Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek a nyilvános...

Mi a véleményetek a nyilvános szoptatásról?

Figyelt kérdés

Nincs bajom vele..de, tegnap voltam tanácsadáson, a baba éhes volt, az anyukája nyilván meg etette. De könyörgöm, valami textil pelussal el letente takarni, a cicit, amíg eszik a gyerek. nem mellesleg sok apuka is volt ott, és senki nem kíváncsi az anyuka lógó mellére..

Ezt undorítónak Tarom, hogy csak ki rakják egyesek, és nem takarják el semmivel.. Szerintetek? 🤣


2021. máj. 21. 14:04
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
27%
Van baj, ha segglyukhoz hasonlítja valaki a szoptatást/mellet.
2021. máj. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
91%
A védönönél? Na ott biztosan nem zavarna. Egyszer zavart, az egyetem menzáján, sokan ebédeltek ott, egy anyuka meg nekiállt szoptatni, na jó azért az ebédemet simán megettem, de fura volt, főleg, hogy a folyosókon voltak magányos kanapék, bárhová leülhetett volna.
2021. máj. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
69%
Anno én is szoptattam nyilvánosan. Soha, senki nem vette észre. Még lehet ezt így is oldani
2021. máj. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Derjaderja ***** válasza:
82%
Szerintem oké elkerülhetetlen helyzetben pl orvosi varóban vagy távolsági buszon elfordulva szoptatni, oké parkban, erdőben, gyerekprogramon, játszótéren diszkréten szoptatni.
2021. máj. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
89%
Vannak elkerülhetetlen helyzetek amikor muszáj, de meg lehet oldani úgy hogy kb senki ne vegye észre. Az, ha valaki kicsapja a mellét és úgy szoptat, szerintem is undorító.
2021. máj. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk csak egy szülő mehet be a kicsivel lassan 1 éve!!!!Mit keres ott annyi apuka?Semmi bajom amúgy a dologgal,teljesen természetesnek tartom,hogy ha éhes vagy csak valami baja van akkor vigasztalódik a pici.Védőnőknél pedig szokott lenni szoptatós szoba.
2021. máj. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
68%
Ha anyuka takarja magát egy textilkendővel akkor szerintem elfogadható. Lehet a szoptatást is diszkréten csinálni.
2021. máj. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
37%
Cigányoknál és hasonló kulturájú népeknél még elmegy
2021. máj. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
50%

2 hónapos lányommal én is szoptattam már nyilvános helyen, de nem nyilvánosan!

Ha autóval voltunk, akkor beültem és ott szoptattam a leghátsó sorban (7 személyes), a hátsó ablakok sötétítettek. Illetve úgy álltunk autóval, hogy szemből se lássanak be.

A másik egy tóparton volt kirándulás közben. Ott is megtaláltam azt a helyet, ahol senki se látott.


Egyébként biztos van olyan helyzet, amikor muszáj. Jó lenne, ha ebben az esetben kicsit elfogadóbbak lennének az emberek. Nyilván akkor is igyekezni kell a lehető legdriszkrétebben intézni. Engem is megbotránkoztatna, ha pl.családi vacsoránál valaki szoptatna, közben meg ugyanúgy csevegne tovább...

Azt viszont én sem tartom jó ötletnek, hogy takarjuk le a gyereket. Én is szeretem látni, hogy mit csinál a babám, néha segíteni is kell neki.

2021. máj. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Nálunk már be mehet a tanácsadóba egyszerre több ember is, maszkban.

Jo, oldja meg, ha etetni kell, etetni kell, de ahoz elég lenne csak annyit ki rakni amit a kicsi be tud venni, nem kéne az egész mellét... Na mindegy.

Nehogy már én forduljak el, forduljon el az aki úgy szoptat, hogy nem takarja el magát.

2021. máj. 21. 17:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!