Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges kötődő meg igény...

Lehetséges kötődő meg igény szerinti szellemiségben korlátozni a szoptatást?

Figyelt kérdés

Azt hittem a leválasztás majd spontán alakul, de ahogy a szoptatás elkezdésével is bajban voltunk, úgy úgy tűnik a lezárás sem lesz magától értetődő.

Nem akarom sürgetni, szó se róla. Csak már fáradok. Nekem már sok. Jó érzés összebújni, jó érzés, hogy megnyugszik a mellemen, a lelki részét imádom a szoptatásoknak, de már lassan 15 kilót fogytam (terhesség előtti súlyhoz mérve, és eleve átlag súlyú voltam), és egyszerűen kimerültem. Érzem, hogy egyre fáradtabb vagyok, egyre kevésbé bírom fizikailag. Vitaminokat, vasat szedek egy rakást, azok segítenek valamennyit, de nyilván csodát egyik sem csinál.


Éjszaka a legnehezebb. Állítólag idővel egyre többet kéne aludnia, de még mindig ugyanúgy 2-3 óránként ébred (vagy gyakrabban, ha éppen valami nyűgje van, vagy front jön vagy fura a holdállás), és nem elég ringatni, szopizik is ilyenkor mindig, és nem csak nyammog a cicin, hallom és érzem, hogy rendesen eszik. 8 hónapos, még kicsi, tudom, ezért is mondom, hogy nem sürgetem, és nem is akarom végleg leválasztani egyelőre, csak kicsit csökkenteni a mennyiségen. Apránként csak, hogy kb fel se tűnjön neki. Igény szerint szoptatom a kezdetektől fogva, most is BLW-vel megy a hozzátáplálás, tök jól halad, de neki ez még inkább csak játék, ismerkedés, ami persze normális és rendben is van, csak közben meg úgy érzem, hogy nem haladunk sehova se a hozzátáplálással se az étkezések "kiváltásával". Szeptemberben négy órában visszamegyek dolgozni, akkor 14 hónapos lesz, addig még ugye van bőven időnk, de minimum a délelőtti szoptatásokat teljesen el kéne hagyni, és valamit az éjszakával is kezdeni kell, ha értelmes munkát akarok végezni, mert így egyszerűen nem tudok funkcionálni (szellemi munkát végzek, hát szóval... most az nem erősségem, maradjunk annyiban). Ezért gondoltam volna most valahogy nekiállni, hogy valami történjen, hogy legyen ideje mindkettőnknek megszokni egy új rendet, de egyszerűen ötletem sincs, hogy hogy kezdjek neki. Minden netes fórumon, az lll.hu-n és hasonlókon a végleges elválasztásról írnak, a szoptatások korlátozásáról, ami viszont valahogy beleilleszthető az igény szerintiség meg a kötődő nevelés gyakorlatába, őszintén szólva semmit sem találtam.

Ti ezt hogy csinálnátok? Hogy kezdenétek neki? Mit változtatnátok egyáltalán?


Egyelőre a "tűrök és majd alakul magától" elvet követem, ez a gyereknek nyilván jó, a kapcsolatunknak főleg, de nekem meggyőződésem, hogy a babának az az elsődleges érdeke, hogy én is kiegyensúlyozott és egészséges legyek, az meg így hosszú távon biztosan nem leszek.



#alvás #leválasztás #szoptatás korlátozása
2021. márc. 26. 20:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Paradicsom, tojás, tészta szósz?? Normális kaját adj neki Kérdező, ami egy ilyen idős, a mellé táplálást kezdő gyereknek kell!
2021. márc. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Normális kaját adok neki, azt eszi, amit mi (csak még nem mennyiséget). A BLW erről szól, nézz utána, ha nem tudod, mit takar ( [link] A tejpépektől meg ezektől én bevallom, ódzkodom, nekem ezek annyira nem szimpatikusak, de most rendeltem pár adagot kipróbálni estére, hátha legalább az éjszakákat kicsit tudjuk rendezni.
2021. márc. 27. 09:33
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Én még mindig azt mondom hogy nem azon van a hangsúly,hogy mit adsz neki enni. Ez a gyerek nem éhes egészen egyszerűen,tán sosem volt még az. Hiszen mindig tele van a pocak. Megkapja a cicit amikor csak kedve szottyan. Lehetnél te hiper szuper baba szakácsnő is,amíg ennyit szopik csak móka kacagás,játék a normál kaja.

Ha megéhezik és nem kap cicit majd enni fog,de erre rá kell jönnie és nem biztos hogy ezt azonnal megérti. Eldobálja majd a kaját és kéri a cicit. Na itt kell nem odaadni. Sírni fog? Tuti. De ezt nem lehet máshogy szerintem. Egyébként ez egy 8 hónaposnál teljesen normális csak nehogy úgy járj ahogy én akik még 16 hónaposan is itt tartottak. A fiam 13 kg,köszöni jól van,millió szopival és pár falat kajával,de én csont és bőr lettem. Azért mondtam hogy most kezd el kitolni a szopikat és következetesen egyre tovább húzni az időt,nem drasztikusan csak mindig egyre később szoptatni,nehogy úgy járj mint én. Az iszsz-t szerintem most kéne abbahagyni és ragaszkodni időpontokhoz. Legalábbis ha én vissza forgathatnám az időt ezt csinálnám,csak akkor még nem tudtam hogy nem fog elkezdeni enni és semmi sem változik.

Remélem tudtam segíteni.

8-as voltam

2021. márc. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm #13, igyekszem valahogy így megoldani :) Logikusnak tűnik, remélem beválik :D
2021. márc. 27. 11:36
 15/17 anonim ***** válasza:

3-4. vagyok. Még az jutott eszembe, hogy esetleg 2 rendes, nagyevős szoptatás között esetleg próbálkozhatnál vízzel.


Nem fogzik amúgy? Mert akkor cumi helyett rágóka? A rossmannban lehet kapni ilyen fogkefe alakút, masszírozós fejjel, nekünk nagyon bevált.


ÁÁÁ, próbálkozok itt, mint disznó a jégen :D, csak hátha segít valami neked, legalább kicsit.

2021. márc. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

:D Köszi szépen, nagyon cuki vagy :D


Még nincs foga, nem is tűnik úgy, mintha nagyon jönni akarna, de hát ki tudja ugye. Én már minden magyarázatot elfogadok :D Olyan fogkefe-szerű rágókánt nekünk is van, néha rágcsálja, de nem annyira köti le, szerintem csak ugyanolyan játék neki, mint bármi más.


Vizet kipróbáljuk, hátha segít :) Köszi tényleg :D

2021. márc. 27. 13:00
 17/17 anonim ***** válasza:
97%
Én gyakorlati tanáccsal nem tudok szolgálni, csak azt akarom leírni, hogy az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy 100%-ban alárendeled magad a baba igényének. Hanem ott a mama és a baba igényét is figyelembe kell venni. Ne érezd rosszul magad, ha magad miatt döntesz úgy, hogy elválasztod vagy kevesebbet szoptatod. Ez nem önzés, te is fontos vagy, nem csak a baba, pláne hogy már ennyit fogytál.
2021. márc. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!