Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gondolkodunk a gyermekvállalás...

Gondolkodunk a gyermekvállaláson. A várandósságot gyönyörűnek gondolom, a szüléstől még nem félek, de, ha a szoptatásra gondolok ki ver a víz. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Nem tudom elképzelni, hogy szoptassak egy babát. Alapból útálom, ha a mellemhez érnek, nem, hogy még egy puszit is adjanak rá. Nem érzékeny, csak undorodom. Ez miatt rossz érzéseim vannak. Láttam már többször cicizés közben babákat, azt szépnek és meghittnek gondolom, nem zavar. Tudom, hogy ez fontos dolog és az anyatejre szüksége van egy csecsemőnek, de egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy én ezt csináljam.

Volt valaki így? Változott ez szülés vagy néhány szoptatás után?



2021. dec. 14. 22:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%
Mert még nem élted át. A sorrend pont fordítva lesz :DDDDDD
2021. dec. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Hát az elég valószinü. :) De már előre bűntudatom van.
2021. dec. 14. 22:55
 3/28 anonim ***** válasza:
35%
Ne legyen! Mire kihordod, megszülöd és 3-6-9...-x hónap nem alvás után annyiszor fogod megbánni, hogy egyáltalán vállaltad, hogy a szoptatás lesz a legkisebb bajod. Nekem 2 is van, megérte, de ez nem gyönyörű, túl kell élni egyes részeit, ez van.
2021. dec. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%
1 kérdéssel olvass a sajátod alá: a várandósság gyönyörű? :DDD
2021. dec. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Hát olyan biztos lesz, hogy visszaküldeném a gólyával, ezt előre tudom. :D
2021. dec. 14. 22:59
 6/28 anonim ***** válasza:
41%

Dehogy! Elkapnád a gólyát és agyonvágnád! :DDDDD


A szoptatás tanulható. Pszichológust keress előre, és készülj fel rá, a születése után pedig egyeztess laktációs szaktanácsadóval. Ha szeretnéd, meg tudod csinálni.


Ha nem szeretnéd, akkor meg nem muszáj, van tápszer és kész.


Érdemes elgondolkodni rajta, TE mit szeretnél, magaddal vinni tovább ezt a fóbiát, vagy letenni, ha már itt a lehetőség. Döntés kérdése.

2021. dec. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. :) Ezt le akarom és le kell győzzem.
2021. dec. 14. 23:04
 8/28 anonim ***** válasza:
96%
Nem _kell_, csak lehet. Nem leszel se jobb, se rosszabb anyuka, akár szoptatsz, akár nem! Ezt engedd el, minél előbb, annál jobb! :) Minden rendben lesz, teszed legjobb tudásod szerint és úgy lesz jó. Ha szeretnél változtatni, persze, próbáld meg, de nem kell rá plusz súlyt pakolni, hogy "kell", "muszáj", mert különben... különben semmi ;) Imádni fog az a gyerek, akárhogyis!
2021. dec. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2021. dec. 14. 23:08
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam, már terhességnél azon gondolkoztam, mennyire nem tudom elképzelni hogy szoptatok, nem szeretem ha a mellemet birizgálják és beleborzongtam, ha eszembe jutott, mi lesz, de ehhez képest 6 hónapja csak amyatejet kap a baba.

Persze nem mondom, hogy az eleje egyszerű volt, seb, mellgyulladás, de 1 honap alatt ez lement és most már el is alszom közben 😁

2021. dec. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!