Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gondolkodunk a gyermekvállalás...

Gondolkodunk a gyermekvállaláson. A várandósságot gyönyörűnek gondolom, a szüléstől még nem félek, de, ha a szoptatásra gondolok ki ver a víz. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Nem tudom elképzelni, hogy szoptassak egy babát. Alapból útálom, ha a mellemhez érnek, nem, hogy még egy puszit is adjanak rá. Nem érzékeny, csak undorodom. Ez miatt rossz érzéseim vannak. Láttam már többször cicizés közben babákat, azt szépnek és meghittnek gondolom, nem zavar. Tudom, hogy ez fontos dolog és az anyatejre szüksége van egy csecsemőnek, de egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy én ezt csináljam.

Volt valaki így? Változott ez szülés vagy néhány szoptatás után?



2021. dec. 14. 22:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az a szerencsétlen, akire a 4-es gondolt. Hidd el a 9 hónap alatt még egy egyszerűbb terhességnél se fogsz a szoptatáson rágódni. Érdemes szoptatási tanácsadóval beszélni, vagy elmenni egy előadásra, hogy hogyan van ez az egész. Utána pedig eldöntöd, hogy mit szeretnél.


De azért meg mosolyogtam, hogy a terhességre azt mondtad, hogy gyönyörű. 😀 A szüléstől pedig tényleg nem kell félni, én is úgy várom már mint magát a messiást.

2021. dec. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
88%
Ugyanígy volt velem is, mint a 10-essel. Mikor megláttam a várandósság vége felé az előtejet a mellbimbómon 2 napot bőgtem, hogy ez mennyire undorító és hogy én erre képtelen leszek (azt sem tudtam, hogy lehet már szülés előtt is tej, teljesen kiborultam, hogy volt). Aztán kálvária, hogy nem indult be a tej, aztán meg úgy beindult, hogy ömlött végig a testemen, aztán kisebesedett a mellbimbóm, bimbóvédő, szoptatási tanácsok, tartásfajták, 2-3 óránként kálvária. Aztán áttörés történt. Az első babámmal 3 hónap után, a másodikkal meg minden simán ment, még kálvária se volt az elején. Úgy aludtam, mint a bunda, ők meg itták. A végére tökre megszerettem, mindig nálam volt, nem kellett cumisüveget sterilizálni, méregetni, melegíteni, akármi. Előkaptam, ott volt, ette, itta, jól lett, én is, ennyi. Baromi kényelmes cucc. Ironikus, hogy mikor az utolsó gyermekem abbahagyta, akkor is sírtam. Hogy vége, és hiányozni fog. Fura ez a kapcsolatom a szoptatással :D Sírva kezdődött és sírva lett vége. :)
2021. dec. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Na jó, én próbálok kb csak a hetedik hónapig gondolkodni, a nehéz részekre nem gondolok, abból úgy is kevesebb van :P én nagyon nehezen születtem meg, anya megszenvedett, de, ha ő erős volt, akkor én is az leszek. Végül is, a végeredményért megéri. :)
2021. dec. 14. 23:16
 14/28 A kérdező kommentje:
És a mellgyulladás meg a sebesedés gyakori dolog? (Jaj, ne ijesztgessetek.. 🙈)
2021. dec. 14. 23:18
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem ritka, de ha odafigyelsz, akkor meglehet előzni. Ha túl sok a tejed akkor érdemes fejni, és nem fog begyulladni, mert a baba még az elején nem eszik annyit. Illetve én minden szoptatás között kentem a mellbimbómat krémmel. Így csak egy minimálisan fájt az elején a szokatlan inger miatt. De főleg a helyes technika a lényeg. Ha a baba jól szopizik és jól tudod mellre rakni, akkor kevesebb az ilyesmi.
2021. dec. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. dec. 14. 23:22
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezért érdemes szoptatási tanácsadóval nekirugaszkodni, hogy elkerüld az ilyen nagyobb gyulladásokat, sebeket, mert időben besegít :)
2021. dec. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Észben tartom, köszi! :)
2021. dec. 14. 23:27
 19/28 anonim ***** válasza:
50%

Nekem begyulladt és kőkemény lett, pokolian fájt, segített a védőnő, masszírozás,a férjem és a facebookon lévő szoptatási csoport kalauzai is segítettek. Nem vészes, nekem a császárhoz képest bakfitty. Ha lövell a tejed, ami nem feltétlenül lesz akkor érdemes legejni előtte. Etetés előtt felmelegíted a cicit,utána lehűtöd ha fáj. Közte bekened a mellbimbód krémmel.

Nincs ebben semmi gusztustalan, sőt aranyos ahogy az enyém rofogve fejét enyhén dobálva keresi a cicit, aztán elégedetten sóhajt egyet.

2021. dec. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
81%

Én más szoptatós anyákat is bizarrnak láttam terhesség előtt és még alatta is. Nem bírtam elképzelni, hogy fogom én ezt csinálni, az egész témát "behajítottam egy fiókba", minél jobban erőltették, hogy ez mennyire fontos, milyen nehéz, hány hosszú, apróbetűs szakirodalom kell hozzá, hogy egyáltalán képes legyél rá, annál jobban idegesített, hogy na jól van hagyjuk már, ha ennyire lehetetlen, nehéz és bizarr dolog szoptatni, akkor majd szórakozik vele más. Még tápszert is vettem előre, ennyire nem érdekelt az egész.

Aztán megszületett a kisfiam, és már az aranyóra alatt az volt az első gondolataim között, hogy meg kell szoptatni. Úgy tört rám ez az ösztönszerű inger, mint nem is tudom mi, sose éreztem így, de hirtelen teljesen normálissá vált, hogy az a gyerek márpedig be fogja kapni a mellemet, mert így fog enni, és meglepődtem rajta mennyire normális érzés lett az egész, sőt, amikor a teljes elzárkózásom ellenére mindennemű nehézség nélkül sikerült szoptatni, gyakorlatilag első perctől, akkor kifejezetten jó érzés töltött el, hogy a testem tud még hallgatni az ösztönökre és tudja mit kell csinálni. A tápszer azóta is ott figyel a szekrényben, bontatlanul. :D Viszont kellett vennem fejőgépet, mert már nem győzök mit csinálni a rengeteg tejjel.

Nekem sebes se lett a mellem, csak érzékeny volt az elején kicsit, de lehet kapni védő krémet, amit nem kell lemosni (lansinoh márkájú), az nekem bevált, pár hétig használtam, most már nincs szükség rá. Úgyhogy ne aggódj, és ne foglalkozz a millió paráztató emberrel, csak arra koncentrálj, hogy milyen belső instrukciókat mondanak az ösztöneid. Azok tényleg tudni fogják, hogy mire van szükség.

2021. dec. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!