Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg ennyire rossz a...

Tényleg ennyire rossz a tápszeres etetés?

Figyelt kérdés

2 hónapos a babám, alig van tejem a kezdetektől fogva. 2-3 etetést bírok anyatejjel megoldani a többi tápszer. Az ismerőseim, a gyerekorvos, mindenki azt mondja, hogy nem vagyok elég kitartó és hogy többet kellene mellre tennem, hogy beinduljon. Holott ennél többet már nem bírom. Így is állandóan mellen van, de nem lesz több a tejem. Azt mondják ezzel rosszat teszek neki mert az anyatejben van a legtöbb tápanyag és hogy milyen felelőtlen vagyok :(

Valóban ilyen rosszat teszek a tápszerrel? Abban is rengeteg vitamin van nem? Nem tudok mit csinalni :((((



2019. szept. 30. 15:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
74%
Te jó ég! Mekkora gy*kerek. Semmi baja nem lesz a gyerekednek, hidd el. A fiam tápszeres volt, 2 éves, semmi baja. Én is meggebedhettem, akkor sem lett több tejem. Most ismét babát várok, most sem kötöm fel magam, ha tápszeres lesz. Sőt! Kicsit még remélem is, hogy megint nem sikerül. Rettegek attól, hogy a cicimen akar cumizni. Ijesztő, mikor jatszótéren is a fiammal egy idősek rohannak anyához, hogy CiCI! Ha tud szopizni, hagyom majd neki, de azt nem, hogy két lábon jaró cumi legyek és mindenre a cici legyen a gyógyír. Mivel láttam, csináltam, hogy másképp is lehet nyugtatni, nekem ne magyarázzák be, hogy azzal lehet csak.
2019. szept. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
49%

Mintha rólunk írtál volna. 10 hetes a kisfiam,az elejétől igény szerint szoptattam. Szinte egész nap mellen volt,pisilni is alig lehetett mellette. Aztán egyik napról a másikra egyre kevesebb tejem lett. Napi 2-3 etetést muszáj már tápszerrel megoldani.

Mondhat bárki bármit,ha nincs több,akkor nincs. A gyerek azóta is szinte egész nap rajtam,ha mást éppen nem csinál,akkor is komfortszopizik. Iszok szoptatós teát,karamalzt,csináltam szaporító fejést,beszéltem szoptatási tanácsadóval,minden hiába. Még mindig nem teljesen tettem túl ezen magam,de a gyerek nem éhezhet. El kell ezt fogadni. A mai tápszerek nem rosszak,fel fognak szép egészségesen nőni a babáink :-)

2019. szept. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
74%

Dehogy rossz! Felejtsd el ezt a sok idiótát aki ilyenekkel stresszeli az anyukákat. Igenis van olyan, amikor a tej nem elég anyuka bármit is csinál és jöhet tanácsadó de elárulom mindegyik ugyanazt mondja: “legyen a gyerek mellen amennyit csak lehet.” Csak sajnos van, hogy ez sem segít olyankor jön a tápszer ami ma már szuper minőség, pár hónapos kor felett nem ad többet az anyatejnél de egy egészen biztos: nem lesz a gyereked buta, csúnya, dagadt fejű, beteges és utálni sem fog ha tápszeren nő fel. Ez egy egetrengető badarság. Sokkal boldogabb lesz a babád is ha van egy kiegyensúlyozott anyukája és tele van a pocakja (jelen esetben tápszerrel), mintha kap 3 csepp anyatejet egy szorongó anyától. Nem is értem az ilyen instagram oldalakat meg ezt a habzó szájjal az anyatejért propagandát manapság, többet árt mint használ. Szerintem segít 3 anyukán miközben 100 másik anyuka meg még szarabbul érzi magát...

8 hónapig kizárólag anyatejes volt a babám, mielőtt megkapnám, hogy savanyú a szőlő. Akkor pótolni kellett, szintén nem bírtam az iramot mert 300 ml-t evett vacsorára amikor is jól aludt és nem vergődött az éhségtől fél éjjel. Gondolkodás, meg szar érzések nélkül adtam neki a tápszert és furcsa mód az első estétől kezdve átaludta az éjszakákat ami neki is és a szüleinek is megváltás volt. Utána elutasította a mellemet, fájdalom, trükközés és stressz nélkül szokott le róla. Jó dolog az anyatej, ameddig nem stresszeli az anyát (és ezáltal a babát) addig valóban megvan a szépsége de azon túl csak egy óriási teher, egy nyomás aminek sokak szerint MEG KELL FELELNI. Nem kell.

