Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 13hónaposan őrűlt cicifüggő.1d...

13hónaposan őrűlt cicifüggő.1deci ál több folyadékot nem iszik meg egy nap, csak cici, cici, cici. Van, hogy egy órában 10x is kéri. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szerintetek le kellene szoktatom teljesen? Csak áll előttem és üvölt, hogy ciciiii amig meg nem kapja. Van , hogy neki áll vetkőztetni, akár nyílvános helyen is megpróbalja felhúzni a felsôm. Tanácstalan vagyok

2019. okt. 25. 23:26
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
29%
A leìràsod alapjàn a fogzàs miatt csinàlja. Èlènken emlèkszem, mikor a bölcessegfogaim törtek àt, NAGYON kelemetlen volt. Teljesen megèrtem a pici gyerekedet, hogy a legkèzenfekvőbb nyugtatàsi mòdszerbe kapaszkodik. Ha ez tèged megnyugtat, vezess magadnak naplòt a cicizèsi szokàsairòl. Amint kirajzolódij a minta, hogy pontosan mikor ès mitől vannak a cicizesi rohamok (szinte biztos , hogy a fogzàs miatt) , könnyebb lesz elfogadni, hogy neha matrica. Ha az egyèbb igènyei- összebùjàs, figylem,evès- mashogy ki vannak elègìtve, akkor nem fog ennyit cicizni fogzàsi időszakon kívül. A leìrasodbòl kitűnik, hogy ezeket mind megkapja. Egy alig egy èves kisgyerek nem tùl nagy ahhoz, hogy bàrhol cicizzen. Nem òvodàs gyerekről van szó. Kitartàs, amint kint lesznek a fogai, megnyugszik.
2019. okt. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
31%

Én azt gondolom, hogy minden gyerek túl nagy ahhoz, hogy bárhol cicizzen. 6 hónapos kor alatt saját gépkocsi, vagy babamama szoba elmegy, utàna az is gáz, meg vendégségben vagy vendeg jelenlétében szoptatni is vállalhatatlan, még ha külön szobába is mennek.

Nemhogy játszótéren.... nem állatokról van szó.

2019. okt. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
68%
#10 Értem, tehát azért mert hisztizik, engedelmeskedni kell neki. Ergo, ha egy négy éves gyerek áll neki hisztizni, hogy ő cicit akar, akkor őt is meg kell szoptatni, mert hát szegény sír, szóval inkább akkor az lesz, amit ő akar.. Hát azért ez nem így működik. Pár napig hisztizni fog, aztán majd abbahagyja, mikor rájön hogy nem ő irányít, hanem az anyja!
2019. okt. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
50%

Előző, ugyan már. Egy 13 hónapos gyerekről beszélsz. Párbajra rögtön ne hívja az anyja? Nem hiszem, hogy nem érted a különbséget, hogy a gyerek 1. kipróbál vagy kér vmit csak úgy ötletből 2. direkt nemszabad dolgot csinál, hogy határt szabasson a szülővel 3. Valami fontos neki, talán a megnyugvást, biztonságot jelenti.


Nem kell fèlni a gyerekektől és idomítani, mint egy állatod. Hadd sírjon napokig - ne viccelj már? Nyilván le kell ezzel a fajta szopival állni, fentebb írtam, hogy én amúgy eléggé ellenzem a nyilvános szoptatást. De azért nem tanácsolok másnak olyat, hogy máról holnapra törje meg a gyerekét...


Ezért írtam, hogy kérjenek tanácsot hozzáértőtöl, hogy hogy lehet ezt a legkevesebb traumával elérni fokozatosan....

2019. okt. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
70%

#14 Attól még, hogy felváltva írogatod, hogy "Ne viccelj már" és "Ugyan már", még a véleményem nem fog változni. A kérdező kérdezett, én meg válaszoltam. Ha neked nem tetszik, a magánügyed, de nehogy már kérdőre vonj a saját véleményem miatt... Igen tisztában vagyok vele, hogy 1 éves gyerekről van szó, aki már igen is tud hisztizni és ez pedig hiszti. Ki mondta, hogy idomítani kell?? :D Az, hogy nem kaphat meg mindent hisztivel már idomítás?? Érdekes logikai. Ha az áramba akar nyúlkálni és hisztizik, akkor megengeded hadd nyúlkáljon, mert hát nehogy szegényke megtörjön? Tudni kell nemet mondani, ha sír, ha nem. Nem fog örökké sírni, miután rájön hogy ez a módszer nem működik.

Barátnőm fia ugyanez volt, mindent kipróbált, aztán végre elszánta magát, hogy nemet mond és mit ad isten, leszokott róla egy hét alatt (se).

