Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kinek mitől lett több anyateje?

Kinek mitől lett több anyateje?

Figyelt kérdés

Napközben elég a tejem, de esti órákban mintha egyre kevesebb lenne. Éjszaka is mindig cicire teszem a babát, de láthatóan szenved szopizás közben, fél óránként- óránként fent van vagy el sem alszik. Akkor nyugszik meg amikor a végén már én sem bírom tovább és tápszert adok neki. 3 hetes a babám, szépen hízik szóval tejem van, de valamiért nem mindig.

Volt valakinél hasonló? Nektek mi vált be hogy több tejetek legyen? Sört próbáltam de nem igazán vált be.

Kíváncsi lennék a praktikákra, fejési módszerekre, esetleg vane valami kapszula ami bevált nálatok. Előre köszönöm a kedves válaszadóknak!!!


2021. nov. 28. 08:51
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
62%

A tej nem összegyűlik. Ha pótolsz, pont kevesebb lesz.

A tej szoptatás alatt termelődik abban a szakaszban, amikor a baba a látszólag üres melledet nyüstöli.

Ha pótlással megkapja egyben, amiért meg kellene dolgoznia, nem fog megdolgozni, s így nem lesz elég.

2021. dec. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
44%
Annyit tennék még hozzá hogy az sem mindegy miből pótolsz. Cumizavar megjobban keresztbe tehet
2021. dec. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
64%

A tej szoptatás alatt termelődik attól az ingertől, amit a melled kap persze sajnos némi átfutási idővel, ami egyéni. Ahogy nő a baba is lesznek ún. növekedési ugrások (hiszen nem ehet örökre ugyanannyit:)), amikor egész nap cicin lenne és ha akkor hagyod is, attól lesz is több tej, csak hát túl kell élni azt a pár nap nyűgösködést és állandó helyhezkötöttséget meg esetleg nemalvást.

A fejés meg hát nem egy olyan meghitt dolog, erős a teljesítménykényszer, ezért sok nő sokkal kevesebbet tud lefejni, mint amennyit szoptatni tudna. (Sokkal jobb egyébként, ha oda sem nézel, úgy fej, hanem mondjuk valami filmet nézel közben vagy bármit, ami eltereli a figyelmedet.)

Tudom, hogy jobb látni az üvegből mennyi megy be és hogy biztos akkor már csak nem hal éhen a gyerek :) De egyrészt így sosem tudod utolérni, másrészt sok baba lusta lesz utána szopni, mert a cumival nem kell dolgozni annyit, hisz rögtön és folyamatosan jön, illetve más technikával is kell szopni belőle.

2021. dec. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem nyel levegőt közben? Amit írtál, nekem akkor csinálja (szopizna tovább, de közben feszegeti magát és elkezdi kutya módjára rángatni a mellbimbóm). Olyankor megállunk, büfiztetem, várok egy picit és vissza. Utána nyugodtan folytatja.


Én az első 2 hónapban szinte reggeltől estig szoptattam, éjszaka meg úgy aludtam, hogy közben rajtam lógott a gyerek. Igen tudom, biztos nem volt így jó akármiért, majd valaki kifejti, de nálam ez bevált a tej szempontjából és úgy ahogy pihenni is tudtam. Most már sokkal ügyesebb, kevesebb ideig eszik és sokkal többet, a fejőgépnél jelentősen hatékonyabb, pedig az se egy vacak verzió. Többet is tud aludni és több ideig bírja evés nélkül. Nagyon ritkán adunk neki cumiból enni, csak ha muszáj mennem valahova vagy ilyesmi, akkor is először mindig a lefejt tejet kapja, és max utána tápszer (de erre általában nincs szükség, csak van, hogyha neadjisten akármi történne) és amint hazaérek fejek megint, hogy maradjon az inger. Plusz igyál sok vizet, egyél normálisan és pihenj. Hidd el, javulni fog, de az eleje ebből áll, ezért is hívják gyerekágyas időszaknak.

2021. dec. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!