Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elítélendő, ha nem teszek meg...

Elítélendő, ha nem teszek meg mindent a szoptatásért?

Figyelt kérdés

11 hetes a babám. Még szopik, de már nem elég neki, ilyenkor kap pótlást (este) , a mélyhűtőből kap tejet. De ez fogy...

Van egy 4 évesem is, így nincs időm egész nap fejni, csak este tudok, ha apa átvállalja az altatást.

tegnap, hogy tudjak a naggyal játszóterezni, vittem neki tápit. olyan jóízűen megette, és este még a hasa sem fájt, pedig minden este küzdeni szoktunk 1 órát minimum. Akkor csak jó volt neki, nem? Utána tök nyugodt volt.

Baj, ha ezt az egy étkezést hagyom tápinak, hogy tudjak a naggyal is lenni? És akkor este nem is kell már pótolnom.


2011. szept. 13. 08:47
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

hát a szopi tea, és a napi 3 pár melltartó betét sem olcsó... :( De van eg.kártyánk, tudom abból venni...

Ti nem éreztétek ezt a kettősséget?

2011. szept. 13. 12:16
 12/17 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ennek így semmi értelme.

Mert így nem egy rossz dolgot cserélsz jobbra, hanem egy rosszat-még rosszabbra.

ha nem tudsz felszabadultan örülni és tényleg a gyerekekre koncentrálva eltölteni az időt, semmi értelme feladni a szoptatást. Akkor 3 hónapig szorítsd össze a fogad és szoptass. Vagy döntsd el, eddig szoptattam, jobb lesz így, engedd el a sötét gondolatokat és légy felhőtlenül boldog.

2011. szept. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
71%

Nekem 2év8hónapos a nagy, a kicsi 6,5 hónapos. Semmi, de semmi segítségem nincs. Hozzátáplálni nem igazán tudom, mert folyton szopna. nekem eszembe sem jutott leszoktatni. A nagyfiam mellettem van, amíg szoptatok, beszélgetünk, simogatom. Egy szoptatás max. 10 perc. Nem is értem, hogy hogy lehet órákon át szoptatni.

Te döntésed, úgy csinálod, ahogy nektek jó. A lelkiismereted miatt tetted fel a kérdést, de cselekedj úgy, ahogy jónak látod.

2011. szept. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó vagyok. Én szívbaj nélkül megszoptatom a picit a játszótéren.
2011. szept. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

hát nálunk nem megy ilyen gyorsan, én meg ezt nem értem :), mert a nagyobbik is így szopizott. Szerintem azért, mert nincs annyi. Reggel, és éjszaka, mikor durranásig van, akkor elég 20 (30) perc is. De napközben, este nem.


Esténként mindenképp kellett már pótolnom, mert 120akat tudott enni. És ha megkínáltam utána még tejjel, akkor simán benyomta.

De nem leszoktatni akarom, csak arról dilemmázok, hogy egy héten 3szor délután kapna tápit (mivel a legutóbb, mikor felmelegített tejet vittem magammal, szépen hányt is este, meg itt is azt írták, hogy a tejet így nem szabad.

2011. szept. 14. 08:40
 16/17 anonim ***** válasza:
51%

(fili)

Azt hiszem az utolsó két anyuka jól megírta.

Egy négy évessel már lehet szopi közben mesekönyvet nézegetni, beszélgetni hisz nagyon okosak és megértik, hogy mi van. Megérti ha elmagyarázom neki, hogy karácsonyig bírjuk ki babám mert akkor már nagy lesz a tesó és tud anya veletek többet játszani.

Szerintem sok anyuka van így mint te, és mint itt leírták. És igen lehet játszótéren szopiztatni egy nagyobb kendő alatt félre fodulva senki nem tudja mi történik ott. Megoldják mert szoptatni AKARNAK.

Te vsz. már fejben eldöntötted, hogy ez neked nyűg. Apad is a tejed és el is kezdtél mellé táplálni.

Írhatnak itt akármit úgyis azt teszel ami a fejedben van.

Dönts úgy ahogy jónak látod. Nem is értem minek tesznek fel itt anyukák ilyen kérdéseket.

2011. szept. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező anyuka,én úgy tennék,ahogy a kérdés alá kifejtetted!


Szerintem sokkal kiegyensúlyozottabb lesz mindenki!

(lehet még a tejed is szaporodni fog,h nyugodtabb vagy):-)

2011. szept. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!