Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi volt az a pont, ahol...

Mi volt az a pont, ahol feladtátok a szoptatást?

Figyelt kérdés

Esetemben ez erős kifejezés, hogy szoptatás.. Sárgaság miatt nagyon aluszékony, így nem igazán megy. Próbálom fejni, de úgy látom elég kevés, sőt kevesebb... pótolunk már 4. napja. Csinálok szaporító fejést is, de azt érzem, ezt így tovább nem tudom csinálni.

Egész terhesség alatt azt hangoztattam, hogy lesz, ahogy lesz, tápszeren is felnőnek gyerekek. Most valahogy mégis ezen kattogok és szarul érzem magam miatta.


2021. dec. 6. 21:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell szarul éreznéd magad miatta. Ha mindent megteszel és mégse megy,akkor nem baj ha feladod.

Én 2 évig szoptattam de nagyon nehezen indult nekem is. Egész nap vedeltem a folyadekot,szaporítottam,teáztam,csüngettem rajta a gyereket. Majdnem feladtam de aztán sikerült

2021. dec. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Feladtam még a legelején sajnos... nem akart szopizni SEHOGY

Tudom, értem én, hogy kitartónak kell lenni, szoptatni nagyon jót tesz stb.

Igyekeztem, hetekig... aztán 3-4 hét után teljesen elengedtem

Egyszer szopizott csak mellből, másképp csak a cumisüveget szerette

Akárhogy helyeztem mellre, ordítva sírt, nem volt hajlandó szájába venni se

Az üveget bezzeg mindig

Elengedtem. 2 hónapig ettől függetlenül anyatejes volt

2021. dec. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Amikor már lélegezni sem bírtam a fájdalomtól szoptatás közben. Nagyon sebes volt, akkor is sajgott, ha nem ért hozzá semmi.
2021. dec. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

Egy másik kérdésnél írtam le, hogy hosszan szoptattam a gyerekeim. De, ha lelkileg megterhelőbb, ezáltal én frusztrált lettem volna, akkor abbahagyom. Pedig kb 20-40 percenként keltek és kérték a cicit éjjel is. De ez nekem nem volt megterhelő. Amikor meg már azzá vált, leválasztottam őket.


Teljesen szoptatáspárti vagyok. De van az az együttérzés, hogy tudom, mindannyian máshogy kezeljük a stresszt, a dolgokat és ha valakinek ez nem jön be és csak stresszel rajta az anya, az többet árt, mint amennyit használ.

2021. dec. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%
Amikor azt éreztem, hogy nem elég neki a tejem, látványosan szenved az éhségtől egész éjjel, no meg vele mi is, így hát kipótoltam, a gyerek viszont ezután elutasította a mellemet, én pedig nem vagyok egy erőszakos alkat hogy akkor csak azért is a szájába tömjem magamat, hogy de igenis szopsz kölyök mert azt mondtam. Egy másodpercig sem éreztem magamat rosszul, a férjem is nagyon támogatott, illetve nem ez az egyetlen teljesítmény az életemben amire büszke lehetek, úgyhogy nem érdekelt a szoptatás propaganda véleménye különösebben. Nem is értem, manapság amikor olyan korszerű formulák vannak minden igényre is, akkor minek is kellene bárkinek rosszul éreznie magát emiatt, nonszensz, nem az a kérdéskör teszi a jó anyát, vagy a nem elég jót.
2021. dec. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%
Túl korán. Mai napig így érzem és bánom, hogy engedtem annak, hogy lebeszéljen az orvos és a férjem. Visszanézve a naplózott adatokat, egyáltalán nem hízott olyan keveset, hogy pótolni kelljen. Tovább kellett volna kutatni az okokat. Főleg, mert később meglett: hipotón izomzat és gótikus szájpad miatti elégtelen vákuum. Ha még a szoptatás feladása előtt rájövünk, akkor nem csak a szoptatáson segített volna, hanem a mozgásfejlődése se lett volna ennyire kínkeserves, mert korábban terápiát kaphatott volna.
2021. dec. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%

Egyik fiam rá se nézett a cicire, elfordította a fejét, ő egy percig nem volt anyatejes, fejni nem tudtam 1 cseppet sem.

