Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg ennyire rossz a...

Tényleg ennyire rossz a tápszeres etetés?

Figyelt kérdés

2 hónapos a babám, alig van tejem a kezdetektől fogva. 2-3 etetést bírok anyatejjel megoldani a többi tápszer. Az ismerőseim, a gyerekorvos, mindenki azt mondja, hogy nem vagyok elég kitartó és hogy többet kellene mellre tennem, hogy beinduljon. Holott ennél többet már nem bírom. Így is állandóan mellen van, de nem lesz több a tejem. Azt mondják ezzel rosszat teszek neki mert az anyatejben van a legtöbb tápanyag és hogy milyen felelőtlen vagyok :(

Valóban ilyen rosszat teszek a tápszerrel? Abban is rengeteg vitamin van nem? Nem tudok mit csinalni :((((



2019. szept. 30. 15:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%
*feltevést (jav.)
2019. okt. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
52%

A lányomat a második héten állította rá a gyerekorvos a tápszerre, miután

0.) a kórházból is úgy engedtek haza, hogy szerintük nem eszik eleget a gyerek, mindenképp keressek fel szoptatási tanácsadót

1.) otthon igazából folyamatosan sírt, amibe belealudt és sírva kelt

2.) elektromos kórházi mellszívóval/kézi fejéssel 10 milinél több nem jött, a védőnő és a gyerekorvos is fejte, nem csak én

3.) a gyerek a születése utáni másfél hétben a gyarapodás helyett még harminc dekát fogyott

4.) nem akartam mérlegelni, nem is volt otthon mérlegünk, de a doki hozott, mert sejtette hogy gond van, nyilván magamtól is hoztam volna, de megelőzött

5.) a gyereknek a kutacsa kezdett behorpadni, ez volt az utolsó csepp, azonnal adtam neki a tápszert

Először csak pótlásnak szántuk, de emellett folyamatosan mellen volt a gyerek, nagyjából szoptattam-fejtem-szoptattam-fejtem egész nap, ezt két és fél hónapig bírtam, és a gyerek rohadtul nem jól gyarapodott. Miután teljesen tápszeres lett három hónapos korában, két hónap alatt teljesen behozta a lemaradást gyarapodasban és fejlődésben is.


Légyszíves fejtsd már ki, hogy szerinted nekem hogyan volt elég tejem? Ja, sehogy...

2019. okt. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%
Értem. Sajnálom! De a kevés tej nem azért volt, mert genetikailag Te kevés tej termelésére vagy képes, hanem mert valami félrecsúszott a szoptatás természetes, ösztönös folyamatában. Én így értettem, hogy nincs olyan, hogy kevés a tej.
2019. okt. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
77%

Kb 3 hétig volt elég a tejem. A növekedési ugrást már nem tudtam produkálni hiába volt egész nap a mellemen a fiam. Fejtem, szoptattam, sokat ittam, horror fejést alkalmaztam, végül szoptanít készüléket is bevetettem. De a tejem csak csökkent és csökkent, a fiam a végén már csak ordított ha mellre tettem, mert annyira nem volt benne elég. 3 hónapig vért izzadtam, hogy ne így legyen. De végül teljesen tápszeres lett. Kedves akárhányas Válaszoló, a kulcsszót, te magad is leírtad: "szerintem". A valóságban meg nem mindenkinek van úgy, ahogy SZERINTED van.


Keeslet-kinalat, igaz akkor ha minden a nagykönyv szerint történik. A tejtermelés nagyon finom gépezet, elég egy homokszem és már borul minden, akár véglegesen is.

2019. okt. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
27%
Ha valaki azt mondja vagy csak sugallja, hogy te rossz anya vagy, amiért tápszert adsz a gyerekednek, határozottan kérd ki magadnak. Nagyon jó tápszerek vannak ma, teljes értékű táplálékok. A kötődés pedig nem azon múlik, hogy szoptatod-e vagy sem, hanem azon, hogy olvasol-e neki mesét ahelyett, hogy telefont adsz a kezébe, vagy azon, hogy ha beszél hozzád, meghallgatod-e. Elhiszem, hogy az anyatej értékes tápanyag, de néhányan már szektás módon viszonyulnak hozzá. Az én kislányom is tápszeren nőtt fel. Lett volna tejem, de nem is akartam szoptatni. Erős, szép, okos. És nagyon jó a kapcsolatunk. Jó anya vagy, ne aggódj.
2019. dec. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
32%

#25: "Lett volna tejem, de nem is akartam szoptatni. "

Ezt inkább mélyen magamban tartottam volna .....

2019. dec. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
54%

"Ezt inkább mélyen magamban tartottam volna ....."

Miért?

2019. dec. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
32%

Mert az anyatejnél nincs jobb a gyereknek. Nem csak tápanyag, védőanyag is egyben. Mások vért izzadnak, hogy legyen tejük. Én még ilyet nem is hallottam, hogy valaki ne akarjon szoptatni. Illetve hogy pusztán nemtetszésből inkább tápszerezze a gyereket ...

Nem mondom, nekem is voltak nehéz pillanataim a szoptatás miatt, nyilván akkor fel-feljajdultam, hogy én nem akarom ezt, de nyilván nem hagyom abba a saját kényelmem miatt. Nem vagyok véranya, nem fogok sokáig szoptatni, ha tehetem, max. egy évig, de a szoptatásnál akkor sincs csodálatosabb, természetesebb, egyszerűbb. Nem is értem ....

2019. dec. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
41%
Te így gondolod, én máshogy. Mindenesetre két év alatt egyszer sem volt beteg, tisztán beszél, mozgékony, vidám, önálló gyerek - anyatej nélkül is. Tiszteletben tartom mindenki véleményét, aki szerint fontos a szoptatás. Szerintem viszont egyáltalán nem az.
2019. dec. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!