Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hetes a kisfiam. Muszáj...

7 hetes a kisfiam. Muszáj megvárni a 4 hónapos kort hogy aggyak neki krumplit, répát? Nincs tejem sajnos és nem nagyon akarom felfujatni tápszerrel. Jó evö.180-200ml eszik.

Figyelt kérdés
2008. dec. 9. 21:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia, muszáj megvárni, és a tápszertől nem fújódik fel manapság. Még nem olyan a bélflórája, hogy meg tudjon emészteni mást. Nekem is tápszeres a babám, és szép, arányos kisfiú.
2008. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Tejed még simán lehet, fordulj mihamarabb szoptatási tanácsadóhoz, sokaknak sikerült már ennyi idő után is tejet "varázsolniuk". Nem is értem, miért nem próbálkoztál már előbb, ha nem vagy tápszer-párti.

Amúgy pedig nagyon korai még gondolni is másra, mint tejre vagy tápszerre. 7 hetes baba még nagyon pici!!!! Ha nincs tej, akkor százszor inkább tápszer, mint más! Egészen jó tápszerek vannak már, nem fogja "felfújni" a picit, viszont az egyéb ételekkel teljesen tönkreteszed az emésztését jó előre. Ráadásul nincs a krumpliban és hasonlókban annyi tápanyag, amennyire egy ilyen picinek szüksége van.

2008. dec. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az újszülötteknek még annyira fejletlen az emésztőrendszerük, hogy fél éves kor előtt nagyon megterhelik ezek az ételek. Várd meg a féléves kort!!!!
2008. dec. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
voltam már szoptatási tanácsadónál is ,iszom a szoptatós teákat is és minden nap cicin van a fiam ráadásul fejem is naponta 5-6 alkalommal.nem tudom mit kéne még csinálnom.ha ettöl sem indult be akkor szerintem hiába a szpotatási tanácsadó.mit csinál?belém varázsolja a tejet?tápszert kap mivel mást nemtudok neki adni csak érdeklödtem mikortól is szabad neki mást adni
2008. dec. 10. 10:52
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, ha mindent megtettél a szoptatásért.

Van amikor nem megy és kész, csak úgy, mert a hormonok nem úgy működnek ahogy kell.

Iszol rendesen, gyakran mellreteszed, bekapja rendesen a cicid, ennél többet nem tehetsz.


Szerintem maradj még a tápszernél, mert a 7 hetes nagyon picike még ehhez, 4 hós kor előtt semmiképp nem etetném mással.

A tápszer nem fújja föl, nem lesz tőle kövérebb mint az anyatejtől. Az én babám anyatejes (rengeteg tejem van ) és 2 hós korára duplázta a születési súlyát, szóval ez nem ezen múlik.

2008. dec. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Valoszinűleg meg fognak kövezni de nem érdekel!:

Én sem adtam azlányomnak tápszer!6 hetesen almát evett kekszel semmi baja nem volt ép egészséges most 6 hónapos múlt megduplázta a sulyát van 3 foga és jön a 4. is kuszik és ül semmi baja nincs ugyhogy szerintem ha te is táp-ellenes vagy akkor....!

Ez elött 20-30 évvel se tápszert kaptunk mi sem,de az scak vélemény!

Szia

2008. dec. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.föleg azt a 4-et amelyik nem vádaskodik elöre és nem vont kérdöre.
2008. dec. 10. 17:10
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Most te azt a válszt vártad h igen persze add a 7hetes babádnak a krumplit?ugye nem gondolod komolyan?!NAGYON PICI MÉG!!!
2008. dec. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%

Már megint egy anyuka, aki magával törődik és nem a babával! Az utóbbi időben nagyon megszaporodtak a sértődékeny reagálások, akkor, amikor a kismama nem a neki tettsző választ kapja. Egyébként ma már a hozzátáplálásról nagyon sok helyen lehet tájélozódni, és szerintem nincs az az épelméjű védőnő vagy gyermekorvos, aki hét hetesen krumplit vagy más szilárd ételt javasol a tápszer helyett. Ha mégis az nem alkalmas a szakmára.

Igaz, hogy mi is felnőttünk ilyen táplálékon, de ennek hosszútávú következményei lettek. Sohasem azt kell csak nézni, hogy a baba pillanatnyilag jól fejlődik vagy nem. Ennek akár csak évtizedek múltán van jelentősége! Egyébként a négy hónapos kor is kevés, akármit is írnak a bébiételekre!

2008. dec. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az előttem szólóval. A babának anyatej kell legalább hat hónapig, ha ez nem lehetséges, akkor tápszer. És csak 6 hós kora után szabad elkezdeni picit hozzátáplálni, lassan, fokozatosan. Ha még 8 hónaposan is a fő étele az anyatej, az a legjobb.
2008. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!