Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Úgy döntöttem, elég volt a...

Úgy döntöttem, elég volt a szoptatásból?

Figyelt kérdés

Már többen is írtak a héten szoptatási nehézségekről, most én is kiírom ide akkor. Az én babám már 4,5 hónapos és úgy döntöttem én saját magam, hogy abbahagyom a szoptatást.

Eddig csak anyatejes volt, tápszert nem látott. Nagyon nehéz volt, ez a négy hónap, nem volt annyi tejem sosem, amennyi kellett volna, ezért mindig fejnem kellet, még hajnalban is, hogy meglegyen a mennyisége a babámnak. Próbáltam a babámmal megtermelni a mennyiséget, de annak az lett a vége, hogy nem hízott. Ha fejtem és bedurrantak a cicijeim, akkor tudott ő igazán jóllakni. Viszont ha nem fejtem már két napig, akkor ismét lecsökkent.

Ez ment minden alkalommal, én meg minden alkalommal tiszta ideg voltam, hogy nem éhezik-e csendben a kislányom, mert valójában egy csendes, nyugodt baba, nem szólt sosem semmiért. Helyette is én sírtam és görcsöltem. Hetente egyszer mértem, aznap már reggel ideges voltam, vajon mennyit fog mutatni a mérleg.

Ha kirándulni mentünk, nem tudtam elengedni magam, csak ideges voltam, hogy most hol fogok szoptatni, mennyit fog enni, most 10 perc helyett csak 5 percig evett, biztos éhezik stb. Vendégségben ugyanez.

Elég volt, szeretném a nyarat nyugodtan eltölteni a kislányommal, aki szerintem már jobban szeret az apja társaságában lenni, mert rajtam érzi a feszültséget. De én csak meg akartam felelni és 6 hónapig csak anyatejjel táplálni.

Most ott tartok, hogy jövő héten kezdem a tápszert. Szeretnék nyáron úgy nyaralni menni, hogy lássam, mennyit eszik a cumisüvegből, hogy nyugodt legyek. Hogy ne két sírás között kelljen vele énekelgetnem, ami nem őszinte.

Ennek ellenére eldöntöttem, hogy a következő babámnál anyatejleadó leszek! Csak azértis!!


Viszont a tápszerről semmit nem tudok. A védőnőm szabin van, de én nem várom meg, röviden el tudja valaki mondani, hogy hogyan is kell a tápszert? (persze a dobozon rajta van) Milyen tápszerek vannak?

Köszönöm, remélem nem haragítok magamra senkit.

:)


2011. jún. 29. 10:51
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Eleinte kb. minden etetés után fejtem, mert annyira bedurrantak a melleim. Aztán próbáltam ritkitani a fejéseket, mert sok időt elvett, meg már 5 hónapos volt akkor, most 5,5 hónapos és napi 3szor fejek, abból lejön kb. 400ml., a többi tápszer (kb.600ml.). Aztán gondolom és remélem egyre kevesebb tej jön le, és mire itt tartunk, már 6 hónapos lesz, és jönnek a gyümölcsök! :) Amikor már csak reggel és este fog csak tejet/tápszert inni. Amig van tejem, addig szerintem végig csak kipótolom.
2011. jún. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Vajon megéri nyaralás miatt lemondani a szoptatásról.Ha második babánál csakazértis anyatejleadó akarsz lenni,akkor csakazértis miért nem próbálod meg legalább 1 éves korig szoptatni?Egy jó hónapot kellene kihúzzatok,és a hozzátáplálással változnak a dolgok.

Egészen más dolgokat érzek ki a soraidból,mint azt,hogy nem elég a tej.Ne haragudj,nem akarlak bántani,próbállak megérteni.

2011. jún. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Nagyon sokban egyetértek az előttem szólókkal! ha úgy érzed, hogy nem bírod tovább akkor cselekedj a belátásod szerint! Nem lesz akkor se baja, ha tápszert fog enni!

A lényeget pedig nagyon jól megfogalmaztad, hogy a babád miatt kínoztad magad eddig is! Sokszor az a gond hogy a társadalom elvárása szerint próbálunk cselekedni, ami jelen pillanatban az, hogy mindenki szoptasson! Sok mindenki ezért nem tudja kiélvezi az anyaság örömét sokszor nagyon sokáig! Én több mint 1 évig stresszeltem az anyatejezésen. Ma már azt mondom, hogy a 2-nál nem fogom ezt csinálni, ha kell akkor jöjjön a tápszer, mert nem akarom elveszteni a varázst!!!

Nagyon sok sikert kívánok és remélem most már meg nyugszol és vége a síros, ideges korszaknak!!!


Az olcsóbb tápszerek a nem H.A. változatok! ha nem látnak esélyt a tejérzékenységre, akkor ezt is tudod használni majd! de azért tanácsosabb a H. A.-t használni!