De még egyszer mondom, mielőtt megint kiakadsz: ez az ÉN véleményem, te azt csinálsz amit akarsz...

2019. okt. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:
79%

"Csak áll előttem és üvölt, hogy ciciiii amig meg nem kapja."

Hidd el, hogy előbb-utóbb pedig abba fogja hagyni. Próbáld elterelni a figyelmét, játszatok, mesélj neki. Ha ez sem válik be, állj fel, és hagyd ott, ne vegyél róla tudomást. Nyilván figyelj rá, ne hagyd, hogy kárt tegyen magában, vagy a környezetében, de meg kell értenie, hogy hisztivel semmit nem ér.


"Van , hogy neki áll vetkőztetni, akár nyílvános helyen is megpróbalja felhúzni a felsôm."

Jézus... Na ezt biztosan nem hagynám, első ilyennél megtanulná, hogy ilyet nem csinálunk. Sem 13 hónaposan, sem 3 évese, soha. Persze, kicsi, meg cuki, aranyos, de ha ezt hagyod, simán megcsinálja majd az óvoda udvarán is a Pistika, meg az apukája szeme láttára. Na majd ott milyen jó lesz elsüllyedni, ha kiveri a hisztériát.


Kérdező, te vagy a felnőtt, ő még mindig egy alig 1 éves gyerek. Ha te úgy döntesz, hogy nincs több cici, akkor nincsen. Ha kell, altassa az apja egy ideig, menj el pár napot pihenni gyerek nélkül, hogy "elfelejtse", vagy tényleg határozd el, hogy nem, és akármikor kéri, tartsd ehhez magad.

2019. okt. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Jézusom. Erre reagálni sem lehet. Egy fogzó kisgyereket hagyjak napokra magára?? :D Esetleg ne tapasszam le a száját egy vastag ragasztószalaggal, hogy ne tudjon sírni?? Sőt, lezárhatnám a pincébe is, ott hagyva egy teli üveg cumisüveggel. Akkor nem hallanám ahogy fájdalmában sír, amit te hisztivel csapsz egy kalap alá, plusz szomjazna és rákényszerülne, hogy ne csak étkezésközben igyon üvegből. Na micsoda ihletet adtál! Kész vicc, komolyan..
2019. okt. 26. 23:57
 18/32 anonim ***** válasza:
49%

15. A Te logikád érdekes, ha a konnektorba nyúlást a szopizáshoz hasonlítod.

Nem akarlak kérdőre vonni, ki se akadtam, ez sokkal hosszabb intro volt amúgy Tőled, mint az "ugyan már" vagy a "ne viccelj".

Valójában az oldal hibája, nem a Tied, de nevetségesnek tartom, hogy valaki ilyen súlyos kérdésben egy arrajáró (akármilyen), elveitől feltüzelt ember kétmondatos véleménye alapján döntsön.

Meg hogy így adjon vki tanácsot. Te tudod egy ismeretlen ember gyerekéről, tényleg, hogy mi áll a viselkedése mögött? Irigyellek, hogy ennyire magabiztos vagy, de én azért még mindig egy pszichológust vagy szoptatási tanácsadót kérdeznék meg, ha az én gyerekem lelki épsége lenne a tét.

Mert az erőltetett elválasztásnak az a tétje, pszichoanalízisben ez az orális fixáció egy gyakori oka (értem, hogy most ki fogod forgatni és gúnyolni, nem, nem kell 8 éves korig, se 10 percenként a játszótéren szoptatni, se a konnektorba tejelni szerintem se, csak empatizálni a gyerekkel, mielőtt kackiáskodunk vele).

2019. okt. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
49%
Ui.: A napokra magára hagyáson is én is csak pislogok.
2019. okt. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim válasza:
68%

Nem csak a gyerek hisztériás nálatok, úgy látom... Gondoltam van annak a gyereknek egy apja is, aki talán képes életben tartani pár napon át. Legalábbis nálunk ez nem jelentett gondot soha. Két gyerekünk van, nem kell magyarázni, mi az a fogzás. Mégis ugyanúgy megnyugodtak az apjukkal is, sőt, volt, hogy munka miatt kellett utaznom úgy, hogy ők mind a hárman (!) betegen itthon voltak, és lám, nem lettek ettől örök életükre lelki sérültek.


De hajrá, reagáld túl, túlozd el, aztán majd hátha 3-4 éves korában sikerül leszoktatni a ciciről. Sok sikert, és kitartást, szükséged lesz rá, ahogy elnézem!!:)

2019. okt. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!