Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyerekem 5 éves, és még...

Gyerekem 5 éves, és még szoptatom. Többen is le akarnak beszélni erről. Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 20:57
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
68%

Biztos vagyok benne,hogy nem teszel jót ezzel.

Nevetséges,hogy egy 5 éves gyerek lelkibeteg lenne ha nem szophat... már majdnem iskolás,semmi szükség nincs a szoptatásra,legalábbis itt.

Biztos jön majd valaki a természeti népekkel,teljesen más éghajlaton és körülményke között élnek mint mi,ott nincs más választás,nincs élelem,tiszta ivóviz is alig..

Jönnek majd az állatvilággal,hogy az elefántok eddig meg addig szoptatnak és akkor ebből ki lett kalkulálva ,hogy az embernek is 7-8 éves koráig kellene a gyereket. Erre csak azt tudom mondani,ha valakinek fialt már le macskája,kutyája,tehene,akármilye,mindig az anya állat választja le magáról,általában "erőszakkal",mikor már esznek a kicsik normális kaját,és ideje önállósodniuk.

Véleményem szerint a gyerekkel akkor tesz mindneki a legjobbat,ha életkorának megfelelően fejezi ki a szeretét,a lelki kötődést.Egy 5 éves gyereknél ez meseolvasás,hogy csak egy példát emlitsek a sokbol,egy csecsemőnél a szoptatás. te vagy a felnőtt,te állitod a korlátokat,te terelgeted őt előre,nem pedig visszafelé kellene húzni.Tévedés,hogy a gyerekek mindig tudják mi a jó,a gyerekek ösztönlények,nem gondolkoznak előre,sem hosszútávon,nem mini felnőttek.Nem nekik kell irányitani,mert ez senkinek nem jó.

Ez egy privát vélemény volt.

2011. szept. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 A kérdező kommentje:

"Kérdező azzal sem voltál tisztában itthon milyen szabályozás van, akkor pont a külföldit ismered?"


Ne haragudj, de te rettenetesen buta vagy. Ha a magyar szabályozást nem ismerem annyira, akkor mást már nem is ismerhetek? A magyar az alap, arra jjön rá minden más, vagy hogy? Az meg sem fordul a fejedben, hogy magyarorszégon töltöm a legkevesebb időt, és ezért ismerem jobban más ország szabályozását?



"A gyereked nem jár közössége, sőt még szoptatod is, már így is szerintem elég visszamaradott a lelki fejlődésében"

Miért gondolod, hogy nem jár közösségbe? Ezt én írtam? nem hiszem. Nehti 4 napot jár közösségi játszóházba, 6 órát. Nem írtam azt, hogy igény szerint szoptatom 2 óránként, csak azt, hogy nem jár óvodába.

2011. szept. 8. 22:14
 33/66 anonim ***** válasza:
57%
Jól van emberek.Pofáját befogja azt indul aludni.De szaporán hölgyek nem érünk rá egész nap.
2011. szept. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
43%

De ha itt töltöd a legkevesebb időt, nem vagy magyar állampolgár, akkor mégis mit keresel itt? Gyakorlod a magyar nyelvet és jó sok választ akartál és gondoltad erre majd felbolydulnak a népek?


Vagy ha tényleg érdekelnek a válaszok, mégis miért olyan oldalon kérdezed, ahova nagy valószínűséggel Magyarországon élő, magyar emberek irogatnak. én mondjuk biztos nem kérdezném meg egy romántól, mit szól ahhoz, hogy én mit csinálok? Miért érdekel egy másik állam állampolgárainak a véleménye? Jó, biztos nem Anglia a másik ország, de ott 8-9 éveseket is szoptatnak, mert az egy olyan világ, nyilván más a közmegítélése is ennek a dolognak. Talán abban az országban kéne érdeklődnőd, amelyikben életvitelszerűen élsz.


A közösségbejárás meg nem azt jelenti, hogy elviszed játszóházba. Hát tényleg buta vagy, ha úgy gondolod igen.

2011. szept. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 A kérdező kommentje:

magyar állampolgár (is) vagyok. és magyar nemzetiségű. de a férjem munkájából kifolyólag nagyon sokat utazunk. ettől még természetesen a magyar nyelvű oldalakat látogatom, mert attól, hogy x hónapog pl franciaországban élünk, nem leszek francia.

és nyilván azért tettem fel a kérdést, mert érdekelnek a vélemények. igaz, hogy jelenleg nem élünk magyarorszégon, de ettől még nem tudom, miért ne kérdezhetném meg magyar emberek véleményét.

nem hiszem, hpgy bármeyik válaszomat bunkó stílusban írtam volna, ellentétben a legtöbb nekem adott válasszal, ahol rögtön antiszociálisnak, meg nemtudomminek voltam titulálva, a gyerekkel együtt, és még az is fel lett róva nekem, hogy miért teszek fel itt egy kérdést.

ezekre az alaptalan támadásokra próbáltam objektíven válaszolni, erre mindenki olvashatja, hogy mi volt a válasz.


csak hogy árnyaljuk a képet, magyar én amerikai állampolgárok vagyunk, a férjem diplomata. az amerikai állapolgárságunk nem függ össze a férjem munkájával, mielőtt még erre vonatkozóan is kapnánk egy-két támadó szót.

én két egyetemet végeztem el, a férjem hármat (egyikünk sem eglszségügyi tárgyút). nem vagyunk sem nomádok, sem aluliskolázottak, sem bűnözők. gyerekünk, aki mellesleg lány, hrom nyelven beszél 5 éves létére, és sokat van közösségben. de való igaz, magyar óvodába még nem járt egy percet sem.

nagyon sok olyan helyen laktunk (voltunk), ahol divat nagyon sokáig szoptatni, és olyan helyen is, ahol szinte természetes, hogy azonnal, és csakis tápszert adnak a gyereknek.

nálam így alakult a szoptatás, nem előre megtervezett módon.

ezzel kapcsolatban feltettem egy kérdést, de látom, hogy már minden szóba került, csak a tárgytól tértünk el. nem tartottam fontosnak megosztani ezeket az információkat, amiket eddig leírtam, de hihetetlen számomra, hogy milyen mértékű támadás és agresszió övez egy ilyen egyszerű kérdést.

aki normálisan válaszolt, annak köszönöm.

2011. szept. 8. 23:14
 36/66 anonim ***** válasza:
75%
Én semmi kivetnivalót nem találok ebben, de azért lassacskán elválasztanám a helyedben.
2011. szept. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
27%
ha ket egyetemet vegeztel ,akkor megtanulhattal volna alapjaraton helyesen irni pl kedves szoptatos anyuka :))
2011. szept. 9. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
70%
Miért ne lehetne? Abban sincs semmi különös ha valaki a 9 éves gyerekét szoptatja, csak éppen abszurd.
2011. szept. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
85%
az lll azt hiszem azt mondja, hogy betöltött 1 és 8 között kell elválasztódnia magától a babának. A többség ezt az öt évet se várja meg, ezért tűnik abszurdnak (nekem is az azért) elkezdeném finoman az elválasztást
2011. szept. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
ja és az ovis dologra: nálunk egy év kötelező
2011. szept. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!