Másik fiam felesben volt, aztán mikor éjszaka 40 perc alatt 15 milit szopott, akkor egyre több etetés lett teljesen tápszeres, ez 4 hetes kora előtt volt.

2021. dec. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

11 hónapig szoptattam. Szépen indult majd 6-8 hetesen vált borzalmassá. Folyton sebes mellbimbó, előre görcsöltem szoptatás előtt, folyt a könnyem is néha. Tejláz, csomó a mellben, sírás. Többször majdnem feladtam, végül túllendültünk rajta.

Tervezzük a tesót, ha nála is hasonló lesz a helyzet, lehet hamarabb feladom, szégyen vagy sem...lelkileg nagyon megviselt ez a fájdalmas időszak, csak ekörül jártak a gondolataim :(

2021. dec. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Az én kislányom 4 hónapos koráig szopott, de az idő előrehaladtával egyre inkább elutasította a mellemet. Végül már csak olyan keveset, és kín keservvel szopott, hogy elapadt a tejem. De tovább nem is tudtam volna ráerőltetni, annyira nem akarta már.


Egyébként ugyanabban a helyzetben voltunk, mint ti. A kórházban nagyon lassan és nehezen indult be a tejem, csak a 4-5. napra lett szinte. Addigra viszont ő olyan súlyosan sárga volt, hogy nem tudott szopni. Úgy mentünk haza, hogy otthon már átaludta konkrétan az egész napot és éjjelt is (én keltettem éjjel 3 óránként enni). Nem kelt magától enni, nekem kellett ébresztgetnem. Minden áldott etetés előtt 20 percig ébresztgettem, mire cumisüvegből valahogyan kín keservvel megette a lefejt anyatejet és/vagy tápszert. Ha őt nem etettem volna a kezdetektől cumisüvegből, éhen halt volna. És mivel a kezdetektől alig szopott a sárgasága miatt (ez durván 2 hónap alatt rendeződött), tejem sem volt soha elég, hiába fejtem akármennyit, akárhogyan.

Egy óriási kínlódás, és idegtépő küzdelem volt az egész. Fejni, sterilizálni, elpakolni, babát ébresztgetni, nagy nehezen megitatni, aztán, kb. kezdhettem is újra az egészet.


Ha újra kezdhetném, nem csinálnám ezt, hanem simán szopna, amennyit tud, ha meg nem, akkor kapna tápot. Nem fejegetnék örökké és állandóan, mert csak a végsőkig kimerültünk tőle.


Igen, tápszeren is felnőnek. És az a legfontosabb, hogy nyugodt legyen a baba ÉS az anya is. Ha ehhez tápszer kell, akkor az kell, és ennyi.

2021. dec. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
9. vagyok ismét. Nagyon egyet tudok érteni a 4. válaszolóval! : "ha valakinek ez nem jön be és csak stresszel rajta az anya, az többet árt, mint amennyit használ." Ez teljesen így van. Egy agyonhajszolt, frusztrált, a végletekig kimerült és feszült anya nyilván teljesen máshogy viszonyul a babájához, mint, aki nem ilyen módon terhelt. Én tudom, mert a 4 hónapig tartó örökös fejegetésben teljesen! kimerültem. Hányszor, de hányszor hallgattam fejés közben, ahogy ordít 1-2 hónaposan, mert nem lehetett sem a karomban, sem rajtam... Ja és fejni is sokszor csak úgy tudtam, hogy be kellett nyomnom a mellem közben az ujjammal egy ponton, ahol elértem a tejcsatornákat, úgy jött csak rendesen... Ha újra csinálhatnám, ehelyett inkább a babámat dajkálnám.
2021. dec. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!