Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyerekem 5 éves, és még...

Gyerekem 5 éves, és még szoptatom. Többen is le akarnak beszélni erről. Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 20:57
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
89%

A lényeg lemaradt:

Kérdező, neked pedig annyit, hogy ha te akarod, szoptasd, de fogadd el, hogy ezt nem nézik jó szemmel mások. Nem kell elmondani és kész.

2011. szept. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
63%
A kérdező már rég itt sincs :D Tényleg ne veszekedjetek :) Azért tette fel a kérdést, mert szerintem már benne is megfogalmazódott hogy ez az 5 év kicsit sok! (mellesleg szerintem is) Nálunk a védőnő olyan 1-1,5 éves kortól már sürgeti az elválasztást, de van aki így is kitolja 2-2,5ig (de ez a max) Egy 5 évesnek már nincs szüksége anyatejre! Az anyatejjel segíted az élete ELSŐ szakaszában , hogy kifejlődjön a szervezet védekezőképessége. Ha ez megvan, nincs szükség további anyatejre! Minden vitamin és ásványi anyag megtalálható a felnőttek ételeiben. Akkor miért is szoptatod még? Lehet nálad ez lelki okokra vezethető vissza (keveset van veled a férjed vagy nem tom....) ez kb olyan mint mikor a gyerek a szülővel alszik mikor már iskolás... (nah az más ha a lakásban nincs annyi hely hogy külön aludjon), általában a szülő "láncolja oda" magát a gyerekéhez ha a családban nincs valami rendben. Én a helyedben elgondolkodnék ezen...
2011. szept. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
59%

Hát, sajnos pont ilyen válaszokra számítottam amikor ráleltem a kérdésedre. Én 3 évig szoptattam a kislányomat, amit büszkén vállalok, bár sokszor néztek hülyének emiatt.

Az elválasztással és a bilire szoktatással is úgy voltam, hogy majd jelzi a gyerek ha érett rá.

Az ovikezdés előtt megkérdeztem tőle, hogy nem szeretné-e már abbahagyni a szopizást, mert az ovis nagylányok nem szoktak már szopizni. Nem! Jött a gyors válasz, mégis a 3. szülinapja előtt néhány nappal, közölte, hogy ő már nagylány és nem kér több tejcsit. Nem volt jó érzés, annak ellenére, hogy korábban én ajánlottam neki a leszokást, de ezt persze vele nem éreztettem.

A kisfiamat még csak 19 hónapja szoptatom, de már most látom, hogy vele nehezebb dolgom lesz.Mindenesetre ugyanazt a módszert fogom megpróbálni mint a lányomnál.Beszélgetek majd vele a dologról, de a döntést rá bízom. Akkor sem dől azonban össze a világ ha később választja el magát.Ez a mi dolgunk, és engem nem érdekel, hogy mások mit gondolnak erről.

Felesleges ilyen kérdéseket feltenned, csak szükségtelen frusztrációt okozol magadnak, mert sajnos nálunk még mindig a maximum 1 évig szoptatás és az erőszakkal elválasztás a divat.

2011. szept. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
91%

Én 32 hónapig szoptattam, de az 5 év számomra elképzelhetetlen. Szerintem már 32 hónaposan is nagy ahhoz, hogy szopizzon, bárki bármit mond, nem csecsemő, hanem kisgyerek, és a saját véleményem az, hogy ilyen korban a kötődést másként kell kialakítani.

A fiam 14 hónaposan elválasztotta magát, ezt sokkal természetesebbnek érzem.

Hozzáteszem, hogy ettől függetlenül mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, szíve joga, és senkinek semmi köze hozzá.


Viszont az általam eddig ismert gyerkőcök egyike sem élte meg katasztrófaként, ha abbamaradt a szopi, még ha kis rásegítéssel is. Igy a saját véleményem (SAJÁT) az, hogy a hosszú ideig tartó szopi inkább az anyukáknak kell lelkileg, mint a gyerekeknek.

2011. szept. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért kell azonnal egymás torkának esni...

Szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy meddig szoptatja a saját gyerekét, így a kérdezőnek is. Valószínűleg úgy van, ahogy az egyik válaszoló írta: már a kérdező is elgondolkodott rajta, hogy ideje lenne lassan elválasztani a gyerekét. (Egyetértek vele, ötévesen már időszerű lesz a dolog, de azért nem kell azonnal véget vetni a dolognak szerintem.)

A mindenki tud szoptatni nézőpontról pedig csak annyit, hogy sokkal többen tudnának, ha akarnának. Ez az igazság. Egyik barátnőmék hazahozták a kórházból a kislányukat. Éjszaka nem lakott jól a baba, apuka rohant tápszerért. Anyuka pedig onnantól kezdve egyszer sem rakta mellre a babáját, hiszen nincs elég teje... Aztán később mosolyogva mesélte nekem, hogy neki ez milyen jó így, sokkal kényelmesebb volt a tápszer, mint a szoptatás, ráadásul legalább a mellei sem sínylették meg a dolgot. Mielőtt még bárki azt gondolná, hogy fanatikus szoptató vagyok, nem így van, a kisfiam 10 hónapig szopott. De úgy gondolom, hogy az anyukáknak igenis kutya kötelességük rendesen megpróbálni a szoptatást (magyarul a gyerekeik érdekét a sajátjuk elé helyezni, bár megjegyzem, a szoptatás szerintem az anyukának is jó, a csöpögő tej meg nem a világ vége, főleg, hogy nem csöpög hónapokig...).

2011. szept. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
85%

Bár nem olvastam el az összes kommentet, de a Kérdező kapott hideget is és meleget is..

4 hónapos babám van és szeretném addig szoptatni, ameddig Ő igényli, ha ez 5 év, hát legyen... Gondolom a Kérdező sem tartja egész nap cicin a gyermekét és az esti, vagy reggeli szopival nekem sem lenne gondom.

Nem értem miért jobb egy gyereknek, ha tápszert kap, vagy tehéntejet, mint anyatejet.

Én anyatej párti vagyok.

2011. szept. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!