2011. jún. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Miért kell annyit stresszelni az anyatejezésen?Miért kell túlkomplikálni?
2011. jún. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 TKI Ibolya ***** válasza:
Bocsi ha megbántalak de a saját kényelmed miatt lemondani a szoptatásról?A tápszeres élet sem olyan egyszerű.Minek ennyire túl kombinálni a szoptatást?! Három gyerekem van ebből egy volt tápszeres,saját hibámból.Hidd el a szoptatás a legjobb modja a baba etetésének.Még 2-3 hét és hozzá táplálhatod a babád és sokkal könnyebb lesz.
2011. jún. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Mint mindig,most is érezhető a 2 tábor,és ez valahol érthető is.Aki tápszerezett,azt tanácsolja,hogy tápszeren is felnő,aki meg szoptatott,az biztatja a kérdezőt ne hagyja abba.

Utolsó,jól fogalmaztál,nem akartam én lenni az,aki kiirja a "saját kényelem"szót.

2011. jún. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Minden választ köszönök, mindkét oldal válaszát elfogadom. Nem a saját kényelmem miatt, meg a nyaralás miatt akarom feladni, oh, bárcsak ennyiről szólna.

Másnak is itt a fórumon van hasonló problémája, mint nekem, a férjem tudja tanúsítani, hogy mennyit küzdöttem ezidáig. És valakinek könnyebben, másnak nehezebben megy, ez is így van. Én most is anyatejleadónak készültem, mert szerettem volna másnak is segíteni, ahogy annak idején rajtam is segítettek. De nem sikerült. Nagyon sokszor kell fejnem, hogy meglegyen a megfelelő mennyiség, és emiatt iszonyat keveset tudtam együtt lenni a lányommal. Pont ma számoltuk a férjemmel, hogy immáron két hete elutasít engem a babám, nem értem, miért. Még ez is idevág. Nem kap cumisüveget, sem semmit. De a cicim már nem kell neki, harcoltam ma este is. Két hete este és nappal is fél órákat küzdök vele, mire cicire tudom rakni. És nem vagyok ideges, már nem, mert tudom, hogy inkább leszek boldog és nyugodt anyuka, mint idegbeteg.

Szóval, ne ítéljetek el, még nem adtam neki cumisüveget, és van fagyasztott tejem. Meglátjuk mi lesz holnap, de már megyek a dokihoz tápszerét. Ez van.

Nekem sajnos nem ment könnyen.

2011. jún. 29. 21:37
 28/31 xStefix ***** válasza:
100%

Azért kezdett sztrájkolni a babád, mert megérezte, hogy eleged lett és azt fontolgatod, hogy befejezed. Felfoghatod ezt úgyis, mint jelzésértékű esemény, mint hab a tortán, ahogy írtad - pedig csak arról van szó, hogy a babád reagál rád, semmi egyéb. Ha te ideges vagy, ő is az lesz. És úgy tűnik, annyira kikészültél, hogy az már őt is "kiborította".

Mindezt nem azért írtam, hogy most még rosszabbul érezd magad, hidd el, de szerintem ez van a dolog mélyén. Elég sok sztorit olvastam és láttam már a szoptatási gondokról...

Viszont ez a tény akár segíthet is abban, hogy megoldást találj a gondodra. Az is egy megoldás, hogy befejezed, igen. És senki nem jogosult téged ezért kritizálni. De én is azok közé tartozom, akik azt mondják, hogy ez egy pozitív változás kezdete is lehet(ne) vagy lehetett volna.

De úgy tűnik, hogy már eldöntötted, amit én magamban sajnálok egy kicsit.

Kívánom neked, hogy a következő szoptatási időszak sikeresebben teljen el. (Bár lehet, hogy jól jöttek volna a mostani küzdelmek tanulságként...)

2011. jún. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy a babám megérezte volna, hogy én nekem elegem lett a szoptatásból, mert nem. Az elején tele voltam mindenféle gondokkal, ami csak előfordulhatott a szoptatásnál, mégsem adtam fel. Amikor kiírtam a kérdést, akkor döntöttem el, mert már tényleg egy kínlódás volt nekem. Szerintem néha nagyon is akartam ezt az egészet, egy évig, két évig szoptatni, és annyira akartam, hogy emiatt volt mindig kevesebb a tejem. Már nem tudok másra gondolni, ha tudnád, mennyi minden volt már.

Szóval, amikor egy hete sztrájkolt a babám, még akkor sem nyúltam cumisüveghez, sem tápszerhez sem. És amikor elkezdett fogyni a babám, akkor adtam fel.

2011. jún. 30. 17:49
 30/31 xStefix ***** válasza:
Szakmai segítséget kértél? Nem az eü-re gondolok.
2011. jún. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!