Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki nem szeretett szoptatni,...

Aki nem szeretett szoptatni, meddig szoptatta a gyermekét?

Figyelt kérdés
Olyan is írhat aki nem szereti a szoptatást de még csak tervezi az elválasztást.
2020. máj. 31. 19:04
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
58%
Igen kedves 20-as, hagyatkozz csak a saját kis nagyon reprezentatív mintádra a környezetedből. ( Igazi tájékozott, rendkívül okos szakértő lehetsz) Pfú, tényleg nagyon rossz a szoptatás, kinyúlik tőle a melled, nem kap elég tápanyagot a babád, az anyatej egy híg, alacsony minőségű trutymalék. Viszont kalória az van benne, összes anyatejes baba dagadt. Mondja ezt a óvónő/bölcsis néni/dadus/konyhás néni??! Most komolyan... A tápszer sem halálos, azon is lehet gyereket felnevelni, nyilván szakemberek állították össze a lehető legoptimálisabbra. Megvan benne vitamin, kalória stb. De ne szóld már le az anyatejet könyörgöm, ami az összes tudományos kutatás szerint a lehető legjobb. Ha averziód van, utálsz szoptatni, nem érdekel, nem tudsz, nem akarsz stb. a te dolgod, adjál neki tápszert. De ne becsméreld az anyatejet a saját tudatlanságot miatt.
2020. jún. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
21 ebben nem volt semmi becsmérlés. Pusztán tény. Az hogy valaki anyatejes, nem jelenti, hogy nem lesz beteges. És az hogy tápszeres, nem jelenti, hogy beteges lesz. Kolleganőmnek tápszeres ikrei vannak. Egyik beteges másiknak soha semmi baja. Másik kolléganőm gyerekei anyatejesek. Egyik beteges másiknak soha semmi baja. Ez nem mikro környezet kérdése. Ha te nem csak az anyatej istenítő kutatásokat olvasnád el, mert neked az tetszik, akkor tudnád, hogy az igazán reprezentatív és hosszú távú (min. 20 éves) kutatások elenyészően minimális különbségeket mutattak ki és kihangsúlyozták, hogy nem is igen összehasonlítható mivel sokkal meghatározóbb, mit eszik a gyerek 1-18 éves kora között mint amit 0-1 év között eszik. Ami logikus. Még azt találtak ebben a kutatásban, hogy azok a babák akik kaptak valamennyi anyatejet 3 hónapos korukig és azok amelyeket 3 évig szoptattak nem mutattak semmiféle különbséget. A full tapszereseknel meg max 5% volt amennyivel egyes dolgok esélyét növelte. Pl diabétesz. 5!!! Öt%. Akkor hagyjuk már. Nincs semmi baj az anyatejjel, az előtej egyenesen kulcsfontosságú, de nem az anyatej a szent Grál és ezt meg a szoptatás istenítőknek kellene belátni.
2020. jún. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Utolsó, te összekevered a véleményt a tényekkel... Nem Szent Grál, de a tápszer az anyatejet próbálja utánozni!! Igaz K-vitamin nincs benne, de immunglobulinok, endorfinok, a babának épp szükséges anyagok igen. ( Ezt a tápszer nem tudja) Nyilván az FDA által engedélyezett dologról van szó, tehát biztonságos és optimális. Ezt senki nem vitatja. Mondjuk azt, hogy környezetszennyező meg drága, meg se merem említeni, mert még ősmammernek leszek nyílvánítva...

Vélemény: "utálok szoptatni", "undorítónak tartom", 'imádok szoptatni", "a szoptatás meghitt", "fontosnak tartom a szoptatást", "nem tartom fontosnak a szoptatást". Na ezekkel kár vitatkozni, mindenki úgy látja, ahogy akarja.

Tény: [link]

[link]

[link]


Az utolsó cikk is leírja, hogy ne lőjük fejbe magunkat, ha nem akarunk/nem megy a szoptatás, mert a tápszer is optimális, de azért leírja az anyatej kiemelkedő összetételét. Nyilván kemo alatt még HIV fertőzötten nem fog az ember szoptatni, mert akkor árt vele. De hagyjuk már ezt a sok kreténséget, amit itt összehordtok, hogy ugyanolyan az anyatej, mint a tápszer. Lópikulát ugyanolyan.. Csak hasonló. Anyatej: legoptimálisabb, tápszer: optimális. És az első 6 hónap fontosságáról szól az összes study, nem 3 hónap, az összes nemzetközi szervezet min. 6 hónap anyatejet ajánl. De nyilván mindenki gyökér, meg szoptatásnáci.


