Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért jobb igény szerint...

Miért jobb igény szerint szoptatni, mint idő szerint?

Figyelt kérdés

Normális válaszokat légyszi, mert én is normálisan tettem fel a kérdést, ha provokálónak tűnik, nem provokálásnak szántam!



Én még nem szoptatok, majd csak februártól, mert akkor születik meg a pici, ha minden jól megy.

Sokan mást mondanak a szoptatásról, valaki igény, valaki idő szerint. Én idő szerint szeretném majd szoptatni, mert ha igény szerint szoptatom, akkor a baba akkor fog enni, amikor akar, és ha mondjuk olyan helyen vagyok, ahol mások is vannak, akkor nem szeretném a nyilvános szoptatást (nem vagyok a nyilvános szoptatás ellen, ha valaki ott szoptat, akkor ott szoptat, mindenesetre én nem szeretnék).

Viszont erről az idő szerinti szoptatásról a nagy többség le akar beszélni, mert hogy jobb az igény szerinti szoptatás, mint az idő szerinti. Mégis miért jobb? Vagy mitől lenne jobb? Nem akarok provokálni senkit.


2020. okt. 23. 18:49
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
49%
Elozo vagyok: azt elfelejtettem mondani hogy este 2x kel (egyelore! Tudom hogy ez valtozhat sajna) de pl a rokonnal tapis a baba, 3 orankent eteti es ejszaka kb orankent kel. Szerintem ezzel se lehet biztosra mondani hogy az iszsz szoptatott babak tobbet kelnek de hallottam mar ezt is. Summa summarum ilyen latyakos idoben kifejezetten jo filmezni😂 azt kell hogy mondjam reg nem lattam ennyi jo sorozatot. Persze hozzateszem elso baba nincs teso akirol gondoskodni kell! Ez nagy elony szerintem es a ferjem is tamogatja hogy igy szoptassak neki meg fontosabb mint nekem.
2020. okt. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
44%

21, igazad van. Én is így csinálom. Annyi, hogy az enyém picit nagyobb, én már be is dagasztom a kenyeret lazán, amíg ő játszószőnyegen van vagy a pihenőszékben. Akár 50-50-60 percet is elvan magában. És iszsz. És éjjel nem kel már jó ideje.

De itt az emberek fejében az van, hogy, aki nem időre etet meg katonás napirendezik egy újszülöttel/pár hónapossal az szőrös, büdös, igénytelen ŐSANYA, aki a retekben él és mást se csinál 0-24 csak a gyerek szájába tömködi a cicijét...

2020. okt. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
63%

22: mennyi idosen van el nalad 50-60 percet? Te hordoztad magadon? Orulok akkor hogy jol csinalom :) vagy legalabbis ugy mint mas. mondjuk nekem nem

Lesz tobb babo, ha valamit elrontok akkor ez van 😂 nem lesz kovetkezo akinel kijavitom a hibakat :) az eleje tenyleg nehez de a 3 orankentival meg nehezebbnek kepzelem (hangsulyozom kepzelem! Nem tudom miben mas igazabol), gondolom sokat sir a baba ringatni kell meg ilyenek. En meg max magamat sajnaltam meg a nagy valtozast de tulajdonkeppen filmeket neztem. Ezt a minden nyikkra kifejezest ugy utalom, miota gyerekem van ezt olvasom mindenhol. El se tudom kepzelni hogy lehet ugy tekinteni egy ilyen kis babara mint valami zsarnokra (?). Szerintem total osztonlenyek.

2020. okt. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
92%

"De itt az emberek fejében az van, hogy, aki nem időre etet meg katonás napirendezik egy újszülöttel/pár hónapossal az szőrös, büdös, igénytelen ŐSANYA, aki a retekben él és mást se csinál 0-24 csak a gyerek szájába tömködi a cicijét..."


Nem tudom, én kicsit azt érzem ezzel kapcsolatban, hogy sokszor okafogyottan feszül egymásnak ez a két tábor. Mert általában az időre szoptatást pártolóknak nem azzal van problémájuk, hogy ha éhes/szomjas a gyerek, akkor kapjon cicit, akár 3 óránál sűrűbben is. Hanem a másik véglettel, amit te is írsz, hogy 0-24 a szájába van tömve a cici. Ilyen is van, hidd el, de ez nem egyenlő az iszsz-szel. Aki meg az iszsz-t pártolja, az sokszor automatikusan azt feltételezi, hogy az időre szoptatóknál poroszos rend van és ridegtartás, és ha a gyerek fél órával előbb sírni mer, akkor sírni van hagyva. Pedig ez se igaz, mert ez meg a másik durva véglet.

