj. Adjál neki tejitalt, szerintem több hasznos anyag van benne, mint az anyatejben, ami a csecsemők számára a legfontosabb táplálék, de 1 év fölött már nem csecsemők.
2019. aug. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Én tökre megértem, ha megelégeli vki a szoptatást, meg nem is tartozik rám, hogy mit tesz, csak leírtam korábban, hogy mi a vonatkozó orvosi (és WHO) javaslat, és lepontozták, ezt tartom furcsának.

Én is gyorsítok ahhoz képest, mert én se vagyok egy szoptatásfan, de nem pontozom le azért.

2019. aug. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
90%

szerintem ha van tej, az túlzás, hogy 1 éves kor felett nincs rá szüksége egészségügyileg--- - 2 éves korig főleg nagyon fontos, vagy az anyatej, vagy tápszer vagy esetleg tejital ezt tartja a who.

A lelki oldalában én annyira nem hiszek mint mások - mármint hogy a gyerek a mellen tanul meg kötődni, szerintem ez baromság, ha az ember foglalkozik a gyerekkel, akkor nem a cici lesz neki a megnyugvás - az enyémek elválasztódtak 1 évesen minden herce hurca nélkül, és tökéletesen megtudtak nyugodni egy öleléstől, egy puszitól, egy kis közös táncikától, semmi szükség a cicizés fontossága mögé bújni azoknak az anyáknak, akik más módon nem tudják megnyugtatni a gyereküket.


viszont ártani nem ártasz, ha üvegből adod, az anyatej gyakorlatilag természetes immunerősítő, vitamin bomba ráadásul folyadék, ha szívesen issza, miért ne adnád!

2019. aug. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Ténxleg több vitamin, tápanyag van a mesterséges "anyatejben": tápszer, tejital, mint a maga az anyatejben?

Akkor adok azt, nekem a gyermek egészsége a legfontosabb, eddig úgy tudtam, hogy az anyatej a legegészségesebb és annál jobb, minél tovább tudod anyatejjel táplálni.

Csak mert nekem sok tejem van, mondom fiamnál is 2 és fél éves koráig elegendő volt, aztán kiegészítés kellett.

2019. aug. 17. 16:27
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan muszáj elkezdeni a hozzátáplálást, mert onnantól nem elég a kicsinek pusztán az anyatej! Aztán gyerek függő, hogy milyen gyorsan tudják kiváltani az anyatejes étkezéseket.

Kérdésedre a válasz, nem, nem gáz csak nem biztos, hogy elfogadja a cumisüveget

2019. aug. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!