Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyerekem 5 éves, és még...

Gyerekem 5 éves, és még szoptatom. Többen is le akarnak beszélni erről. Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 20:57
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim válasza:
62%

semmi furcsa nincs ebben. ismerek olyan anyukát, aki a 4éves kislányát még mindig szoptatta, és hallottam olyanról, hogy 7 éves korában is szopizott a gyerek..

az embereket csupán az frusztrálja, hogy közvetlenül emlőből kapja a tejet, és ebből jönnek a kombinálások, hogy - nem tudom fiúról vagy lányról van szó - perverz felnőtt lesz belőle/vagy perverz anyuka.. mindegy, azt tudni kell, hogy ilyen korban, amit tapasztalnak a kicsik, azok már maradandó emlékképekként raktározódnak el a fejükben. én nőnemű egyed vagyok és ha lenne egy 5 éves koromban anyukám cicijét szopizós emlékképen, nos nem érezném magam rosszul tőle. persze minden ember másként dolgozza fel a beáramló információkat..

az anyatej egészséges, megvonni nem kell tőle, viszont lehet azt a tejet fejni, vannak emlőfejő készülékek megengedhető áron, egyet érdemes beszerezni.

Tényleg, kérdés: az 5 éve történő szoptatástól nem ereszkedett meg a melle? a nőcinek, aki 4 éves koráig szoptatta a lányát, nos neki eléggé hogy mondjam.. megnyúltak.

2011. szept. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
59%
21.06-os vagyok.Igy mar valamennyire ertheto.Mivel az elvalasztashoz nyugodt korulmenyek kellenek igy nem tudtatok osszehozni.Megertelek hisz en is hasonlo cipoben jarok,azzal a kulonbseggel,hogy az utolso fel evben egy helyen vagyok.Majd most utazunk vissza es maradunk is ott hisz itt az ideje oviba jarni.Talan a kozossegbe valo szoktatast elkezdheted kulonbozo fizetos csoportokba valo jarassal ha esetleg ez eddig nem tortent meg.Valamint ,szerintem ,megkene allapodni egy helyen.Minel tobb elmeny eri ot egy megszokott kornyezetben,egy megszokott mindenapi rutinnal annal konnyebb lessz levalasztani.Sok sikert kivanok.
2011. szept. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
78%

Tessék parancsolj:


a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény

24§.

(3) A gyermek - ha e törvény másképp nem rendelkezik - abban az évben, amelyben az ötödik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától napi négy órát köteles óvodai nevelésben részt venni.

2011. szept. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
59%
Elozo vagyok.Az ovoda tenylegesen kotelezo az iskola elotti idoben.Nem tudom melyik jogszabaly irja elo,de a helyi onkormanyzat oktatasi osztalya utananez a gyerkocnek mar ebben a korban.Ezert van az a szabalyozas is,(persze nem csak ezert)hogy ha tartosan kulfoldon tartozkodik valaki eletvitel szeruen azt be kell jelenteni a helyi jegyzonaek.A ti esetetekben is be kellene jelenteni,mert eves szinten 6honapot az orszagtol tavol toltotok es ez mar tartosan kulfoldi tartozkodasnak minosul.
2011. szept. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 A kérdező kommentje:
köszönöm. nekünk másik orszégban is van bejelentett lakcímünk (és más állam polgárai is vagyunk), ahol viszont nincs ilyen szabályozás, és ott többet tartózkodunk, mint magyarországon. ezért nem vagyok köteles magyarországon óvodába járatni a gyermekem, ha egyszer nem lakom ott életvitelszerűen.
2011. szept. 8. 21:46
 26/66 anonim ***** válasza:
24%

Pont a napokban hallottam, hogy az óvodai utolsó év kötelező.

én azt mondom, egészségtelen szoptatni egy 5 éves gyereket, hisz már van emlékezete, memóriája, mi lesz, ha majd felnő? Ha majd párkapcsolatot kell létesíteni, emlékezni fog majd arra, hogy az anyja mellét szopizta.... eltorzulhat a valós önképe, súlyos személyiségi zavart okozhatsz neki, ne csodálkozz, ha nem nőkhöz fog vonzódni (ha mondjuk fiad van)

Olyan buta vagy, már ne haragudj, szoptatsz és még az óvodába se írattad be! Hát milyen gyerek lesz már belőle??? Nem értek egyeseket, már semmi értelme nincs ebben a kórban az anyatejnek, hogy lesz így lelkileg egészséges a gyereked???


(még szoptató anyuka)

2011. szept. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
89%

20 hónaposan választotta el magát a nagyobb lányom, a picit meg én választottam el szintén 20 hónaposan. Már nagyobbak, de mindkettő emlékszik, hogy a cicimet szopizta, és látnak más anyukákat is szoptatás közben. Sőt nééztek régi fényképeket, amin szoptatom őket. Mégis mi ezzel a baj?

Ez annyira természetes dolog.

Én írtam az eleje felé, hogy az a kérdés, anyának/gyereknek jó-e? EZt nekik kell látni.


Hiszen ez hasonlít arra, hogy valaki beengedi a WC-be a gyerekét, miközben a dolgát végzi, valaki meg még elképzelni sem tudja ugyanezt. Mindenkinél máshol vannak a határok, és ez nem is baj szerintem.

2011. szept. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
89%

Mit mond az apuka? Róla nem esik szó, Ő helyesli ezt?


Nekem konkrétan gáz ,de Te tudod, de azért kiváncsi lennék az apuka véleményére is

2011. szept. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező azzal sem voltál tisztában itthon milyen szabályozás van, akkor pont a külföldit ismered? A legtöbb nyugat-európai ország a gyermek oktatását illetően hasonló elveken van, lehet ott is ahol ti laktok kötelező lenne... A gyereked nem jár közössége, sőt még szoptatod is, már így is szerintem elég visszamaradott a lelki fejlődésében. Egy 5 évesnek már nem azon a tudati szinten kellene lennie, hogy anyuka cicijét bekapom. Az anyatej a kisbabák tápláléka, nem a kisgyerekeké, akkor most én is igyak meg szopjak anyatejet 24 évesen csak azért mert az hűh de mennyire jó?
2011. szept. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom melyik lehet az a másik ország, aminek életvitelszerűen lakói vagytok, de szerintem egyetlen egy európai ország nincs, ahol anyamellről bevennének iskolába gyereket. Mindenhol van iskolafelkészítő.

Oké most nem viszed, de akkor majd jár iskola előkészítőbe, nagycsoportba (ha Magyarországon szándékozod iskolába adni) jővőre és aztán 7 évesen iskolába.

De rögtön iskolába biztosan nem mehet egy gyerek.

Hiszen hogyan lehetne beengedni egy valamennyire szocializált, közösségi emberek közé?

Nem beszélve arról, hogy így betegesebb lesz, hiszen nem alkalmazkodott a közösséghez a szervezete és bizonyos hiányzás után, évet kell ismételnie. Úgyhogy annyira én nem lennék büszke magamra, hogy így kicsesztem a gyerekemmel iskola előtt pont.

Viszont szoptatod még... Legjobbat akkor tetted volna vele, ha közösségbe iratod, átesik minden gyerekbetegségen, szocializálódik, felkészül az iskolára és aztán iskola.

2011. szept. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!