Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elítélendő hogy 9 hónaposan...

Elítélendő hogy 9 hónaposan abba akarom hagyni a szoptatást?

Figyelt kérdés
A szoptatás szerencsére az első hónapokban nagyon jól ment, kb fél éves koráig sok tejem volt, de onnantól folyamatosan csökken és küzdelem a szoptatás. Kevés a tej, a babám csak este és éjszaka hajlandó szopizni, akkor se lakik jól, ezért nyűgös, mostanában már tápszerrel pótolok, mert különben nagyon rosszul alszik. Napközben kínálgattam, de nem fogadja el, így egyre kevesebb és kevesebb lett a tejem. Ez megy hónapok óta, már belefáradtam. Rosszat teszek a babámnak, ha elveszem tőle az esti és éjszakai szopit? 1 éves korig szeretem volna szoptatni, de már nagyon terhes nekem így ez a küzdelem. Volt valaki hasonló helyzetben?
2023. febr. 10. 14:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

6 honapig szoptattam, de minden percet gyuloltem. Vegig fajt, nem volt kenyelmes, pedig volt nalam 2 szoptatasi tanacsado is, konyveket olvastam, videokat neztem, a baba technikaja allitolag jo volt, de egyszeruen nekem szornyu erzes volt.

Csak es kizarolag azert huztam eddig, mert a babat tartottam szem elott, azt akartam, hogy neki jo legyen.

Most varom a masodikat, de mar eldontottem, hogy par hetig tervezem csak szoptatni, maximum. En ezt meg egyszer nem birom ki, kizart dolog.


Boldog baba boldog anya. Tenyleg ezt kell folyamatosan mondogatni magunkban szerintem, mert mas nem szamit.

2023. febr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi 8 hósan adtuk fel, főleg a gyerek, ő már csak este alvás előtt szopott, de már nem kérte elfordult, adtam tápot
2023. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem akarod tovább szoptatni, nem kell, csak mánia, hogy a gyerek 2 éves koráig még "igény szt".


6 hónap, aztán el lehet kezdeni leválasztani, a komfort szopit meg hagyjuk inkább jó?

Komfort szoptatás = a gyerek még három éves korában is tolja fel az anyja melltartóját, hogy "megnyugodhasson". Semmi értelme, mert tej nem jön, de anyuka meg ott ül és várja, míg a mellét rágcsáló Pistike végre megnyugszik.


Nem oké.

2023. febr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
16%
Azért a 9 hónapos és a 3 éves között nagy különbség van. Komfort szopi sem egész nap van,többnyire csak az elalváshoz kell. Bölcsire pedig leszoknak róla,enyém 17 hónapos még szopizik és bölcsiig nem zavar. 9 hónaposan még simán van rá igénye, 12 hónapos korra szokott alább hagyni kivéve ha fogzik.
2023. febr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha csak a küzdelmet engednéd el? Nem pedig lecserélnéd egy másik küzdelemre, az elválasztásra. Kínáld meg cicivel, aztán tápszerrel, vagy amit kér. Ha neked maga a szoptatás nem teher, akkor tökéletes lesz így. Persze ha már a szoptatástól szabadulnál, az más.
2023. febr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a babának, ha Neked nem jó engedd el.
2023. febr. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!