Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak én utálok szoptatni?...

Csak én utálok szoptatni? Idővel vajon megkedvelem?

Figyelt kérdés
Rossz anyának érzem magam amiért nem szeretem szoptatni a kislányomat. 16 napos ma. Egyszerűen nekem körülményes és kényelmetlen. Közben nem tudok semmit csinálni mert mindkét kezemet használnom kell. Az egyikkel muszáj lefognom a cicimet különben úgy belefúrja magát, hogy nem kap levegőt. Sokszor sír a cicimen mostanában ha kiköpi egyből kepeszt alig tudom visszaadni neki. Sokszor rajtam csüngene órákat. Legszívesebben tápszerezném de nem akarom elvenni tőle az anyatejet mert tudom, hogy ez a legjobb neki de egyszerűen nekem stresszes a szoptatás és nagyon lelkiismeretfurdolásom van.

2019. nov. 9. 14:02
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
40%

Az első hetek-hónapokig erről szólnak, hogy a baba fizikailag közel van és nem nagyon tudsz azt csinálni, amit te szeretnél, csak ha alszik. A cicid - ha jó a technika, azaz elég mélyre veszi be a szájába ( [link] - hozzá fog szokni. Ahogy nagyobb lesz, erősebb és ügyesebb, beáll majd egy napirend és az órányi szoptatások kb. 3 hós korára kb. negyedórásak percesek lesznek. Cserébe ingyen van, meg nem kell melegíteni és mosogatni :)

Én nagyon jókat olvastam, tévéztem, neteztem, sőt ettem-ittam szoptatás közben (később meg még fekve legózni is tudtam a nagyobbal).

2019. nov. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
47%
Ha megtanulja szépen bekapni, szopizni, akkor felszabadul a kezed. Tekintsd én időnek. Az én babám is 3 hós koráig 1 órát legalább szopizott 1-1 alkalommal. Én közben akár meg is vacsoráztam.
2019. nov. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
55%
Nálam nem lett jobb a helyzet. Nagyon fájt, egy kínlódás volt az egész. Aztán áttértünk a tápszerre. Úgy voltam vele, hogy nem vagyok saját magam ellensége, minek szenvedjek, mikor van más megoldás is, amivel ugyanúgy felnő a gyerek. Utána minden jobb lett. Semeddig nem tartott megcsinálni a tápszert, majd elmosni a cumisüveget, cserébe legalább nem görcsöltem minden etetéskor és nem volt borzalmas érzés. A kötődéssel semmi probléma nem volt, attól még ugyanúgy magamhoz bújtattam, ölelgettem, szeretgettem.
2019. nov. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
51%
Na megint a nagy magyar okosok azért megnézném a bizonyítványotokat magyarból😂Kérdező kérdezett, szerintem arra kéne válaszolni..Nem kötözködni!!
2019. nov. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
47%

Valószínüleg azért mert annyira elfogadóak.

Pedig ideje elfogadni, hogy nem mindenki szeret szoptatni és lehetővé tenni ugyanúgy mint minden fejlett országban, hogy választasi lehetőség legyen és elfogadott ha egy anya egyszerűen nem akar szoptatni.

2019. nov. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
83%

Én egy olyan választ sem láttam, ahol valaki bunkózott volna, vagy úgy állította volna be mintha csak szoptatni lehetne. Konkrétan az is le van pontozva, aki azt írta hogy meg lehet szokni. Szóval egyáltalán nem az alapján van pontozva, hogy ki milyen elfogadó.

Amúgy miért mindig ezen megy a duma hogy ki van fel meg le pontozva. Sokkal jobb lenne ha csak a kérdező pontozhatna

2019. nov. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 khniki ***** válasza:

2 dolgot ajánlanék.

1. Ha nem akarod, hogy órákig cicizzen, 20, max 25 percig engedd neki. Ha lustán szopik, 1-2 alkalom után akkor is megtanulja, hogy ennyi idő alatt kell kiszívni a tejecskét. A cuclizásra adhatsz neki cumit, azon nyammogjon, ne a cicin.

2. Szerezz be egy jó szopi párnát, mert akkor az egyik kezedett szabaddá tudod tenni, tudsz telefont nyomkodni vagy olvasni. A másikkal meg eltartod a cicit az orrától.

Szerintem a szopi kevésbé körülményes, mint a tápszer, főleg ha nem otthon vagytok. Ettől függetlenül nem kötelező szoptatni, rengeteg tápszeres baba van, ugyanúgy problémamentesen felnőnek, mint az anyatejesek.

2019. nov. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
70%
Nem ördögtől való a tápszer, de azért feladni a szoptatást, mert "körülményes kellemetlen"... Próbáld meg ennek is a jó oldalát látni, pl. hogy a legjobbat adod, meg használd ki ezt az időt fekve szoptatva pihenésre. Kitartás és remélhetőleg változni fog, még csak 16 napos, sosem zökkenőmentes az eleje.
2019. nov. 10. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszt! En senkit nem pontoztam le egyebkent, mindenki velemenyet tiszteletben tartom. Valoszinu a hormonok velem is jatszanak mert egyszer igy egyszer ugy latom a dolgot. Nem fogom tapszerezni mert a legjobbat szeretnem neki! Majd megszokom, idovel biztos ugyesebb lesz o is meg en is. Egyebkent fajni nem faj a szoptatas kicsit sem aminek orulok mert sokan mondjak, hogx faj a melluk. En mar annak is orulnek ha az egyik kezem felszabadulna akkor tudnek mondjuk olvasni vagy netezni es nekem is kellemesen telne a szoptatasi ido. Van szopiparnank de meg nem tudtam rendesen kihasznalni, majd kiserletezem :)
2019. nov. 10. 09:06
 30/35 anonim ***** válasza:
Kapcsolj be egy filmet vagy hallgass hangoskönyvet :) És nem kötelező klasszik ülő pózban szoptatni, ha fekszel, az még gerincbarátabb is és máris egy kézzel több.
2019. nov. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!