Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás témában miért ad...

Szoptatás témában miért ad olyan tanácsot, aki a tápszert nyomatja?

Figyelt kérdés

nem fér a fejembe. valaki segítséget kér hogy hogyan hozza helyre a szoptatást. és jönnek az okosak, akik nem erre válaszolnak, hanem a tápszerezést népszerűsítik.


tudom, hogy jó találmány a tápszer. vannak olyan helyzetek, amikor ez a megoldás, és szépen felnő a baba. de ha van anyatej és elszántság, akkor miért kell elbizonytalanítani?


2011. okt. 20. 10:23
1 2 3 4 5 6
 21/59 xStefix ***** válasza:
100%

Hogy egy konkrét személyt is írjak, pl. Rózsa Ibolya, a magyarországi tanácsadóképzés vezetője, szaktanácsadó és ligavezető is olyan anyuka, aki az első gyermekét rövid ideig tudta csak szoptatni. Csak miután az USÁ-ban megismerte a Ligát, sikerült neki a második fiát több, mint 1 évig szoptatni. (Ami szintén szép teljesítmény, de még annyira nem hosszútáv..) Hozzáteszem, a kollégái szerint is ő a legjobb ma Magyarországon.

De más neveket is írhattam volna. Nézzetek körül a tanácsadók privát honlapjain, általában vannak önéletrajzok is, ahol sokszor lehet hasonló sztorikat olvasni, hogy csak nagy küzdelmek árán vagy többedikre sikerült végre a szopi.

2011. okt. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 xStefix ***** válasza:
46%

A probléma csak ott van, hogy az orvos profilja a betegségek kezelése (mert sajnos az egészség megőrzése egyre kevésbé az, úgy tűnik..) - ennek viszont nincs köze a szoptatáshoz. Boldog lennék, ha a mai orvosok nemcsak a testet, de a lelket is tudnák gyógyítani; mert igaz, sokszor lelki gondok miatt nehéz jól szoptatni. De a mai orvosok mérföldekre vannak ettől a képtől.....

És sajnos én szemszer eddig többségében olyan orvosokkal találkoztam, akik ugyanannyi gondot okoztak, mint ahányat kezeltek. Igyekszem persze optimista lenni és messzemenően tisztelem is őket a hivatásukért, de nem tartom őket mindentudónak, sem istennek. A szoptatásról pedig, ismételten, gyakran annyira keveset tudnak, hogy az elkeserítő.

2011. okt. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
Nem így értettem, azt, hogy nem tud szoptatni. Azok az esetek amiket leírtál, mivel a 2. gyereknél már sikerült nekik, azt mutatják, hogy meg volt fizikailag rá az alkalmasságuk. Én azokra gondoltam, akiknél ez nincs meg. (nem találok rá jó szót, mondjuk azt, hogy: szoptatás szempontjából meddő) Ha jól értem, az nem is lehet tanácsadó?
2011. okt. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:

Nekem nem ment a szoptatás és el is apadt a tejem. Pedig próbálkoztunk sokat. Köszönhető mindez egy bababarát kórháznak, ahol az intenzíven 1 napos korától tápszerrel etették a gyerekemet cumisüvegből. Én egy másik kórházban voltam a negyedik napig. Napokkal később amikor kikerült hozzám az osztályra meg állandóan piszkáltak a nővérek, hogy szoptassak... igen de akkor már nem tudta megtanulni a gyerek, cumizavaros lett. Így most tápszert kap. Most legyen lelkiismeret furdalásom?! Már nincs, de hetekig volt. És nagyon rossz volt, amikor azt kellett hallgatni, hogy vissza lehet még hozni, szoptasd gyakrabban, próbálkozzatok.

Még egy dolog: én egy pillanatot nem tudok aludni, ha a gyerek egy ágyban van velem. Félek, hogy véletlenül ráfekszem.

2011. okt. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 A kérdező kommentje:

bocsánat, a végére elfogyott a türlemem, már nem olvastam csak a feléig.


a kérdés arra vonatkozott, hogy ha valaki szeretne szoptatni, de megakad. és abban kér segítséget, hogy hogyan lehetne a tejet szaporítani, akkor miért azt a választ kapja, hogy "nem kell szaporítani, biztos kevés, meg nem elég tápláló, meg vizes. adj helyette tápszert, én is azt adtam, és milyen szépen felnőtt a gyerekem. és ne hallgass arra, aki szerint az anyatej a legjobb a babának"

igen, van aki megküzd azért hogy szoptasson. és sokszor csak épp némi informásció hiányzik a dolog sikeréhez vagy az, hogy hozzáértőhöz eljusson (ligára gondolok). erre meg jönnek az okosok, hogy "ne hallgass a ligára, mert lelkiismeret furdalást okoznak".

annyi gondom, hogy ha valaki adott problémára tanácsot kér, arra 1 megoldás van, akkor engedjék már meg, hogy eljusson hozzá.


nekem pl. a védőnő tanácsolta, hogy be szokott válni, ha az ember 1 doboz tápszert vesz azért, hogy megnyugtassa, hogy semmiképp sem fog éhezni a gyerek. aztán ált.nem is kell hozzányúlni, csak a tudat segít, így kevésbé görcsöl rá a szoptatásra.


