Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gondolkodunk a gyermekvállalás...

Gondolkodunk a gyermekvállaláson. A várandósságot gyönyörűnek gondolom, a szüléstől még nem félek, de, ha a szoptatásra gondolok ki ver a víz. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Nem tudom elképzelni, hogy szoptassak egy babát. Alapból útálom, ha a mellemhez érnek, nem, hogy még egy puszit is adjanak rá. Nem érzékeny, csak undorodom. Ez miatt rossz érzéseim vannak. Láttam már többször cicizés közben babákat, azt szépnek és meghittnek gondolom, nem zavar. Tudom, hogy ez fontos dolog és az anyatejre szüksége van egy csecsemőnek, de egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy én ezt csináljam.

Volt valaki így? Változott ez szülés vagy néhány szoptatás után?



2021. dec. 14. 22:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
63%
Én mindig undorodtam a szoptatástól, miután megszületett a kisfiam akkor sem volt másképp. Nekem egyáltalán nem jött az érzés, hogy de jó lenne szoptatni, sajnos a kórházban erőltették. Miután hazamentünk a kórházból egyből kapta a tápszert. Tejem mondjuk nem volt, legalábbis nem éreztem, hogy lenne, végig sírt is a kisifam a kórházi napok alatt. Arról nem is beszélve, hogy mennyire fájt a cicim, milyen méhösszehúzódásaim voltak a szoptatástól.
2021. dec. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. dec. 15. 08:56
 23/28 anonim ***** válasza:
80%
Én világ eletemben szerettem volna terhes lenni, most a 21.hetben azt mondom soha többet, nem a szoptatason jár az eszem hanem hogy ez minden csak nem gyönyörű és irigylem azokat akiknek problémamentes a terhessege.. Félreértés ne essék imádjuk szeretjük a leendo kisfiunkat, várjuk nagyon de mikor minden létező negatív tünet neked jut na az nem jó 😒
2021. dec. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
70%
22-es ez a szoptatás lényege, hogy minél előbb összehúzódjon a méhed. Az az egészséges ha összehúzódik. Nekem zó szerint kinyomta a vért a doki, annyira nem akart működni az összehúzódás. Ahhoz képest a szoptatási fájdalom bakfitty.
2021. dec. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
68%

Látom, le vannak pontozva, akik ezt írták, de a kérdésedből nekem is az volt az első gondolatom, hogy pszichológus vagy kineziológus vagy hasonló szakember segítségével rá kéne nézni, hogy mi a viszolygásod gyökere. Lehet, hogy volt valamilyen rossz élményed, megsértették a magánszférád gyerekkorodban. Jobb ezt most tisztázni/ feldolgozni, minthogy öntudatlanul átadd a félelmeidet a gyerekeidnek. Különösen lánygyereknél veszélyes, hogy torzulhat emiatt az önképe, mert az egyben tőled jön kisgyerekkorban.

A szoptatásról jó megerősítő irodalmak vannak, ma már úgy tartják, hogy a szoptatás összes akadálya pszichés eredetű, illetve félretájékoztatás eredménye. Pl.nem mondják a kórházban, mennyire fontos szoptatni a babát akkor is, ha szemmel láthatóan nincs tej. Fontos megismerni pedig, hogy ez egy mennyire jól felépített rendszer biológiailag, az anya és a baba közt. A baba súlytartalékkal születik, pont arra az időre, amig beindul az anyukája teje. Ezért van, hogy a születési súlyából veszít a baba az első napokban, miközben persze megkapja azt a pár “láthatatlan” cseppet, ami nagyon-nagyon fontos neki, a speciális összetétele miatt. Aztán ha a szopás benyomta a gombot, jön a tejbelövellés, ami elég kellemetlen, de nem feltétlen fájdalmas. Az egy biológiai csoda ebben, hogy a mell mindig olyan összetételű tejet szolgáltat, amire a babának épp szüksége van a fejlődéséhez. Nem tudom, ezt hogy beszélik meg, de napszakon és adott etetésen belül is különbözik. Ez az, amit a tápszer sajnos soha nem fog tudni leutánozni. És pont ezt az összhangot zavarja meg a meghatározott időközönkénti szoptatás is, mert ahogy az lenni szokott, ha egy természetes folyamatba belenyúlnak, borul az egész.

Szóval ha előre tájékozódsz, azzal elkerülhetők azok a fő parák, amik önbeteljesítő jóslatként gátolhatják a tejleadást pszichésen.

2021. dec. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, sokat gondolkodtam, hogy mi lehet ennek az oka. Sajnos sejtem is, csúnyán belegázoltak a magánszférámba gyerekkoromba.
2021. dec. 17. 23:45
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan ajánlom, hogy ezzel foglalkozz szakember segítségével, mert simán a fogantatást is akadályozhatja, de ha az sikerül is, jó ha ilyen előzményekkel van ott egy támogató erő, aki segít nemcsak kibékülni önmagaddal, de abban is, hogyan adj át a gyerekeidnek egy jó mintát, miáltal ők korán megismerik a határaikat és megtanulják megvédeni azokat. Erről sok írás van a neten is, hogyan taníthatjuk erre a gyerekeinket, hogyan viselkedjünk velük vagy hogy kommunikáljunk a testükről, hogy értéknek, sajátjuknak tekintsék. Pl. nem kötelező puszit adni annak, akinek nem akarnak vagy engedélyt kérni tőlük, hogy megmoshasd a testüket fürdetés közben stb. De sokkal könnyebb a dolgod, ha a te problémádat már körbejártátok addigra és valamennyire napvilágra került. Mert amíg ez nem történik meg, addig a háttérben dolgozik, alattomosan, s kb.az élet minden területét képes aláaknázni egy önrendelkezésünkön esett sérülés.
2021. dec. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2021. dec. 18. 18:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!