Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Önzőség leszoktatni a szopizás...

Önzőség leszoktatni a szopizásról, és áttérni tápszerre?

Figyelt kérdés

Nem rég múlt 8 hónapos. Nem sok tejem van már, de hozzátáplálás jól alakul, így az mellett elég. Viszont, nekem már nem olyan kényelmes...

Őszintén, már unom hogy folyton fáj a mellem ha nem szívja ki rendesen, éjszaka néha folyik, minden tejes, pelenkázón véletlen belerug, nagyon fáj, nem tudok rendes melltartót felvenni, van hogy ráharap... meg nekem már furcsa egy ekkora gyereket szoptatni, tudom hogy 8 hónap nem sok, de akkor is. Pedig nagyon megküzdöttem a szoptatásért az elején, szépen lett is tejem, nem volt vele gond.

Ezért kicsit önzőnek érzem magam, hogy van még tejem, de inkább tápszert adnák már neki.

Tudom, hogy nem egyik napról a másikra apadna el a tejem, nem is pikkpakk szeretném leszoktatni, hanem persze fokozatosan.

Szerintetek? Volt már valaki így?



2021. febr. 18. 20:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
68%
Nem önzőség. Én is ezt akartam csinálni, aztán csak húztam és húztam. Most ott tartunk egy évesen, hogy megint szopizik minden elalvás előtt, neki ez kellett, így sokkal nyugodtabban alszik el, ringatni sem kell már (nem a szopiba alszik bele, hanem az csak lenyugtatja). Szóval én végül örülök, hogy nem szoktattam le. 💁‍♀️
2021. febr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem tùl korai meg, utòlag megbànnàd. Viszont a harapasròl szoktasd le, hamar megèrtik a babàk, hogy nem szabad.
2021. febr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
98%
8 hónapig szoptattad, légy büszke magadra. Megadtad a tőled telhetőt. A szoptatás addig a legjobb, amíg mind a 2 résztvevőnek örömet okoz. Nem vagy önző. A fokozatos leszoktatás pedig a gyereknek sem fog traumát okozni. Neki egy lelkileg kiegyensúlyozott anyukára van szüksége.
2021. febr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%
12 miért evidens, hogy megbánná? Sokan nem tekintenek a szoptatasra másként, mint etetésként.
2021. febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
95%

12 nem lesz így ... én 7 hónaposan választottam el, ugyanígy voltam mint a kérdező: kevés volt már, a gyerek jövő lett hamar, és nőttek a fogai is.

Az elején nekem is kellett lelkiero hogy elvagjam ezt a második köldökzsinórt, de a babám kicsit sem bankodott. Azóta is cuki visszagondolni, de már máshogy éljük meg a gyengédséget és szeretgetest. Sokkal egyszerűbb lett az életünk egyébként.

Azóta született testvére is, vele is így szeretnem csinálni.

2021. febr. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem önzőség, én sem tervezem 1 éves koránál tovább szoptatni a babámat, számomra is nagyon furcsa, amikor egy akkora gyerek még szopizik(de nem ítélem el azokat, akik így csinálják). És szerintem most sokkal kisebb nehézség lesz a babának a cici elengedése, mint mondjuk 2 éves korában lenne.
2021. febr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a támogató válaszokat, örülök hogy nem csak én vagyok így (persze ez nem jó dolog, de jó hogy vannak mások is hasonló érzéssel)
2021. febr. 19. 08:46
 18/21 anonim ***** válasza:
1%
Hogy lehetsz ilyen? Ennyire semmit se tudsz? Ennyire nincs benned jó érzés? Hogy lehetsz ilyen??
2021. febr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

8 hónaposan már a világon semmi baja nem lesz, ha nem szoptatod. Ne csinálj ebből lelkiismereti problémát magadnak. Az is fontos, hogy te nyugodt legyél, és jól érezd magad a bőrödben, úgy a babához is több türelmed van.

Én 4,5 hós koráig tudtam szoptatni a kislányomat. Egészséges így is, semmi baja.

2021. febr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
77%

Ne legyen benned rossz érzés, 8 hónaposan már nincs szükség az anyatejre, nem két hónapos.

Én 5 hónapos koráig szoptattam, aztán visszaszoktam a cigire, neki sem kellett, én meg elfogadtam. Mindig rosszul szopizó volt, feszt elaludt rajta.

8 hósan azt ette amit mi. :)

Köszöni szépen, lassan 12 éve éli az egészséges kamaszok életét.

Nincs okod rosszul érezni magad, az lenne a rossz, ha tovább szoptatnád úgy, hogy neked ez már kellemetlen érzést szül.

2021. febr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!