Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Úgy döntöttem, elég volt a...

Úgy döntöttem, elég volt a szoptatásból?

Figyelt kérdés

Már többen is írtak a héten szoptatási nehézségekről, most én is kiírom ide akkor. Az én babám már 4,5 hónapos és úgy döntöttem én saját magam, hogy abbahagyom a szoptatást.

Eddig csak anyatejes volt, tápszert nem látott. Nagyon nehéz volt, ez a négy hónap, nem volt annyi tejem sosem, amennyi kellett volna, ezért mindig fejnem kellet, még hajnalban is, hogy meglegyen a mennyisége a babámnak. Próbáltam a babámmal megtermelni a mennyiséget, de annak az lett a vége, hogy nem hízott. Ha fejtem és bedurrantak a cicijeim, akkor tudott ő igazán jóllakni. Viszont ha nem fejtem már két napig, akkor ismét lecsökkent.

Ez ment minden alkalommal, én meg minden alkalommal tiszta ideg voltam, hogy nem éhezik-e csendben a kislányom, mert valójában egy csendes, nyugodt baba, nem szólt sosem semmiért. Helyette is én sírtam és görcsöltem. Hetente egyszer mértem, aznap már reggel ideges voltam, vajon mennyit fog mutatni a mérleg.

Ha kirándulni mentünk, nem tudtam elengedni magam, csak ideges voltam, hogy most hol fogok szoptatni, mennyit fog enni, most 10 perc helyett csak 5 percig evett, biztos éhezik stb. Vendégségben ugyanez.

Elég volt, szeretném a nyarat nyugodtan eltölteni a kislányommal, aki szerintem már jobban szeret az apja társaságában lenni, mert rajtam érzi a feszültséget. De én csak meg akartam felelni és 6 hónapig csak anyatejjel táplálni.

Most ott tartok, hogy jövő héten kezdem a tápszert. Szeretnék nyáron úgy nyaralni menni, hogy lássam, mennyit eszik a cumisüvegből, hogy nyugodt legyek. Hogy ne két sírás között kelljen vele énekelgetnem, ami nem őszinte.

Ennek ellenére eldöntöttem, hogy a következő babámnál anyatejleadó leszek! Csak azértis!!


Viszont a tápszerről semmit nem tudok. A védőnőm szabin van, de én nem várom meg, röviden el tudja valaki mondani, hogy hogyan is kell a tápszert? (persze a dobozon rajta van) Milyen tápszerek vannak?

Köszönöm, remélem nem haragítok magamra senkit.

:)


2011. jún. 29. 10:51
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
szia.velem is ez volt csak az én babám még 7 hetes volt.én elkezdtem csak fejni a tejet és csak üvegből kapja.már 3 és fél hónapos,de ez nekem így a legjobb.nem mondom hogy nem fárasztó,de most ennyit még megér a dolog.kb fél éves koráig még megpróbálom ezt kihúzni hogy csak anyatejet kajon. ha minnél többet fejsz annál több lesz.eleinte neki se volt elég amit lefejtem de hamar elértem azt hogy annyit fejek amennyi neki kell. próbáld ezt meg.ha otthon vagytok így tudod azt adni neki,de ha meg elmentek valahova akkor meg tápszer.mi is így csináljuk és ez így tök jó!
2011. jún. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Egy tápszeres babéát NEM LEHET előbb hozzátáplálni!!


Szerintem szopattás egy jó dolog, én példálul 100 jobban szerettm szoptatni(27 hónapja szoptatom a másodikat) mitn terhesnek, lelnni, vagy szülni.

Utóbbi volt legborzasztóbb mind a kétszer.

2011. jún. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

4.HÓNAPTÓL LEHET HOZZÁTÁPLÁLNI.


Akinek van anyateje annak 6 hós korig ajánlják,hogy kizárólag szoptasson,tápszereseknél el lehet kezdeni a 4.hónaptól a levek kóstoltatását.


Mi 10.000-13.000 körül költünk havonta tápszerre (első voltam)

2011. jún. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Mennyit???? Ezt hogyan? Ha egy doboz mondjuk 3000 Ft., 600 gramm. Kérlek, írd le, hogyan.
2011. jún. 29. 13:34
 15/31 anonim ***** válasza:
kb 5-6 napra elég a 600gramm tápszer.de van 800 forintos is!
2011. jún. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Tápszeres babát lehet a 4. hónaptól hozzátáplálni. Sőt, van aki már előbb is elkezdi, az orvossal, védőnővel karöltve.


Mi a Nestle Beba-t használjuk, ez elég drága, receptre is 2200 Ft körül van. 1 hónapban 6-7 doboz fogy el. (Jó étvágyú a gyermek...)

2011. jún. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Értékelem az őszinteségedet- a szivemből beszéltél!!Nálam is 4 hónaposan kezdett botrányba fulladni a szoptatás, de amúgy 4 hónapig is elég macerásnak éreztem az egészet; vendégség, kirándulás, ügyintézés, stb..Csak a babámért csináltam! Viszont az 5.hónaptól kezdve én is áttértem a tápszerre, felesben adom lefejt anyatejjel, és igy én is nyugodtabb vagyok.Tudunk menni hosszabb utakra is, mert amúgy nem vagyok az a mindenhonnan előveszem a mellemet és szoptatok-tipus..Igy megkapja az anyatej kedvező összetevőit is, és a tápszerben lévő vitaminokat is fokozatosan. Amúgy az utolsó szoptatás után 1 napig sirtam, mert akármennyire macerásnak éreztem, azért nagyon hiányzik!!!!
2011. jún. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, kérdezhetek? Először is, örülök, hogy írtál, tényleg hasonló cipőben jár(t)unk. Hogyan csináltad az etetést, mikor adtál anyatejet és mikor tápszert? Meddig tartott és mennyit tudtál fejni?

Nagyon érdekelne a véleményed.


Milyen az az olcsóbb tápszer, ami 600-700-800 Ft?

2011. jún. 29. 17:11
 19/31 anonim ***** válasza:

A gyerekorvos azt mondta, minden szoptatásnál először adjam oda az anyatejet, utána a tápszert. Na nálunk ez nem jött be, mert neki nem kellett utána a tápszer (valószinű, mert az anyatej édesebb), igy először kétségbe estem, majd védőnőm mondta, hogy keverjem össze a 2-t, és ugy bejött. Igy most már teljesen jól működik a dolog: fejek kb.120 ml.tejet (az elején görcsöltem, hogy minél több legyen, de most már csak amennyi könnyen kijön), majd amennyi a tej, azt kiegészitem tápszerrel, hogy összesen 220 ml. legyen (mert az első pár alkalommal kiderült, hogy ennyi az ő adagja), és összerázom őket, és úgy simán megissza.

A 800,-ftos tápszerről én nem tudok, de valószinű az nem hipoallergén, és azt 6 hónapos koráig nem adnám. Amúgy meg ha igy felezed a tejjel, akkor ugye fele mennyiségű tápszer fog fogyni :)

Ha van még kérdésed, irj nyugodtan!

2011. jún. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Meddig tudtad így pótolni és mikor fejtél?

Köszi, hogy segítesz

2011. jún. 29. 17:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!