Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak én utálok szoptatni?...

Csak én utálok szoptatni? Idővel vajon megkedvelem?

Figyelt kérdés
Rossz anyának érzem magam amiért nem szeretem szoptatni a kislányomat. 16 napos ma. Egyszerűen nekem körülményes és kényelmetlen. Közben nem tudok semmit csinálni mert mindkét kezemet használnom kell. Az egyikkel muszáj lefognom a cicimet különben úgy belefúrja magát, hogy nem kap levegőt. Sokszor sír a cicimen mostanában ha kiköpi egyből kepeszt alig tudom visszaadni neki. Sokszor rajtam csüngene órákat. Legszívesebben tápszerezném de nem akarom elvenni tőle az anyatejet mert tudom, hogy ez a legjobb neki de egyszerűen nekem stresszes a szoptatás és nagyon lelkiismeretfurdolásom van.

2019. nov. 9. 14:02
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
83%

Nekem idővel sem lett jobb. Egy kész kínszenvedés volt, utáltam az egészet, fájt, kellemetlen volt, utálom amúgy is ha "babrálják" a mellemet, így szépen átálltunk tápszerre. Na az maga volt a megváltás. Végre én sem szenvedtem, élveztem a babámmal töltött időt anélkül, hogy fájdalmas lett volna az etetés.

Semmivel sem lesz hátrányosabb egy tápszeres gyerek egy szoptatotthoz képest. Pont ugyanúgy felnő, oké hogy az anyatejet ajánlják elsődlegesen, de érdekes módon a tápszeresek is felnőnek és nem tudnak többet és semmivel sem egészségesebbek a szoptatott gyerekek, tehát nem ördögtől való a tápszer sem.


Egyébként nem kötözködés #9, de ahhoz nem kell magyar billentyűzet, hogy tudd a MUSZÁJ-t nem "ly", hanem "j"-vel írjuk..

2019. nov. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon utáltam! 4 hónapig csak szoptattam a lányomat. De már mikor láttam h lassan etetés idő van, görcsberándult a gyomrom....

Aztán a vacsorát már tápszerrel oldottuk meg, mert nappal annyit lógot cicin h estére nem volt tejem. Végül 5 hósan kezdtem a ht." Szerencsére " utáná már egyenesen elutasította a cicit. Megváltás volt a tápszer és bébiétel kombó.

Igazából így utólag már bánom h erőltettem a szoptatást. Ahelyett h adtam volna tápszert és én is jobban éreztem volna magam, meg a baba se lett volna golyton éhes!

2019. nov. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
78%
Én is utáltam szoptatni. Az első néhány nap volt a legrosszabb,nem is igazán segítettek. Begyulladt a mellem akkor volt mint egy dinnye és hozzá sem lehetett érni. Sírva szoptattam. 3 hétig szenvedtünk mire rászántam magam a tápszerre. Utána mint akit kicseréltek, hihetetlenül nyugodt babám lett. Néha vissza gondolok hogy próbálkozhattam volna tovább de lehet csak szenvedés lett volna.
2019. nov. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
42%

Eleinte fájt, de aztán a pici is belejött és én is megedződtem.

Megszerettem. Olyan jó nézni, ahogy szopizik, teljes odaadással. Bújik a pici meleg testével, màr pár hetes korában is végig simogatott közben. Nagyon is erősítette az anya-gyerek kapcsolatot.

Azt már eszre se veszem, ha szivattyúz, annyira megszoktam. Csak azt érzem, ahogy bújik.

Érdekes, mert azt ugyanúgy érzem, mikor a férjem cirógatja. De ő se ujjong és nevet hangosan, ha csak meglátja a cicit. ;)

Nekem a sikeres szoptatás abban is segített, hogy végre elfogadjam a mellem. Lehet, hogy nem a legszebb, de a kis szakértő szerint a legfinomabb.

A tápszerhez képest összehasonlíthatatlanul kényelmesebb, főleg este vagy út közben.

2019. nov. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
29%
Az én gyermekeim is tapszeresek voltak bár nekem sajnos nem volt sokaig tejem. Igen kellemetlen ezt sok anyuka átéli, de gondolj arra hogy neki ez a legjobb és a kettőtök lévő kapocs ezen a téren a legszebb.Légy türelmes azt mondom és szarj le mindent majd minden meglesz kész lesz. Nekem nem volt segítsegem a haztartásba de meg az nap meglettem mindennel csak ne gondolj ezekre közben hogy nem tudsz semmit csinálni ez ilyen ilyennek kell lennie.
2019. nov. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
41%

1 éves kisfiam van, eleinte nekem is idegen érzés volt, de nem vészes. Egy rövid tápszeres kitérőnk is volt, de örülök, hogy vissza tudtunk szokni cicire. Egyszerűen rémes mikor hajnalok hajnalán az ordító baba mellől mész ki tápszert keverni. Soha többé.

Sokkal jobb szoptatni, az mindig kéznél van. Bár tény, hogy néha fáj, főleg ha ügyetlenke, vagy ha nagyon éhes, de ez ezzel jár. Majd amikor abból űz sportot, hogy a leghülyébb pózokban, bárhol cicit követel, az az izgalmas. Autóban, menet közben, WC-n ülve stb.

2019. nov. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
74%

Huu, én azt hittem anno csak én szenvedek ezzel ennyit. Bár én eleve idegenkedtem az egész szoptatástól, azért megpróbáltam... hát pont annyira szörnyű volt, mint amennyire gondoltam. Iszonyú fájdalmas volt, konkrétan már véres volt a bimbóm, sírni tudtam volna a fájdalomtól, arról nem beszélve hogy nagyon kellemetlen volt az egész szitu, aztán eldöntöttem hogy ennek vége, nem fogom magamat kínozni és váltottunk tápszerre. Életem legjobb döntése volt. Onnantól megszűnt a fájdalom és végre tudtam élvezni az etetéseket, nem volt görcsben a gyomrom. Semmi baja nem lett a lányomnak, tökéletes a kapcsolatunk, soha nem volt gond a kötődéssel, ugyanis nem csak a szoptatással lehet kialakítani kötődést, egy gyereket lehet ezenkívül is szeretgetni, össze lehet ugyanúgy bújni, simizni, stb. Betegesnek sem beteges egyáltalán, mert ez szokott a másik érv lenni a tápszer ellen. Ja és semmivel nem tartott tovább 2 perc alatt összedobni a tápszert, mint átmenni hozzá és mellre tenni.

Szóval kérdező jobb ha tudod te is, hogy nem kell kínoznod magad, a babának se jó, ha az anyja szenvedve eteti és a fájdalom miatt kedvtelen, szomorú lesz!

2019. nov. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
60%
Utaltam szoptatni, megvaltas volt a tapszer.Most várom a masodikat, de már előre rettegek tőle.
2019. nov. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
66%
9: és a nem magyar billentyűzet szerinted mentség a "muszály"-ra és a "rokton"-re?
2019. nov. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó: a "megkell szokni", "anyatejt" és a vesszők elhagyásáról már szót se említsünk.. Ez nem az ékezet miatt van.
2019. nov. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!