Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gond lenne, ha egy éves...

Gond lenne, ha egy éves kortól elkezdeném átállítani a babámat cumisüvegre?

Figyelt kérdés
Nagyon sok tejem van, ezzel nincs is baj. Csak nekem olyan fura, hogy egy egy év fölötti "nagy" babát szoptassak. Szóval lefejném és cumisüvegből adnám neki. Nagyon max másfél éves kortól.
2019. aug. 17. 10:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy a tápszer tejital jobb lenne mint az anyatej. Ha egészségesen étkezel akkor az a legjobb. Ha üvegből akkor abból. Nem az a lényeg miből :) ha számodra pihentetőbb üvegböl, akkor add úgy, egyrészt ha pihentebb vagy a tejed is több és jobb. Másrészt meg könnyebb lesz az elválasztás is ha nem lóg folyton cicin. Sok anya a környezetembeb 2-3 éves koráig igény szerint szoptatott és most mebne oviba a gyerek és küzdenek az elválasztással
2019. aug. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
54%

Amúgy most ez a blw divat szerintem teljesen átláthatatlanná teszi a hozzátáplálást. Szerintem ezek a babák lassabban haladhatnak, illetve lehetetlen megítélni, mennyit ettek, mennyit nem, mikor lehez rábízni másra egy kisüvegnyi gyümölcspèppel anyatej nélkül stb

Én emiatt nem csinàlom. A kiváltott 1-2 étkezés, amit írtam, azr jelenti, hogy reggel 7 és dèlután 3 között megúszom a szoptatást (èn nem fejek, utálom, és alig is jön).

Nem tudom, ezt hogy látjátok.

2019. aug. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

ez a darabos hozzátáplálás?


mondjuk az én lányomnak 14 hós koráig nem volt foga :P 1 éves kora után elkezdett sztrájkolni a pürék ellen - nyilván, hisz megjött az ízlése....viszont hiába adtam neki puhára főzött ételeket - pl a tarhonyát a lecsóból azt úgy nem ette meg....le kellett darálnom a lecsót tarhonyástúl virslistül hogy megegye. guszta volt mondhatom....


ez a darabos hozzátáplálás szerintem bazi veszélyes, én állítottam fejre a kisebb gyerekem egy félre ment rizscsomó után 9 hósan, senkinek nem kívánom. pedig neki akkor már volt foga...szerintem csak szerencse kérdése hogy nem megy neki félre

2019. aug. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ez nemcsak darabos, hanem ilyen véletlenszerű is. Amikor eszel és amit, abból tegyèl ki a babának, amit ehet belőle, ő meg majd vagy eszil vagy nem.
2019. aug. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Ajj, mi lesz, 3 éves a kisfiam, és meg mindig szoptatással altatom el!😃

Én sem gondoltam, hogy ez eddig fog tartani, de szerencsém, hogy megérti, ha éppen nem alkalmas, így remelem, az oviban sem lesz gond.

Viszont hogy a kérdésedre is: szerintem pohárból add, ilyenkor már simán lehet.

2019. aug. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó nem baj hogy mi lesz, ha neked ez így nem gond...én csak forgattam a szemem mikor az egyik barátnőm még 3 évesen is cicin altatta. Akkor azt mondta nem választja el míg a gyerek nem dönt úgy. Szeretnének ugyan kistesót, de míg a kicsi szopik, nem tudnak ez ügyben mit tenni. Azóta eltelt még két év...most 5! lesz, még mindig velük alszik cicin és egyre nehezebbnek tűnik az elválasztás. Közben 40 lett a barátnőm de még mindig köztük alszik. Tesó kanyarba se. Szerintem idáig ne juss el
2019. aug. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha csak este szopik, az nem feltétlenül akadálya a terhességnek.

De amúgy igazad van.

2019. aug. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Ők erre fogják....nyilvan meglehetne oldani de gondolom inkabb arra gondol az anyuka hogy a gyerek nagykn anyás, ragaszkodó, ami az elvalasztas sikertelenségében is megnyilvanul, de nyilván nem csak ebben, és emiatt amig ez nem.rendeződik nem szeretne kistesót nehogy sérüljön a nagy. Aztan hogy a tyuk volt e elobb vagy a tojás az már más kérdés
2019. aug. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!