Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek a nyilvános...

Mi a véleményetek a nyilvános szoptatásról?

Figyelt kérdés

Nincs bajom vele..de, tegnap voltam tanácsadáson, a baba éhes volt, az anyukája nyilván meg etette. De könyörgöm, valami textil pelussal el letente takarni, a cicit, amíg eszik a gyerek. nem mellesleg sok apuka is volt ott, és senki nem kíváncsi az anyuka lógó mellére..

Ezt undorítónak Tarom, hogy csak ki rakják egyesek, és nem takarják el semmivel.. Szerintetek? 🤣


2021. máj. 21. 14:04
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
66%
Anyaként azt gondolom, hogy a gyerek etetése nem közügy és nem való közszemlére. Attól, hogy van gyerekünk, ne gondoljuk már, hogy mindent lehet! Ne kelljen már elájulni ettől a ténytől. Én elítélem a nyilvános szoptatást, nem tudok mellette érveket felhozni.Még nem halt éhen egy gyerek se, ha nem az orvosi rendelőben kapott enni, hanem otthon fél óra múlva. Csináljon az anya úgy programot, hogy az ne essen etetési időbe./Persze tudom, hogy vannak kivédhetetlen helyzetek,ezeket a lehető legdiszkrétebben oldja meg./
2021. máj. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
76%
Soha nem akartam előkapni a mellem mindenki elôtt még a rokonaim előtt se...sikerült is két gyerekig majd a 3.nál sajnos nem mindig sikerült megúszni, de eddigcsak az autóban és az orvosnál kellett. Játszótérre etetés után megyünk direkt ezért ne ott keljen illetve eltakarom magam ha itt van egy rokon(mindig megkérdezem,hogy zavarja -e ha igen elvonulok , de még senki nem mondta:) ) Szerintem se illő egyszer a játszótéren voltunk még Covid előtt és lent volt az egész lakótelep apukástól anyukástól. Az egyik anyuka beült a homokozóba jól kidobta a didit és szoptatott mintha senki nem lenne ott xD nekem égett a fejem és gondolom annak a sok sok apukànak és gyereknek akiket ezzel zavarba hozott. Szerintem ez ciki volt ott fa/bokor/pad bármi ahol diszkréten megoldhatta volna.
2021. máj. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem teljesen termèszetes. Èn is szoptattam úton,ùtfèlen, nem zàrkòztam nègy fal közè, mert anya lettem. A női mell làtvànyàn, meg hogy a gyerek eszik nem kène fennakadni, a XXI. szàzadban, nem a viktoriànus korban èlünk. Tanàcsadàsra meg kisgyerekesek jàrnak, a te gyereked nem szokott enni?!
2021. máj. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Derjaderja ***** válasza:
82%

21. Szerintem a példádban nincs igazad. Pont egy orvosi rendelő.... én pl abszolút nem szeretek nyilvánosan szoptatni, szégyenlős is vagyok, de pl a 6 hetes kontrollra amikor mentem a kisfiammal, mit csináltam volna? Nem tudhattam hogy 5 perc vagy 1 óra múlva hívnak be, nem volt időpont vagy sorszám, mindenfélére vártak ott terhesek, szültek, nőgyógyászati páciensek.


Másrészt azért fél órát ne ordítson már egy kisbaba feleslegesen. Szinte mindenhol pár percen belül található diszkrét megoldás, de azért már ne nézzenek ki valakit, ha a játszótéren félrehúzódva szoptat (ahová a nagyobbik gyerekkel érkezett). Az ilyesmi már rosszindulat.

2021. máj. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Derjaderja ***** válasza:
70%

Meg hogy a program ne essen etetési időre...

Mondok példát. Múlt héten a Normafára vittem a gyerekeket meg a kutyát, 2 éves làny, 5 hónapos fiú, már kb 3 órànként eszik napközben.


Fél óra az autóút, 15 perc körül van kicuccolni őket illetve magamra kötni a kicsit. Utána vártunk 15 percet, mert a másik család késett.


Szóval itt indul a program, 1 óránál. Erdei séta 2 tipegővel a játszóig: kb 45 perc. Játszótér kb 45 perc. Utána távolabbi réten még evés, labdázás kb 1 óra. Visszaséta az autóhoz: kb 1 óra plusz újabb félóra, mert megálltak a gyerekek a játszón.


Becuccolás az autóba 10 perc.


Nyilván nem tudsz etetési időn kívül menni oda, az meg azért már vicces lenne, hogy a nagyobb gyereket egy parkerdőbe se vihesd hétköznap délelőtt, nehogy egy fa alatt elbújva szoptatni kelljen a kicsit.


Szóval: a diszkrécióban egyetértek. Tőlem még a zsúfolt programok is távol állnak. De amit írsz az nem reális elvárás.

2021. máj. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
38%

Mondjuk a védőnőhöz általában (nálunk legalábbis) időpontra kell menni, nyilván az ember próbálja nem akkorra időzíteni az etetést, de ha etetni kell nincs mit tenni. Biztos jobb lenne egy vörös fejjel ordító gyereket hallgatni.

Amúgy az apukák ennek tudatában menjenek oda, aki meg szoptat tegye diszkréten. A védőnőnél pont belefér szerintem, nyilvánosan meg sok mindentől függ (hol történik, mennyire diszkréten stb)

2021. máj. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Hat mindenkinek más a véleménye. Én az 5evesemmel voltam, vizsgálaton.. Akkor is takarja már el magát aki úgy szoptat.. Nekem is voltak kicsik, én is el takartam, mindegy hogy hol szoptattam..
2021. máj. 22. 11:12
 28/28 anonim ***** válasza:
0%
Már csak azért is megnézem szépen a melleit
2021. máj. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!