Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért ne lehetne egy kis...

Miért ne lehetne egy kis vizet adni a babának nagy melegben?

Figyelt kérdés

Miért hiszitek el, hogy 6 hónapig csak anyatej? Ez az ételre vonatkozik. A baba pisil,kakil,nyáladzik,izzad,stb.Rengeteg folyadékot veszít,többet,mint amit az anyatejjel pótolhatnának.

Tényleg meggyőződtetek,hogy megalapozott ez a trend?

Kipróbáltátok már kell -e a babának a víz?


Senkit sem akarok megbántani,tényleg. Azért írtam ki ezt a kérdést,hogy legalább aki dilemmázik,hallgasson a józan eszére, és arra az 50% gyerekorvosra,aki nem támogatja,hogy nincs másra szüksége.

Lehet,hogy nem okoz károsodást,bár én kétlem, de az biztos hogy kínzás. Nem kell itatni,nem kell sok,de néha kell, vagy ha lázas, vagy nagy melegben.

Ha más véleményen vagytok,írjátok meg miért? Ki is volt tulajdonképpen aki nektek ezt tanácsolta,hogy ne adjatok vizet, és mivel magyarázta?


2011. máj. 21. 21:22
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
66%

Mindenki maga donti el, hogy mivel kinalja a babajat. En is a csak anyatejesek koze tartozom. Az anyatej 88%-ban tartalmaz vizet, tehat kivalo szomjolto is a babanak, es amikor viz vagy tea helyett egy kus anyatejet iszik, meg pluszban rengeteg hasznos tapanyagot is kap. Annak nincs igaza, aki irta, hogy sok anyukanak hianyzik a jozan esze. Elnezest kerek, de butasag ilyet allitani ugy, hogy nem is ert az adott temahoz. Egyebkent az Egeszsegugyi Vilagszervezet is azt ajanlja, hogy az elso 6 honapban a baba mast ne kapjon, csak anyatejet. Merem feltetelezni, hogy a WHO nem egy hulye buta szervezet...

www.who.int/features/qa/21/en/index.html.

2011. máj. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
66%
Ja, es en nem divatbol nem adok mast a babamnak, hanem komolyan utanaolvastam a temanak es kikertem tobb szakember (orvosok) velemenyet is.
2011. máj. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Elfogadom az érveid. Viszont nálunk 2 gyermekorvos mondta,hogy kell a plusz folyadék, és a védőnő is. Azt meg látatlanba mégsem jelentheti ki itt senki, hogy ez a 3 ember kapásból rosszul tudja. Csak érzékeltetni akarom,hogy a szakemberek véleménye is megoszlik. Mondjuk én konkrétan olyan szakemberrel még nem találkoztam, aki a víznélküliséget pártolta volna,de lehet hogy én ilyen közegben mozgok.

2011. máj. 21. 23:19
 24/46 anonim ***** válasza:
67%

Nekem komolyabb szervezetnek tunik a WHO, mint harom magyarorszagi orvos, de nem is szeretnek vitatkozni. Nalunk a csaladon belul is van gyermekorvos, aki nagyon komolyan utananezett ennek a temanak, es engem nagyon meggyozott. Raadasul a gyerekorvosunk is anyatej parti. A vedono is, de ez mellekes.

Nem is a divat miatt, nem tudtam, hogy az, de igy alakult, hogy a kozegemben mindenki anyatej parti, plusz utanaolvasva is ugy erzem, jol dontottem. Termeszetesen, sok-sok pisis pelus es a babam jokedve a bizonyitek. Ha szomjas lenne, mert nem eleg az anyatej, jelezne, eddig megsem tette egyszer sem. Az is igaz, hogy melegben gyakran teszem mellre.

2011. máj. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
23%

Azt mondod: "Szóval én adok plusz folyadékot, és nem hiszem el, hogy nem kell."

Pedig ennyi pozitív példa alapján igazán elhihetnéd, h NEM KELL!

Amúgy a dokijaid hány évesek, volt gyerekük, szoptattak,....??? Ismerek olyan védőnőt, aki a sajátját 3 hétig sem szoptatta. Nem biztos h az ő véleményét bármiben is kikérném!

2011. máj. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
66%

Egyebkent, ez olyan kerdes, ami csak vitat tud kirobbantani, mint pl. adjak cumit vagy sem, igeny szerint vagy 3 orankent szoptassak, mikor kezdjem a hozzataplalast, ihatok-e bort terhesen, stb...

Es meg kell jegyeznem ismet, eleg az anyatej, ami nagyon ertekes, ha vizet iszik vagy teat melle, akkor annyival kevesebbet fog kapni a hasznos anyatejbol. Es azt nem ertem, mi nem ertheto a tenyen, hogy az anyatej 88 szazalekban viz. Tehat, ha szomjasnak latod, akkor viz helyett csak rateszed a melledre, ugyanugy oltja a szomjat.

2011. máj. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem ad a babájának vizet, az ugye nem gondolja, hogy aki meg ad, az kb mérgezi a gyereket? Most komolyan, mi baja lehet egy babának a víztől?

Én adtam neki vizet, mégpedig azért, mert ha szomjas volt, akkor nem fogadta el a cicit, viszont megitta a vizet. És ha elmentem vele valahová, akkor sem kezdtem elkezdeni szoptatni a plénum előtt tíz percenként, mert szomjas a baba (de mint mondtam, nem is akart szopizni, ha szomjas volt, hanem vizet kért). A mai napig nem is iszik semmilyen más folyasékot, csak vizet, van, hogy napi 7-8 decit is. Egy éves.

2011. máj. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de senki egy szóval sem írta szerintem, hogy mérgező lenne a víz a baba számára. Semmi baja nem lesz tőle, nyugodtan lehet adni. Én csupán azt írtam, hogy azért adok inkább ilyenkor is anyatejet, mert nemcsak szomjoltó, de annyival több értékes tápanyagot is megeszik pluszban.
2011. máj. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

Az első babámnak most adok, 8 hónapos, jobb esetben négyszer szopizik egy nap, mert egyszerűen imád enni.

Utánna megiszik kb egy deci vizet. Most hogy jönnek a nagy melegek, napközben is kínálgatom, de nincs hozzá sok kedve.

általában inkább cicit kér elcuccog rajta, a maradékot kifejem és meg a főzelékbe!

2011. máj. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
A kérdés az első 6 hónapra vonatkozott szerintem. Utána lassan hozzátáplálás van, persze, hogy ad olyankor egy kis vízet az ember a babának:)
2011. máj. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!