Egy szó mint száz, általában mindkét tábor a legrosszabbat feltételezi a másik táborról, és ebből vannak itt GYIK-en a viták meg a másik anyázása. :)

2020. okt. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
53%
Most lesz 4 hónapos, imád hason lenni, forgolódni próbál, már sokszor át is fordul, ez leköti. Valamint rakok le neki műanyag tükröt, játékot. Hintáztatni is szoktam, az kint van a konyhában. Múltkor képviselő fánkot sütöttem, az macerásabb, akkor hintázott, közben persze szóltam hozzá, pocó tele volt. Be is aludt. Még volt 10 perc a sütésből,amikor felkelt, cicit kért ( pedig 1,5 órája evett) kapott és nyugodt lett. Ha nagyon nyűgös és menni kell, vagy nem alszik hordozom. Tény,hogy nagyon szerencsés vagyok, jó gyerek, jó alvó, mondjuk az első 1 hónap nálunk szívás volt, meg fájt a hasa is, de mióta tejmentes vagyok, az sincs. Semmi baj az iszsz-szel.. Ha múltkor sütés közben nem rakom vissza mellre, hanem kivárom a kötelező 1,5 órát,ami még hátravolt, sose sütök meg.. így kaport cicit ( szerintem szomjas volt), 5 perc alatt lenyugodott. Nem kell ezt túlbonyolítani
2020. okt. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
55%
#13 vagyok, egyetértek veletek :D Nekem a három hósom simán elvan 50-60 percet magában, utána kezd csak nyűgösködni hogy altassam, amihez egyébként egyáltalán nem fogadja el mindig a cicit. Egyébként nem sírós, nyugodt, kiegyensúlyozott baba, de mostanság kezdtem el nyelvvizsgára felkészülni, és hiába van el jól magában vagy az apjánál, ha éppen cicire vágyik, akkor az apja meggebedhet, akkor is csak végig üvölti azt az egy órát, amikor én éppen a nyelvtanárral vagyok el online, és aztán az óra végeztével meg amikor megkapja a cicit, két perc és már nyugi is van. Ha erőltetni akarnám ezt a háromóránkénti dolgot, sokkal többet sírna, és szerintem sokkal nehezebb lenne az életem. Nekem is első baba ugyan, nem tudom, hogyan lesz majd a testvérével, amikor lesz, de nekem nem érződik tehernek kielégíteni az igényeit jelenleg, és kétlem, hogy természetellenesnek érződne majd később a kistesónál ugyanezt tenni. Egyébként már most van egészen jó napirendünk, nyilván ez még változhat, de most őszintén, egy ilyen pici babánál mégis ki vár el fix napirendet, amit iskolás koráig tarthat?
2020. okt. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
62%
Az milyen szoptatásnak számít ha valaki annyiszor eteti meg a babát ahányszor kéri , de nyammogni nem hagyja a babát ha jól lakott? Komfortra pedig cumit kap. Az most napirend vagy iszsz? Mert szerintem a legtöbb anyuka aki fújol az iszszre így csinálja, és csak a mindenre cicit "ítéli el".
2020. okt. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
49%
27, lehet, de nektek nem mindegy,hogy cumizik- e valaki cicijén a saját babája vagy nem? Én utálom a cumit, de esélye sincs komfortszopizni a fiamnak, ömlik a tejem, a tejleadóm bitang erős. Amíg egy mellből etetek, a másikból felfogok 2 dl-t..okyan nekem nincs, hogy puhák..ezért kap cumit. Ha bírná szegény kisbabám, én hagynám nyamnyogni az enyémen...de így nem megy
2020. okt. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
63%
Nem ez volt a kérdésem. Hanem hogy ezt hogy hívják. Nem kérdeztem hogy te hogy csinálod. Csak a fogalmakat szeretném tisztázni.
2020. okt. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
48%

24#

Ez fordítva is igaz.

Aki nem iszsz szoptat, nem lógatja mindenért a mellét a nyerek szájába az nyílván valami érzéketlen szörnyeteg,aki nem szereti a gyerekét, nem babusgatja, nem fog kötödni hozzá stb.

Ugye?


Személy szerint ez a szoptatás túl van lihegve, misztifikálva.

Első lányom IUGR gyermek, őt határozottan időre kellett, és nem, nem ment így se szuperül mert annyira kicsi és fáradékony volt, utána fejni..gyakorlatilag az egész napom ebből állt 2 hónapig. Semmi csodás nem volt benne. Emelett extrém hasfájós volt amíg szoptattam. Megváltás volt mikor 2 hónap után abba hagytuk. Megszűnt a hasfájása is.


Másodikat is időre szoptattam. Köszöni ő is jól van. 4.5 hónaposan maga hagyta el, nem erőltettem. Minek?


Rengetegen annyira beleőrülnek a szoptatásba.. Hányszor van, hogy a gyerek már rég abba hagyná, de anya az aki nem akarja..



Igazából még az a kulturális felfogás nem ért meg 2 tábor között, hogy felfogja mindenki, hogy mindenkinek úgy a jó ahogy önmagának csinálja. Ha szoptatsz időre neked az. Ha iszsz szerint akkor az. Ha táp akkor meg az. 🤷‍♀️

2020. okt. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!