Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért ne lehetne egy kis...

Miért ne lehetne egy kis vizet adni a babának nagy melegben?

Figyelt kérdés

Miért hiszitek el, hogy 6 hónapig csak anyatej? Ez az ételre vonatkozik. A baba pisil,kakil,nyáladzik,izzad,stb.Rengeteg folyadékot veszít,többet,mint amit az anyatejjel pótolhatnának.

Tényleg meggyőződtetek,hogy megalapozott ez a trend?

Kipróbáltátok már kell -e a babának a víz?


Senkit sem akarok megbántani,tényleg. Azért írtam ki ezt a kérdést,hogy legalább aki dilemmázik,hallgasson a józan eszére, és arra az 50% gyerekorvosra,aki nem támogatja,hogy nincs másra szüksége.

Lehet,hogy nem okoz károsodást,bár én kétlem, de az biztos hogy kínzás. Nem kell itatni,nem kell sok,de néha kell, vagy ha lázas, vagy nagy melegben.

Ha más véleményen vagytok,írjátok meg miért? Ki is volt tulajdonképpen aki nektek ezt tanácsolta,hogy ne adjatok vizet, és mivel magyarázta?


2011. máj. 21. 21:22
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
És ha nem adunk drága babavizet,akkor mi a bíztos,a palackozott,vagy ami a csapból jön.Ezen is el kellene gondolkozni.
2011. máj. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
51%

Kedves 19:28as, az a vicces, hogy kiragadsz egy mondatot ae szovegbol es belekotsz, mikozben erveket nem hozol fol, csak azt hangoztatod, hogy orvos vagy. Ez nem erv. Mikozben mas veszi a faradsagot es eleg reszletesen valaszol a kerdesre es elfogadhato erveket hoz fol. Senki nem mondta, hogy karos a viz, csak, hogy esetleg karos lehet. De egyszeru a dolog, ha te ugy latod jonak, senki nem mondta, hogy nem adhatsz vizet a par honapos babanak. En feltettem magamnak a kerdest, minek adjak vizet, ha ugyis kap anyatejet a babam, minek igyon mast, ha akkor kevesebbet szopik az ertekes anyatejbol. Es dontottem.

Azzal jonni, hogy orvos vagy, hat, nem is tudom. En nem vagyok, de szerencsem van, a csaladban kapasbol 6 orvos van, ok is haladnak a korral. De kulonbozoek az orvosok is, attol, hogy egy orvosnak ez a velemenye, utana lehet nezni a dolognak. Nekunk 2 gyerekorvosunk is van, maguk modjan jok, de adtak mar 1-2 tanacsot, amit nem fogadtam el es nagyon jol tettem.

A korhaz, ahol szultem, egy nagyon jo korhaznak szamit, megsem tudtak ellatni tanacsokkal szoptatas ugyben. Teny, hogy Mo.-on nagyon keves orvos ert ehhez a temahoz (vedonokrol es egyeb egeszsegugyi dolgozorol nem is szolok). Lehet, azt mondani, hogy haladsz a korral, attol meg nem biztos, hogy igaz.

2011. máj. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

Tökéletesen igazad van utolsó.

Naponta ütközök én is korral haladó orvosokkal,akik megtiltják a betegeiknek,hogy étrend kiegészítőket szedjenek.

Ha a székrekedés megoldható aloe verával,és a piros torok firsttel,akkor minek gyógyszer?

Egy korral haladó orvos nem az anntibiotikumot Írja fel elsőnek,ami után majd százalékot kap a gyógyszergyártó cégtől,hanem megpróbál alternativ kezelési módokat alkalmazni.

2011. máj. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolóim! Kénytelen vagyok a fogadatlan prókátor szerepét most felvállalni, szerintem, az hogy valaki orvos, az már önmagában egy jó érv, mivel sokkal jobban ismerik az emberi szervezet működését. Más kérdés a többi,a gyógyszerekhez való hozzáállás, a korral haladás, ez ügyben mindig is megoszlanak majd a vélemények, és úgy tűnik a folyadékpótlás ügyben is.

Azt hiszem az egyértelmű dolgokat szoptatás terén mind átvették az egészségügyben, amit pedig nem, annak oka kell legyen, ilyen a víz kérdése. Nem biztos hogy ez utóbbiban bárkinek is tökéletesen igaza lehet, ezen az anyatejpártiaknak is el kellene gondolkodni.Nem mintha én nem az lennék, de most így különböztetem meg válaszolóimat.

Szóval ha valami ennyire megosztja az embereket, akkor nem lehet egyértelműen kijelenteni,hogy egyik vagy másik rosszul csinálja.

Most itt a nyár,jönnek a melegek, tegyen ki-ki belátása szerint, azt hiszem mind a két oldal adott tanácsot a másik oldalnak, így ha valami nem jól megy, gondolkodjunk el a másik véleményén,csak magunkban, nem is kell elárulnunk... :)

2011. máj. 25. 14:34
 45/46 anonim ***** válasza:

Na azért szegény Semmelweis Ignácot is legszívesebben a máglyára küldték volna a korral úgyszintén baromira haladó, és igen jólinformált orvos kollégái!!!!

Pedig hát ugye ők is orvosok voltak, tanult orvosok. Nemá' vki más mondja meg nekik, h kezet kéne mosni.......

2011. máj. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 xStefix ***** válasza:

Nem azért írtam le, hogy minek tanulok, mert ezzel okosabbnak gondolom magam bárki másnál. De nemcsak a szoptatási tanácsadáson belül, hanem a leendő szakmám területén IS hallgatok élettant, biológiát és társait. Bár gyanítom, hogy az egyetemen nem fogok ezekről a dolgokról tanulni, vagy nem pontosan így... De (mindennemű büszkeséget levetkőzve) szerintem azok közé tartozom itt, akik nemcsak gyakorlati tapasztalatból tudnak tanácsot adni, hanem elméletben is képzettebbek valamennyivel a nagy átlagnál. Ez nem azt jelenti, hogy más hülye lenne vagy hogy egyedül én tudom a tutit, egyszerűen csak annyit, hogy vettem magamnak a fáradságot és utánajártam egy csomó szoptatási kérdésnek, kicsit alaposabban is. Olyannak is, ami másnak természetes dolog, lásd (nem) itatás. Márpedig ha valaki beleássa magát a szakmai anyagokban, ugyanazt fogja találni, amiről én írtam!


Én azt látom, hogy azok, akiknek már határozott véleménye van a témáról (akár eü. szakember, akár laikus), nem nagyon fognak váltani, akkor se, ha hirtelen a szakma krémje is megmásítaná a véleményét.

Egyáltalán, ki a 'szakma', ha szoptatási kérdésekről van szó? Számomra ez az ibclc-knél kezdődik és a szoptatási segítőknél végződik (akik között vannak más eüs területen dolgozók is, nyilván). De nem a "sima" eüs dolgozók, orvosok úgy általában, mert ők legtöbbször nem tudnak eleget a témáról (pedig a lehetőség mindenkinek adott, többféle tanfolyam, továbbképzés is van már).


Én ezt gondolom, ezt tapasztaltam meg jónak és ezt fogom ezután is javasolni, mert tudományosan helytálló. De mindenki a maga belátása szerint dönt.

2011. máj. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!