Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Úgy döntöttem, elég volt a...

Úgy döntöttem, elég volt a szoptatásból?

Figyelt kérdés

Már többen is írtak a héten szoptatási nehézségekről, most én is kiírom ide akkor. Az én babám már 4,5 hónapos és úgy döntöttem én saját magam, hogy abbahagyom a szoptatást.

Eddig csak anyatejes volt, tápszert nem látott. Nagyon nehéz volt, ez a négy hónap, nem volt annyi tejem sosem, amennyi kellett volna, ezért mindig fejnem kellet, még hajnalban is, hogy meglegyen a mennyisége a babámnak. Próbáltam a babámmal megtermelni a mennyiséget, de annak az lett a vége, hogy nem hízott. Ha fejtem és bedurrantak a cicijeim, akkor tudott ő igazán jóllakni. Viszont ha nem fejtem már két napig, akkor ismét lecsökkent.

Ez ment minden alkalommal, én meg minden alkalommal tiszta ideg voltam, hogy nem éhezik-e csendben a kislányom, mert valójában egy csendes, nyugodt baba, nem szólt sosem semmiért. Helyette is én sírtam és görcsöltem. Hetente egyszer mértem, aznap már reggel ideges voltam, vajon mennyit fog mutatni a mérleg.

Ha kirándulni mentünk, nem tudtam elengedni magam, csak ideges voltam, hogy most hol fogok szoptatni, mennyit fog enni, most 10 perc helyett csak 5 percig evett, biztos éhezik stb. Vendégségben ugyanez.

Elég volt, szeretném a nyarat nyugodtan eltölteni a kislányommal, aki szerintem már jobban szeret az apja társaságában lenni, mert rajtam érzi a feszültséget. De én csak meg akartam felelni és 6 hónapig csak anyatejjel táplálni.

Most ott tartok, hogy jövő héten kezdem a tápszert. Szeretnék nyáron úgy nyaralni menni, hogy lássam, mennyit eszik a cumisüvegből, hogy nyugodt legyek. Hogy ne két sírás között kelljen vele énekelgetnem, ami nem őszinte.

Ennek ellenére eldöntöttem, hogy a következő babámnál anyatejleadó leszek! Csak azértis!!


Viszont a tápszerről semmit nem tudok. A védőnőm szabin van, de én nem várom meg, röviden el tudja valaki mondani, hogy hogyan is kell a tápszert? (persze a dobozon rajta van) Milyen tápszerek vannak?

Köszönöm, remélem nem haragítok magamra senkit.

:)


2011. jún. 29. 10:51
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Ez a te döntésed, de kérlek gondold meg eddig kitartó és ügyes voltál. Azt is írod, hogy nem a nyaralás miatt. Szerintem most van egy kis elkeseredettséged ami elmúlik.

[link] érdemes ezt a lapot olvasgatni. Egyből másképp látod ezt az időszakot és biztos segít is ez az oldal.Nem szabad gyötrődni amikor kér szopi és ha kell váltott cici mi is ezt a tanácsot kaptuk és bejött.

Ennyire egyszerű csak túl komplikáják néhányan.

És mint az előttem író nagyon jól megfogalmazta már csak kis idő és elkezdheted főzni a főzelékeket.


„A szoptatott babák pszichomotoros és társas fejlődése világosan eltér üvegből táplált társaikétól, és ez a különbség 12 hónapos korra szignifikáns előnyt biztosít a pszichomotoros és társas képességek terén.” A tápszeres babáknál sokkal gyakoribb az atópia, fiatalkori diabetesz, otitis media, ekcéma stb. „Skóciában a bölcsőhalálban elhunyt csecsemők között 80% a tápszerrel táplált babák aránya, miközben az összes baba körében ez az arány 56%"

Ezt csak azért írtam le, hogy felejts el a TÁPOT.

Ebben az elvadult világban kicsit jó lenne visszatérni az ősanyai modellhez.Lehet, hogy a következő babádat már te is örömmel és sikeresen szoptatod.

2011. júl. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!