Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez a tejmennyiség mennyire...

Ez a tejmennyiség mennyire számít kevésnek?

Figyelt kérdés
Egy óra alatt 60 ml-t tudok fejni összesen két mellből. Este csak 30-at, délelőtt 90-et. Ha szopizik a baba, akkor is kb. ugyanez a helyzet, mérlegeléssel ellenőriztem. Utána kb. 2 óra kell, hogy újratermelődjön. Ez így mennyire siralmas?

2020. dec. 14. 22:18
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Ne méregesd!


Teljesen felesleges stresszforrás."


A gyerek meg stresszeljen, egy hónap múlva majd a védőnő megmondja, hogy azért ordított, mert éhezett?

2020. dec. 16. 12:46
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell egy hónapig várni..en javasoltam,hogy méregesd a pelenkáit 24 óráig. De többször is lehet. A babának kellemetlen ha állandóan a mérlegre teszed.. főleg jóllakottan. Az enyém legalábbis utálta. Mérheted heti 1x is. Ha a napi tele pelenkák súlya jó,akkor nem kell parázni. Ha 2 hónapos,akkor kb. 450-700 gr körül kell lennie a napi mennyiségnek. Ha ennyi a pelenkák súlya,akkor nem éhezik.
2020. dec. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Megmértem, csak szopival 280 g pisis pelenka jött össze (25 grammot levontam a pelenka saját súlya miatt, azzal együtt lenne 455 g). Ez így akkor kevés neki? Amúgy szopi után visszaalszik, de estefelé már nyűgös, és nagyon sokáig szopizik, de utána is nyűgös, és nem alszik.
2020. dec. 18. 01:21
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 6 hetes, és bőven van tejem, mégis nyűgös este és nem alszik. Fél-1 órán belül tudom elaltatni még az esti szoptatás után. Én is azt mondom, minél többször teszed mellre, annál több tejed lesz. Felszaporítja magának. A tej nagy része szoptatás közben termelődik, a cici nem tejtároló, hanem tejtermelő szerv.
2020. dec. 18. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

kis matematika:

minimum: testtömeg kg x120 ml ennyi a napi adagja, ezt el kell osztanunk annyival, ahányszor eszik

maximum: testtömeg kgx150 ml ennyi a napi adagja, ezt el kell osztanunk annyival, ahányszor eszik

Azaz, ha a csecsemo 4500 g, és 3 óránként szopik, akkor

4,5x120=540 ml

540 ml/8=67,5 ml tehát ennyit kell minimum szopnia egy étkezésre

675 ml/8= 84,3 ml

azaz kb. egy étkezésre kb. 67-85 ml anyatejet kell kapnia egy 4500 g-os csecsemőnek.


Hány kg a babád most?

2020. dec. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

5.1 kg. Ennyit még soha nem evett, ami a fenti számítás alapján kijött, örülök, ha megeszi egy nap a 450 grammot és mégis duci baba. Hatszor eszik az úgy 75 g/étkezés. Tehát nem jön ki neki anyatejből a szükséglete sehogy sem :(

Köszi mindenkinek a választ!

2020. dec. 18. 13:16
 17/23 anonim ***** válasza:

Leírtad a lényeget: duci baba.

Ha hízik akkor van elég tejed.

Estére nem csak az éhség miatt lehet nyűgös, simán lehet, hogy túlfárad.

2020. dec. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem soha nem evett 100 g-nál többet, mindig 60 körül volt. A számolások lapján sem jött ki a napi x mennyiség. Mégis hízott szépen, nem éhezett. Most 7 hónapos, még mindig nem eszik meg annyit amennyi nagykönyv szerint elő van írva, de 7,5 kg, és 2600 g-mal született. Lehet, hogy a tejes zsírosabb, kalóriadús, vagy csak nem kell neki több. Az meg hogy nyűgös, lehet hasfájástól, vagy fáradt, melege van, fázik, unatkozik, kézbeen akar lenni, bármi lehet.. nem feltétlen az éhség miatt.

De ezzel nem azt akarom mondani, hogy hagyd abba a pótlást, csak szoptass. Úgy csináld, ahogy neked jó.

Azt írod, allergiásoknak való tapszert adsz neki. A tejfehérjével van problémája?

2020. dec. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Igen, a tejfehérje miatt adom neki, orvos írta fel.
2020. dec. 18. 18:46
 20/23 anonim ***** válasza:
Te diétázol? Ha nem, akkor az miatt is lehet, hogy fáj a pocakja, s nem akar annyit szopizni, mert felpuffad.
2020. dec. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!