Így csinálhatom ?

Figyelt kérdés

25 éves anyuka vagyok . Van egy 7 hetes kislányom. Első héten tápszeres volt utánna jött meg a tejem azóta anyatejes.

Iskolába járok ; de jövőhéttől 7 hétre gyakorlaton leszek napi 8 órát ahonnan nem igazán tudok el jönni etetni . Így nem tudom milyen megoldást tudnék találni . Tápszert ha kap délelőt és anyatejet délután az miben befolyásolja ? Talán el is apadhat ez miatt a tejem?

Sajnos nem tudom leszívni mert épp annyi tejem van amennyit megeszik szóval egy cseppel sem több .

Köszönöm a válaszokat !



2022. jan. 3. 14:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól függetlenül míg nincs veled fejned kell. Ha nem fejsz, telítődni fog, fájni, begyulladni és sajnos elapadni. 3 óránként kellene minimum fejned,hogy ne legyen gond.
2022. jan. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Fejned kell az iskolában. 🤷🏼‍♀️
2022. jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Ez esélytelen. Ha 8 órán keresztül nem kerül mellre és nem fejsz, biztos elapad. Plusz túl pici a gyerek még, hogy oda-vissza tudjon váltogatni mell és üveg között cumizavar nélkül.

Egyébként kapsz valamilyen gyestől eltérő juttatást?

Pl: hallgatói gyed?

Mert amellett nem is mehetsz gyakorlatra.

2022. jan. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Asszisztens képzőn vagyok , és a korházba kell gyakorlatoznom . Ott az idő alatt egyszer biztosan le tudom fejni. De a gond inkább az , hogy amíg én nem vagyok otthon tápszerrel tudják etetni ? Nem lesz gond hogy eddig anyatejet kapott most meg délelőtt tápot ?
2022. jan. 3. 15:38
 5/17 A kérdező kommentje:
Esetleg ha veszek anyatejet más anyukától ? Az is okozhat problémát ?
2022. jan. 3. 15:42
 6/17 anonim ***** válasza:
Az etetés módja zavar be, nem az, hogy női tej (mert nem anyatej, amit vehetsz) vagy tápszer van a palackban.
2022. jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Fiam első pillanattól kezdve kapott tápszer pótlást cumisüvegből. Sose zavart be nála. Általában nappal szoptatás után kapta a tápszert, éjjel csak tápszert kapott. Nekem akkor napi egy fejést ajánlott a védőnő. 6 hós koráig kapott anyatejet.

Szóval nálunk nem volt gond.

2022. jan. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Első nap kap tàpszert. Gyakorlaton 2-3 òrànkent fejsz, ès masnap mindig azt kapja. Etessèk szoptatasbaràt mòdon (kispohar, kiskanàl, soft cup) , hogy ne legyen cumizavaros.

Elhalasztani nincs lehetőseg a gyakoatot? 8-15 hetes baba mellett ez nagyon nagyon korai

2022. jan. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rendszeresen van, hogy nem tudom lefejni fél napokat is akár, ha úgy alakul a nap, mégse apadt el….

Azt eredményezi csak, hogy folyik a tej meg a mellem feszül, fáj.

2022. jan. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

Vegyesen kapja a baba a tapszert meg a lefejt tejet illetve szoptatom is. Semmi zavart nem okozott nála. Ne keltsük már a pánikot a kérdezőben.

Semmi baja nem lesz a babának. Gyerekek tömegei nőnek fel csak tápszeren.

2022. jan. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!