Várom a tudományos cikkeket, amiben leírták az általad említett dolgokat. Mi a neve annak a tanulmánynak, amire hivatkozol? Mert én már egyetem alatt is foglalkoztam ezzel a témával, de nem olvastam ilyet soha, hogy hosszútávon anyatej=tápszer, aztán semmi szignifikancia nincs a kettő között.

2020. jún. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Figyelj, amit írsz az teljesen korrekt. En nem vagyok sem anyatej gyűlölő sem tápszer imádó. Az anyatej jó. Még az is igaz, hogy a legtöbb esetben a legjobb. De az, ami itt meg más fórumokon megy, az túlzás. Hogy beteges lesz a gyerek, ha nem anyatejes, hogy az anya gebedjen bele a szoptatásba akkor is ha nem megy neki vagy nem szereti, mert különben szaranya, bezzeg ha nagy nehezen szoptatott már szent anya akkor is ha később cukros pudinggal tomi stb. stb.

Az is igaz, hogy a tápszer drága és nyilván környezetszennyező hisz gyártani és szállítani kell.

De egy jó alternatíva annak aki nem tud vagy nem akar szoptatni. A gyerek későbbi életére nincs Relevánsnak nagy hatással, hogy szoptatták vagy nem. És aki mást állít, na az az, aki nagyon befordult ősanya már.

2020. jún. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Nekem számos barátnőm tápszerezik, nem öltük meg egymást érte. Volt akik anyatejet is kértek tőlem. Én szoptatás párti vagyok ( nem minden áron, mint írtam, egy postpartum depressziós nőt sosem kényszerítenék laktálásra pl., nem vagyok kegyetlen...) és tudom, hogy nagyon szenvedős volt az elején a szoptatás, pedig már a 20. héttől volt előtejem. Én hozzátáplálást is támogatom, úgy gondolom 3 éves koráig nem fog szopni. Én nem érzem magam ettől jobb anyának, de örülök, hogy anyatejet kap a gyerekem. Csupán meglepő, hogy csökken azon anyák száma egyre jobban, akik szoptatnak, és nem értem, hogy miért.
2020. jún. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Szerintem a kórházban rontanak el mindent. De ez csak az en véleményem. Nincs rendes segítség, viszont kötelezőként van feltüntetve a szoptatás. Az emberek nem szeretik ha barmit rájuk kényszerítenek. Ez eleve ellenérzést szül. Aztán ugye ha nem megy elsőre vagy faj, akkor megkapják az arcukba, hogy kényeskednek meg bénák, meg stb. Én sajnos senkitől nem hallottam, hogy rendesen támogatták volna a szoptatásban. És ha az első pár napban rossz a tapasztalt és sebes mellel megy haza az ember, akkor utána a másodiknál már szerintem lehet eleve úgy van vele, menjen a fenébe mindenki.

Ha a kórházban nem arra kényszerítenék az anyákat, hogy a visító gyereket hallgassa, hanem pl svéd pohárból adnának nekik pótlást legalább éjszakára, akkor az anya is megnyugodna és ha emellé meg értelmes segítséget is kapna akkor szerintem sokkal többen szoptatnának.

En saját füleimmel hallottam zokogó anyát a csecsemős pultnál, hogy adjanak valamit a gyereknek mert fáradt és megőrül már. Mi volt a válasz?! Menjen vissza és szoptasson. De nem ám, hogy nézzük meg mi a baj, segítünk, ha nagyon sír tényleg adunk neki valamennyit kanállal, aztán próbálkozzon kedves anyuka. Nem. És hulla bunkó módon. Hát ez aztán tényleg a szülés utáni depresszió kapuja.

2020. jún. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 khniki ***** válasza:
Én szerettem szoptatni, bár sok kellemetlenséget okozott. Viszont eleve is 6 hónapot terveztem és így is sikerült.
2020. jún. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!