Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak én utálok szoptatni?...

Csak én utálok szoptatni? Idővel vajon megkedvelem?

Figyelt kérdés
Rossz anyának érzem magam amiért nem szeretem szoptatni a kislányomat. 16 napos ma. Egyszerűen nekem körülményes és kényelmetlen. Közben nem tudok semmit csinálni mert mindkét kezemet használnom kell. Az egyikkel muszáj lefognom a cicimet különben úgy belefúrja magát, hogy nem kap levegőt. Sokszor sír a cicimen mostanában ha kiköpi egyből kepeszt alig tudom visszaadni neki. Sokszor rajtam csüngene órákat. Legszívesebben tápszerezném de nem akarom elvenni tőle az anyatejet mert tudom, hogy ez a legjobb neki de egyszerűen nekem stresszes a szoptatás és nagyon lelkiismeretfurdolásom van.

2019. nov. 9. 14:02
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
50%

Nem ördögtől való a tápszer. Vannak sokan, ahol nem jön be a szoptatás. El kell fogadni, ki kell hozni a helyzetből azt a középutat, amivel te is elégedett vagy, meg a baba is elégedett, jól fejlődik.

Nekem baromira fájt a szoptatás, úgyhogy hamar rászoktunk, hogy alapvetően cumiból kap, napi 1-2 szopi van, amikor nem annyira éhes, hogy meglegyen az élmény is. Egyébként fejem az anyatejet, azt kapja cumiból, ez is egy megoldás. (egy hónapos a babám)

2019. nov. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok annyit lefejni amennyi eleg lenne :( Max 60 ml ami fejessel sikerul annyi meg nem igazan eleg neki, utana meg kb 10 percet cicizik.
2019. nov. 10. 14:49
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg a fejés a legnagyobb szívás. :) Én is csináltam az egyik gyereknél, de ugye ott fejsz, aztán etetsz, esetleg ki is pótolod (mert a fejés általában nem annyira hosszú életű, mert sokaknak egy gépre nem annyira indul be a tejleadó reflexük, mint a babára) szóval 2-3x annyi meló, mintha csak szoptatsz.
2019. nov. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
66%

Nevetséges és szánalmas hogy ezeknél a kérdéseknél mindig 0% az aki le meri irni, hogy neki nem volt kellemetlen a szoptatás.

Ennyi rosszindulatú dedós embert egy rakáson...

2019. nov. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Jaj, de jó hogy ennyit olvastam róla, milyen sokan kínlódtatok. Pont most írtam ki én is a kérdésemet:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopt..


Akkor nem csak én vagyok ilyen idegenkedő.

2019. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!