Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak én utálok szoptatni?...

Csak én utálok szoptatni? Idővel vajon megkedvelem?

Figyelt kérdés
Rossz anyának érzem magam amiért nem szeretem szoptatni a kislányomat. 16 napos ma. Egyszerűen nekem körülményes és kényelmetlen. Közben nem tudok semmit csinálni mert mindkét kezemet használnom kell. Az egyikkel muszáj lefognom a cicimet különben úgy belefúrja magát, hogy nem kap levegőt. Sokszor sír a cicimen mostanában ha kiköpi egyből kepeszt alig tudom visszaadni neki. Sokszor rajtam csüngene órákat. Legszívesebben tápszerezném de nem akarom elvenni tőle az anyatejet mert tudom, hogy ez a legjobb neki de egyszerűen nekem stresszes a szoptatás és nagyon lelkiismeretfurdolásom van.

2019. nov. 9. 14:02
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
61%
Én is utáltam, fájt nagyon. Aztán megszoktam. Nem fájt kevésbé, csak beletörődtem.
2019. nov. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
48%
Egy idő után majd megtanulja ő is ügyesebben bekapni. Akkor már nem lesz olyan szar, de szerintem szeretni nem fogod. Megszokod. Ennyi.
2019. nov. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
38%
Ha tapszerrel etetned akkor se tudnal mast csinalni mert akkor is foglalt lenne mindket kezed. Nekem is nehez volt a szoptatas de megkell szokni,a baba erdekei es egeszsege az elso. Felno tapszeren is az oke de az anyatejt nem helyettesiti megsem teljesen,ez a legjobb a babadnak es adj halat hogy tudsz szoptatni,sok anya cserelne veled. En mindig erre gondoltam hiaba fajt es hiaba kenyelmetlen volt,de muszaly.
2019. nov. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
66%

Dettó, nekem is fájt, ráadásul iszonyú rossz, kellemetlen és idegen érzés volt. Egyszóval borzasztó volt az egész, végül meguntam az állandó fájdalmat és a depresszió és stressz helyett inkább váltottunk tápszerre, utána sokkal kiegyensúlyozottabb és nyugodtabb lettem én is :)

Nem kell ám kötelezően szenvedned!

2019. nov. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
56%
Az első pár hétben én is utáltam. Egész nap semmit nem csináltam, csak szoptattam. Most már 4 hónapos, és kb 15 perc alatt végez mindkét cicivel. Most meg már hiányzik, hogy többet szopizzon :) Idővel nagyon megszerettem.
2019. nov. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell a tápszer-démonizálás, utolsó, semmi szükség rá. Inkább tanulj meg írni.
2019. nov. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
49%
Es igen egy ido utan ugyesebb lesz es erosebb,most meg picike,ahogy fejlodik egyre ugyesebben fog szopizni. Hidd el az sem jobb ha lefejed es azt adod uvegbol,mert egesz napod abbol allna hogy fejsz etetsz fejsz etetsz... Illetve a szopi jo hatassal van a babakra
2019. nov. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
45%

Imádtam szoptatni, 2 évig szoptattam. Ilyen is van.

Nem mindenkinek kín és szenvedés. :)

2019. nov. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
37%

6#.

1.senki nem demonizalja a tapszert mert azota az en fiam is tapszeres.

2. A baba tapszerrol is felno de jobb az anyatej.

3. Nem kell rokton letenni a tejet ha nem akar szoptatni mert fejni is tudja neki es legalabb tejes marad.

4. Az ekezet nelkuli iras nem egyenlo a tudatlansaggal,nem mindenki szamitogeprol ir magyar billentyuvel.

5. A kerdezo kerdezett en elmondtam a velemenyem! Te nyugodtan etetheted a babadat sosavval is,az sem erdekelne :) #tekisdemon

2019. nov. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
41%

Mit szeretnél csinálni, miközben a baba eszik?

Nekem nagy szerencsém volt, mindhárom kisbabám ügyesen szopott, soha nem okoztak fájdalmat. És 16 napos korukban meg még utána kb két hétig velünk volt az édesanyám, ellátta a háztartást, a többedik szüléseknél a nagytestvéreket, így én csak heverésztem, és a kisbabáról gondoskodtam, meg a nagyokat babusgattam, ha éppen olyan kedvük volt.

2019. nov. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!