Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák? Nyilvános helyen ti...

Anyukák? Nyilvános helyen ti hogy oldjátok meg a szoptatást? A mai világ elég szélsőséges. Negatív vagy épp pozitív élmény?

Figyelt kérdés

2023. máj. 31. 08:44
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
84%

Hát igen éttermi asztalnál elővenni és társai elég meredek.

Sógorasszony kifeküdt anyoséknál a nappaliba, mikor a gyereket szoptatta 20 fős vendégség előtt. Még neki állt feljebb, hogy mit bámuljuk, hát ott van a hálószoba könyörgöm. Meg tapasztalatom szerint főleg nagyobb babát ennyi inger közepette szoptatni brutál nehéz, mert mindenfelé koncentrál csak az evésre nem.

2023. máj. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
39%
Szoptattam bárhol. Sosem szólt be senki. Mivel a mellbimbó agyerek szájában volt, nem látszott ki több, mint egy nagyon kivágott felsőből. Akit ez zavar,az maradjon otthon.
2023. máj. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel még hazarohangáltam. A másodiknál már ezt nem tudtam megoldani mindig, így volt, hogy a játszótéren háttal ültem a padon letakarva vagy parkoló autóban kellett vagy kiránduláson elvonultam a rekettyésbe :D Máshol nem esett meg.

Barátnőm tudott úgy szoptatni csodálatomra, hogy magára kötötte a gyereket, sétálgattunk az utcán, és becsszó, azt hittem alszik, dicsértem, milyen jó gyerek, erre mondta, hogy nem, mert eszik. 10 centire álltam tőle és semmi nem látszott ebből. Szerintem ezzel aztán ha valakinek baja van, az az ő baja.

Igazából annyira nyilvános szoptatással még nem találkoztam (Bp. belvárosi lakosként és általában tömegközlekedve), hogy előkapta volna valaki csak úgy premier plánban a mellét. Leginkább gyerekorvosi rendelőkben fordult elő, hogy takarásban próbált valaki ügyetlenkedni, hogy ne ordítson a gyerek, de szerintem ez is teljesen érthető és inkább pirulok helyette, hogy észrevegyem-e, mint pár óra sírást hallgatni.

2023. máj. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Magamra kötöttem csatos hordozóban (kis mellel működik, nagy mellel valószínűleg nem, de abban nincs tapasztalatom:D). Kizárólag egy kis szögből teljesen oldalról lehetett minimálisan látni így, amúgy azt hitték, hogy alszik. Kilazítottam csak a pántot ehhez.


Több, mint 4,5 évig szoptattam összesen, ebből sokszor előfordult házon kívül. Én nagyon utáltam, ha bárki rálátott. Próbálkoztam textilpelenkával eleinte, de azzal már a gyerek 4 hónapos korában meggyűlt a bajom. Aztán jött a karikás kendő, annak a szárával takargattam némileg, de az sem volt az igazi.


Leginkább a C&A basics 95%pamut-5% elasztános v-nyakú pólói jöttek be a csatos hordozóval kombinálva. Vagy magunk elé raktam, ha tudtam a pelenkázótáskát. Illetve lehetőség szerint kerestem szoptatásra kijelölt helyet, pl. DM-ben vagy az Allee-ban, ha épp arrajártunk. De egy parkban egy távolabbi padon, vagy a kocsiba beülve feltéve a sötétítőt is sokszor szoptattam.


Soha senki nem szólt be akkor sem, ha lehetett valamennyire látni.

2023. máj. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, most látom, hogy a 13-as barátnője is így szoptatott.

14-es voltam

2023. máj. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
59%
Takard el magad, menj odébb egy eldugott helyre. Máskor sem mutogatod a melled nyilvánosan nem? Nem értem ilyenkor miben különbözik ez az egész.
2023. máj. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%
10-es tipikus ősanya, aki azt hiszi neki mindent lehet, csak mert telibeverték.:)
2023. máj. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
86%

Eddig nem került ilyenre sor, ha valahova mennünk kellett, úgy lett megoldva, hogy hazaérjünk etetésre, vagy családtaghoz mentünk, ahol félrevonultam.


Kirándulást úgy szerveznék meg, ahol megoldható külön helyiségben vagy útközben autóval félreállunk.

Orvosi vizsgálatról is hazaérünk hamar, eddig egy vérvételre kellett menni, ott összesen 5 percet voltunk, meg csípőszűrésen, ami, mivel magánorvosnál volt, szintén nem járt több órás várakozással.

Ügyintézést a férjem csinálja, amit személyesen kellett, amit online lehet, azt megoldottam én.

2023. máj. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
14-esnek: lehet nagy cicivel is kendőben 😃. Nekem nem csatos volt, sima rugalmas kendő. A kutya sem vette észre, hogy a kendő alatt eszik vagy csak alszik a gyerek.
2023. máj. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
86%

Pont a zsúfolt buszon muszáj megszoptatni szerintem, ha ebred es éhes. Vagy választanatok azt, hogy üvöltse végig az utat? Tudom, maradjak otthon vele és csukjam magunkra az ajtót. Csakhogy a ketevesemet vittem a zenés foglalkozásra, amit imád. Meg fogom szoptatni a buszon maskor is. Amugy eszre se vette senki.

Meg lehet oldani diszkreten étteremben is. Szerintem sokkal rosszabb egy üvöltő csecsemő, mint a közterületen szoptatás.

2023. máj. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!