Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Voltatok már úgy, hogy nagyon...

Voltatok már úgy, hogy nagyon elegetek volt a szoptatásból?

Figyelt kérdés

Már elmúlt egy hós a baba, de még mindig sajognak a melleim a szoptatások között. Arról nem is beszélve, hogy mit érzek közben... Az első percekben sírni tudnék. Vettem már minden féle kenőcsöt, de nem használ... Nem sebes, de rettenetesen fáj...

ezenkívül a tesónak mindig csak azt tudom mondani: várjál... a fél nap elmegy a szopival...

És kb semmit nem ehetek, mert mindentől csikar a hasa...

Néha úgy érzem feladom, pedig van tej rendesen, elég neki (szerintem)

Nem bírunk menni sehova szinte(szerencsére most az idő sem engedi), mert rohanni kell haza szoptatni...

Ráadásul (nem tudom ez összefügg-e a szopival), de a hormonjaim... olyan kiborulásokat tudok rendezni, hogy másnap, mikor lehiggadtam, utálom magam...


2011. júl. 31. 22:12
1 2
 11/11 xStefix ***** válasza:
64%

A melleid még fájni is fognak egy ideig, de azért nézz utána, hogy biztosan jól harap-e rá, mert az is okozhat fájdalmat. A szoptatás elején azért fáj még jobban, mert akkor adódik le a tej nagy része, ezt az oxitocin hormon okozza. Idővel enyhülni fog ez is.

Biztos, hogy attól fáj a hasa, mit te eszel? Lehet, hogy ő alapból ilyen hasfájós típus, akkor viszont megeshet, hogy esetleg szükségtelenül zársz ki bizonyos ételeket...?

Az első hónapok a sok szopiról szólnak, de ezzel fogod megakapozni a továbbiakat! Ha most kitartasz, jó esélyeid lesznek, és én is azt tudom csak modnani, hogy megéri.

A kiránduláshoz pedig, és ahhoz, hogy ne érezd magad bezárva, hasznos dolog a hordozókendő, ebben észrevétlenül meg tudod őt szoptatni házon kívül is. Most még nincs is olyan meleg, hogy belefülledjetek.


Hidd el, mi is átéltük, de túl is éltük. Fel a fejjel, napról napra egyre jobb lesz. Talán segít neked is türelmesebbnek lenni, ha tudod, mi oka/célja van mindennek. Nekem legalábbis sok erőt adott.

2011. aug. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!