Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért ne lehetne egy kis...

Miért ne lehetne egy kis vizet adni a babának nagy melegben?

Figyelt kérdés

Miért hiszitek el, hogy 6 hónapig csak anyatej? Ez az ételre vonatkozik. A baba pisil,kakil,nyáladzik,izzad,stb.Rengeteg folyadékot veszít,többet,mint amit az anyatejjel pótolhatnának.

Tényleg meggyőződtetek,hogy megalapozott ez a trend?

Kipróbáltátok már kell -e a babának a víz?


Senkit sem akarok megbántani,tényleg. Azért írtam ki ezt a kérdést,hogy legalább aki dilemmázik,hallgasson a józan eszére, és arra az 50% gyerekorvosra,aki nem támogatja,hogy nincs másra szüksége.

Lehet,hogy nem okoz károsodást,bár én kétlem, de az biztos hogy kínzás. Nem kell itatni,nem kell sok,de néha kell, vagy ha lázas, vagy nagy melegben.

Ha más véleményen vagytok,írjátok meg miért? Ki is volt tulajdonképpen aki nektek ezt tanácsolta,hogy ne adjatok vizet, és mivel magyarázta?


2011. máj. 21. 21:22
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg. Az én lányom 5,5 hós koráig csak szopizott, és hiába akartam neki akármilyen folyadékot adni, nem fogadta el. Vagyis elég volt neki a szopi, különben ivott volna abból, amit kináltam neki (tea, víz, gyümölcslé, semmi nem kellett).
2011. máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
37%
Én nem adtam, mert meggyőződésem, hogy a cumi és a cumisüveg az oka a szoptatás kudarcának. Mellesleg nálad sokkal képzettebb szoptatási tanácsadók ajánlják, hogy semmit az anyatejen kívül. Inkább a szakemberekre hallgattam az okoskodók helyett, lám, nekem sikerült is szoptatnom... és neked?
2011. máj. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
75%

hmm

miért szerinted az anyatej miből van ?


tudtommal eléggé sok vizet tartalmaz!

én egyik gyerekemnek sem adtam vizet 6 hónapos koráig (bár lehet h sokkal tovább nem) simán a legnagyobb melegben is elvolt a tejcsivel

gyakrabban mellre tettem és ennyi nem kellet vinnem cumis üveget nem lett cumizavaros nem kellet fertőtlenítenem akkor ivott evett mikor akart nem felejthettem otthon stb ....


szoptatás :

az első tej ami jön az nagyon vizes --- ez oltja a szomjat

ami hátulról később jön az zsíros laktató ---- ez csillapítja az éhséget


és szerintem ez nem trend max az hiszi ezt aki úgy gondolja h a szoptatás az újkor találmánya! a természeti népeknél akár 2-3 éves koráig nem kap vizet a gyerek csak szopik ha szomjas és nem is baj egyrészt mert védi a benne lévő immunanyagok másrészt a víz minősége nem olyan amit egy kicsinek adni lehet


mondjuk ez nem jelenti azt h aki vizet ad a gyermekének az elítélem

ha úgy látja jónak akkor adjon nincs baj vele

nekem nem tanácsolta senki sem egyszerűen annyira sok tejem volt h eszembe sem jutott más, miért adjak neki vizet mikor nem győzőm másnak adni a felesleges tejet?

1 éves volt a lányom mikor influenzásak lettünk 4 napig aludt és magas láza volt nem volt hajlandó semmi mást elfogadni mint anyatejet pedig akkora már csak a fele volt az étkezéseinek még vizet sem !

nem csak folyadékot kapott így hanem az én immunanyagaimat is nem véletlen tehát h ő gyógyult meg leghamarabb :-)

2011. máj. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
40%

21.33-nak teljesen igaza van, számból vett ki minden szót!

Az engem is érdekelne, hogy te meddig szoptattál kérdező....Ennyi ostobaságot összehordani, már ne haragudj...

2011. máj. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

A lányunk 13hós s most 1 hónapja kap csak plusz vizet. Eddig nem fogadta el. Ja és a mai napig szoptatok.

Szóval... s tavaly nyáron is meleg volt. Most már hogy 1 éves,igy ha megyünk valahova vizet kap,s csak ha nagyon nyügi akkor kap cicit.

2011. máj. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
S természetesen kipróbáltunk vagy 3féle üveget,most fogadja el a Jana ásványvizes üvegből:)Meg ilyen sport duduból:))utsó
2011. máj. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
Fél évig csak szoptattam a lányom. Nem fogadta el a cumisüveget, de nem is nagyon erőltettem. Éppen ezért, hogy ne legyen szomjas és éhes sem, nem időre, hanem igény szerint szoptattam. Amikor kérte, adtam neki. 1,5 éves, nem száradt ki, boldog, kiegyensúlyozott gyerek. Ha ezt új trendnek vagy divatnak nevezik, akkor örülök, hogy van valami értelmes trend is a sok sz.r között, aminek tényleg van értelme.
2011. máj. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

Biztosan minden baba más, és nem lehet az embergyereket az állatbébikhez hasonlítani.

Az én babám jól szopik, és ha nem éhes, akkor nálam nem fogadja el a cicit. Viszont ma is melege volt, és vizet ivott, kérte, mikor elfogyott,hogy adjak még. Cicire is raktam, az nem kellett.

Szóval én adok plusz folyadékot, és nem hiszem el, hogy nem kell. Ezen kívül, még mindig nem szolgált senki meggyőző magyarázattal, hogy miért is nem kell. Aki azt tapasztalta, hogy a babájának nem kell, elfogadom, náluk így volt biztos jó, nálunk meg plusz folyadékkal érzi jól magát. Egyébként a meleg időre kérdeztem rá, amikor több folyadék kell nekünk is. Vagy nem?

Szóval ha jól értem, a babának melegben is ugyanannyi jó mint hidegben? Majd leszívja a híg elejét és minden rendben. Ezt is elfogadom,ha valakinél ez válik be.

Azt viszont nem fogadom el, hogy ha megkérdezik, adjak -e vizet a babának melegben, akkor jönnek a válaszok, hogy nem kell neki, minden benne van az anyatejben.

Én csak szoptatok még, félreértés ne essék, és fontosnak is tartom az anyatejet, de ha a babám jól lakott, és egy óra múlva megébred,látom, hogy melege van,akkor dehogy tömöm tovább, hanem igenis megkínálom egy pici vízzel, nem egy üveggel, hogy olthassa a szomját.

2011. máj. 21. 22:41
 19/46 anonim ***** válasza:

21:31-es "Szia, én nem kértem tanácsot senkitől,..." vagyok. Szerintem a lényeg az, hogy melegben többször kínáld meg. Hogy mivel, azt már babája válogatja (jó esetben)

:-)))))))))

2011. máj. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:
21.53-as, miért is ostobaság? Mert másik táborhoz tartozom? A kérdésemre pedig nem válaszoltál, csak megkóstoltál...
2011. máj. 21. 23:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!