Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kinek mitől lett több anyateje?

Kinek mitől lett több anyateje?

Figyelt kérdés

Napközben elég a tejem, de esti órákban mintha egyre kevesebb lenne. Éjszaka is mindig cicire teszem a babát, de láthatóan szenved szopizás közben, fél óránként- óránként fent van vagy el sem alszik. Akkor nyugszik meg amikor a végén már én sem bírom tovább és tápszert adok neki. 3 hetes a babám, szépen hízik szóval tejem van, de valamiért nem mindig.

Volt valakinél hasonló? Nektek mi vált be hogy több tejetek legyen? Sört próbáltam de nem igazán vált be.

Kíváncsi lennék a praktikákra, fejési módszerekre, esetleg vane valami kapszula ami bevált nálatok. Előre köszönöm a kedves válaszadóknak!!!


2021. nov. 28. 08:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Karamelz alkoholmentes sör. Erre gyártják, finom és hatásos.
2021. nov. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
74%

10

A kisbabák egy része ilyen. Valamelyiket leteszed és alszik,valamelyik meg fél óránként ciciért/anyáért sír. Nem kell okot keresni,3 hetes! A világáról nem tud,a kiságy neki egy hideg,idegen hely,ahol nincs ott anya. Az elehe ilyen,fárasztó,de aki gyereket vállal,készüljön fel erre is. Én 15 hónapja nem alszom,mert a fiam is ilyen volt és máig sokat èbred. Megszokod idővel mellesleg a te babád még pici,3 hónapos kora után lehet már higgad és jobban ellesz magában . Hidd el,hogy nem az éhség a baja,de ha pótolsz,nem lesz tejed.

2021. nov. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
64%

3 hetesen ne pótolj, növekedési ugrása van, most állítja be magának a mennyiséget. Ne izgulj, ha túl van rajta, neki is ki kell pihennie ezt a pár napot.

Nálunk olyan is volt, hogy alkalmanként hagytam rajtam elaludni.

Illetve a babafészek sokat segített.

2021. nov. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
56%
Szenhidrat, pihenes, folyadek.
2021. nov. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 4 hónap híján 2 évesen hagyta abba, azt, hogy éjjel 40 percet aludt max és utána cicit kért. Aztán azóta csak hála az égnek, 2 óránként kel 🤣

3 hetes, növekedési ugrás és igenis árt, ha tápszert adsz végül, mert azt a mennyiséget nem a ciciből nyerte ki, tehát nem ingerelte. Ha nincs kereslet, nincs kínálat.

2021. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
74%
3 hetes csecsemő azért kel éjjel ilyen sűrűn, mert 3 hete még benned volt és igényli q közelséged. Nem valószínű hogy éhes, de ha cicit kap, tudja hogy ott vagy. Altasd magadon, figyeld meg,nem fog ébredni ilyen sűrűn. Ha szoptatni akarsz, akkor a tápszert azonnal felejtsd el. Pár hét és egyre többször fog kelleni, szóval döntsd el mit szeretnél. Neki legyen jó vagy neked?!
2021. nov. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy ennyien írtatok!

Azon vagyok hogy csak ciciztessem, viszont előfordul hogy már annyira éhes hogy csak húzza és rángatja a mellbimbót. Volt hogy csak 10 mlt sikerült lefejni a baba pedig még 50 evett (tápszer). És nem tudom nálatok hogyan alakul az alvás így, de ha nem etettem meg mással hanem ha egész nap cicin lóg alig alszik valamennyit. Fél óra alvás után újból cici és ez így egész nap vagy éppen éjszaka. És nyugtalan az alvása, üvöltve ébred. :(

Kicsit kivagyok én is, bocsi ha ez hosszú lett de már kezdek kétségbe esni.

2021. dec. 2. 15:03
 18/24 anonim ***** válasza:
44%
A lefejt mennyiség nem mérvadó. Ha pótolsz akkor meg csak nehezebben vagy sehogy nem bírja magának felszaporítani a tejet. Ha tényleg kizárólag szoptatni szeretnél akkor az sajnos álltalában ilyen nehéz, küzdelmes az elején. De ha most nem tartasz ki akkor nem valószínű hogy sikerülni fog
2021. dec. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
65%

Van akinek nem indul be a tejleadó reflex a fejéstől és szinte semmit se tud fejni, mégis elêg a gyereknek.

Nem ezen múlik, hanem a kitartáson.

Látott már szoptatási tanácsadó?

Miből pótolsz?

És mi alapján pótolsz?

Van, hogy tanácsadó is a pótlást javasolja, de ha nem ésszel, pontosan kiszámolt minimum mennyisêggel pótolsz, hanem érzésre, akkor borítêkolható az eredmény (tápszeres baba akkor is, ha nem lenne muszáj).

2021. dec. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

A korházban látott szoptatási tanácsadó, de akkor ott más problémával küszködtem.

Úgy pótolok(ha pótolok) hogy napi 1x , a gyerek is megnyugszik és alszik egy nagyot utána, nekem pedig a következő etetésre összejön annyi tejem hogy rendesen meg tudjam etetni vele.

Volt olyan is hogy napi 2x kellett pótolnom, de az volt a max, egy reggel egy este.

2021. dec. 2. 15:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!