Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 13hónaposan őrűlt cicifüggő.1d...

13hónaposan őrűlt cicifüggő.1deci ál több folyadékot nem iszik meg egy nap, csak cici, cici, cici. Van, hogy egy órában 10x is kéri. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szerintetek le kellene szoktatom teljesen? Csak áll előttem és üvölt, hogy ciciiii amig meg nem kapja. Van , hogy neki áll vetkőztetni, akár nyílvános helyen is megpróbalja felhúzni a felsôm. Tanácstalan vagyok

2019. okt. 25. 23:26
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszolónak! Nem is vagyok kiváncsi, több válaszra. Csak naivan azthittem, hátha járt más is hasonló cipőben és tudna segíteni. De ez már kész vicc... Jövőhetet a védőnőnél kezdem, ő mit mondd. Aztán megyünk tovább, ha kell
2019. okt. 27. 00:05
 22/32 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem fogzás, vagy szeparációs szorongás, vagy mindkettő állhat a háttérben. 2 éves lesz a fiam, még mindig szopizik, de csak este. Szépen fokozatosan egyre kevesebbszer jut eszébe a cici. Ő azért soha nem vetkőztetett le, mindig elvonultunk. Az én fiam csak a vizet szereti inni, ő szívószállal iszik, mert a tesótól látta, és így a jó neki. Múltkor este ő is sírt nagyon és meghívott vagy 1 dl vizet, utána abbahagyta. Lehet szomjas is, van elég tejed? Próbáld elterelni a gondolatát! Pl:Játékosan kínáld meg. Többféle pohárból, keverjétek meg színes kanalakkal, igyatok mindketten belőle. De ne hagy sírni, valami zavarja, ha ilyen sokat kéri.
2019. okt. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
56%

Hát a gyereknek volt kitől örökölnie a hisztit, az már egyszer biztos..:D

Nem értem amúgy minek kérdezel, ha utána behisztiztel és még te kéred ki magadnak. Hát akkor engedj a hisztinek, engedd hogy ő irányítson téged, aztán talán majd 4 éves korára leszokik róla, kivéve ugye ha még akkor is hisztizik és vetkőztet, mert akkor engedni kell neki, hisz a végén még összetörik szegényke kis lelki világa.

Leírtam, hogy az én barátnőm gyereke is ugyanezt csinálta és láss csodát, leszokott róla, amint rájött hogy az üvöltözéssel semmire sem megy. Tehát írtam konkrét, személyes tapasztalatot is, de hát neked semmi sem jó úgy néz ki.🤷🏽‍♀️

2019. okt. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 Coffelia ***** válasza:
61%
13 hónaposan a szopási igény mint tény élettanilag abszolút normális. Fogzásra nem csupán nyugtató, hanem valódi fájdalomcsillapító is, szeparációs szorongásra pedig a maximális közelség. Szerintem annyit tehetsz, hogy elkezdesz a nyíló értelmére hatni, hogy a cici most már otthon, vagy otthon is csak akkor, ha neked is "alkalmas". Ez nem egyenlő a direkt leszoktatással, de ahogy a baba nő, egyre inkább kapnak teret a szopizásban a te szükségleteid is. Még több, mint egy éven át baromi hasznos lenne a szervezetének az anyatej, az immunizálás szempontjából meg még akár tovább is. Ha nem választanád el, akkor törekedj rá, hogy lefoglald, vagy kezdj rituálékat csinálni a fix cicizésekhez, hogy értse, van a ciciidő, meg van a játék, az ebéd, a séta... alig egyévesen még nagyon nehéz a piciknek a kommunikáció, teljesen ésszerű, hogy ha valami összetettebb gondjuk van, amit képtelenek kifejezni, akkor a frusztráltság annyira túlnő rajtuk, hogy egyszerűbb nekik egy kis szopival levezetni, mint ölelgetődni.
2019. okt. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
17%

Nem vagy semmi kérdező.

Tudod mit csinálj? Hagyd, hogy akkor amikor akar, és ott ahol akar levetkőztessen egy kis "szopiért". Gondolom ilyen válaszokra vagy kíváncsi az előző hsz-ed alapján. Csak tudnám akkor miért tettél ide fel kérdést.

2019. okt. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 Coffelia ***** válasza:
73%
Miért gondoljátok, hogy egy egyéves gyerek szopási igénye nem lehet más, mint a kezdődő hisztérikus zsarnokoskodás jele? Ez egy hatvanas évekből fennmaradt tévhit. Egy csomó evolúciós oka van rá, egyszerűen csak ki kell ismerni, utánaolvasni, és finoman tágítgatni a határait.
2019. okt. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Tseppkoe válasza:
Óooh, #15.! Nehogy már kérdőre vonj ezzel, hogy "nehogy már kérdőre vonj"...!
2021. febr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Kerdezo, mi lett veletek? Hogy sikerult megoldani, es mi volt a gond?
2021. febr. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
16hósan hagytuk abba, akkor lettem terhes a tesóval, és olyan méh összehúzódásokat okozott a szopival, hogy abba kellett hagyni, mert véreztem tőle. 2nap alatt leszokott a szopiról, a ciciről a mai napig nem. Lassan 2,5éves ha nagyon beüti magát vagy beteg csak úgy nyugszik meg ha hozzànyomja a fejét, vagy a kezével simizi.
2021. febr. 19. 20:25
 30/32 anonim ***** válasza:

Lenyeg, hogy megoldodott - az pedig egyaltalan nem baj, ha hozzadbujik, ha beteg, vagy nagyon beuti magat. Termeszetes, ha hozzadnujik ilyenkor.

Es a kicsi is "nagyobb" mar (4-6 honapos, ha jol szamolom), o hogyan viszonyul a szopashoz? O is csak anyatejet kap? Es a nagyobbik nem volt feltekeny a kicsire?

2021. febr. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!