2019. szept. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
76%

Mintha magamat olvasnám...1 hetes korától kell a tápszeres pótlás, 2 hónapos koráig tudtam neki anyatejet adni, azóta csak tápszeres.

A legfontosabb: NE KESEREDJ EL! Én is ültem a mellszívó mellett sokszor, negyven-ötven percek után 10-15 milivel és csak sírtam, hogy még erre sem vagyok képes. A lényeg az, hogy te mindent megtettél, ennyi, kész, így alakult. Gyönyörű és makkegészséges lett a kislányom, sok másfél évig szopós babánál egészségesebb, keveset beteg, stramm, erős, okos kislány. Ezek a mai tápszerek már nem hasonlíthatók össze a régiekkel, nagyon jól meg vannak csinálva. Hatalmas előny hogy kapott egyáltalán valamennyi anyatejet, megkapta a legfontosabb anyagokat tőled ami az induláshoz kellett. Vannak gyerekek akik soha egyetlen csepp anyatejet nem kapnak, de őbelőlük is egészséges felnőtt válik. Örülj, hogy van egy szép babás, tölts vele minőségi időt a folyamatos próbálkozás és elkeseredés helyett, többet érsz vele.

2019. okt. 1. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
82%
Nekem pl egyáltalán nem volt tejem, pedig terhesség alatt nagyon készültem a szoptatásra. Tápszer helyett meg kellett volna várnom, míg éhen hal a gyerek a mellemen? Ugyan!
2019. okt. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%
Én olyan kíváncsi lennék, honnan tudja valaki, hogy kevés a teje? Mert az, hogy fejéssel nem jön, az egyáltalán nem azt jelenti? És a sírás sem az éhség jele. Mert ha fáj a hasa, akkor is pont ugyanúgy tömögeti a kezét a szájába, vagy cicizne, mert azzal nyugtatja magát. Nem gyarapodik a baba esetleg? Szerintem sok jelet félreértelmezhetnek az anyák, és azt gondolják, kevés a tej, pedig ha van tej, akkor az elég lesz, a baba igényei szerint. Nincs olyan, hogy kevés tej. Vagy van tej, vagy nincs. Csak bepánikolt anyukák vannak szerintem.
2019. okt. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
9%
Kedves utolsó, feltalálták a mérleget. Segítek: ráteszed előtte, megméred legalább 2x hogy tuti jót mutat-e, majd megméred utána. És ha az 5 grammonként mérő mérleg nem tudja mérni az evés előtti-utáni különbséget, akkor nem kell nagy észlénynek lenni hogy levond a következtetést: a gyerek szinte semmit nem evett.
2019. okt. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
8%
#16 ez óriási tévedés! Azért mert neked volt elég tejed? Hogyne lenne már olyan, hogy valakinek kevés van?
2019. okt. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
44%
A nők 98% képes lenne szoptatni, kereslet - kínálat. Csak a rossz információk miatt elcsuszik. Hopp. Most le leszek pontozva. Függetlenül attól tartom magam ahhoz, hogy nem gáz ha valaki tápszeres megoldást választja, mert tényleg van hogy már nem lehet vagy túlságosan felőrölné az anyát a sok kudarc.
2019. okt. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
38%
#17: és mennyi ideig szoptatod, miután lemérted? És a mérlegelésből ezt már le lehet vonni? Nem kellene időt adni a gyereknek, esetleg fejlődik-e, gyarapszik-e? Nincs olyan, hogy kevés tej, nincs, ez tény. Vannak időszakok, mikor kevesebb, akkor a baba többször kér, hogy beállítsa magának. Nem vagyok tápszerellenes, de akkor is szeretném konkrétan tudni, az, aki azt gondolja, nincs elég teje, mire alapozza ezt a felvetést.
2019. okt. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!