2 esetet még elmesélnék. egyértelműen látom, hogy fejben dől el a szoptatás, és a környezet támogatásától nagyban függ. ez a környezet a fórumon át is befolyásolt (ezért érzem felelőtlenségnek a lebeszélést):

-lányommal 3 hónapig sírva küzdöttem a szopiért, vártam hogy csak 4 hóig kihúzzuk, akkortól hozzátáplálok, meg tápszerezek. sok szopi tanácsadóval beszéltem. épp arról nyugtattak emg, hogy minden fájdalmat nem kell kiállnom, így nem muszáj szoptatni, de azért jó lenne a végére járni, hátha a technikában van a hiba. 3 hónapos volt amikor eljutottam szopi tanácsadóhoz, kiderült rengeteg apróság, hogy mit csináltam rosszul. megmutattam a helyes technikát, elhatároztam, hogy megpróbálom átszoktatni a babám. 1 hónapig még durvább kínok jöttek, mire átszokott és utána mintha elvágták volna a fájdalmat. gyönyörűen evett, örömmel tudtam szoptatni, egyátalán nem volt teher többé. 14 hós koráig szoptattam. akkor abbahagytuk, mert így láttam jónak (üzenem az illetőnek, hogy aki szoptat nem feltétlenül teszi 3-4 éves korig).

-tesómnál még nehezebb volt. babaváráskor teljesen "beleszeretett" a szoptatásba, alig várta, hogy megszülessen a baba és szoptathasson. szülés után derült ki hogy súlyos szívbeteg a kislány. az első 6 hetet kórházban, műtétekkel, vizsgálatokkal tűzdelve töltötte, nem engedték hogy anya mellette legyen és szoptassa, még magához sem ölelhette! de volt annyi elszántság a tesómban, hogy szopi tanácsadó segítségével megküzdött a tejért. amikor csak tehette, fejt, vitte be a babának, hogy legalább ezzel segíthesse a gyógyulást. a sok idegeskedés, aggódás, nem evés, nem alvás közben is meg tudta tartani a tejét! szerintem nála többet senki nem küzdött. (ezért érzem fellőtlenségnek a könnyebb utat ajánlgatni). 6 hét után vihették haza a babát, akkor is csak cumiból tudta etetni mert gyenge volt, de legalább anyatejet kapott. 4 hónsapos volt, amikor egy doktornő, aki szopi tanácsadó is javasolta, hogy próbálja meg mellből, mert szerinte képes lenne rá. és mit ad Isten? sikerült! most 16 hónapos, még mindig sokat szopizik (mert nagyon rossz evő, az anyatejjel jobban tudja táplálni). amúgy szegény babának 1 hét múlva lesz a nagy műtétje. naygon remélem, az Égiek megáldják a sok küzdelmet.


no, vissza a témához. lehet, hogy kéne indítványozni, hogy legyen egy "tápszer" téma is. hogy aki abban kér tanácsot, az ott keressen, és akkor aki a szoptatásért szereetne tenni, az jöhetne ide.


sajnálom, hogy a kérdésemre is kaptam ostorozó, felháborító, elvakult válaszokat. egyszerűen enm fér a fejembe, egyesek miért vitatják, hogy a legjobb az anyatej a babának. (és senki nem mondta, hogy ha tápszerezed, akkor ilyen meg ilyen vagy. ha azt mondom, hogy "A jó" abból nem következik, hogy a "B meg rossz, és milyen anya vagy te...")


bocs, hogy hosszú lett.

2011. okt. 21. 08:27
 26/59 xStefix ***** válasza:
47%

Ahhoz, hogy valaki szoptatási tanácsadó legyen (a Ligán belül), kell legalább 9 hónap egyéni szoptatási tapasztalat, a Liga elveivel megegyezően (azaz 6 hóig kizárólagosan szoptatva). Persze ezen kívül is van jópár feltétel, de ez az alap. Szerintem ez logikus is - hogyan tudna valaki segíteni a szoptatásban, ha saját maga nem tudja, hogyan és miként érdemes?


A másik lehetőség az ibclc vagy laktációs szaktanácsadói forma: ide már nem kell egyéni tapasztalat (részben más a profiljuk), viszont más egyéb, nagyon komoly feltételek vannak, mint pl. eüi végzettség és 1000 óra ellenőrzött gyakorlat, amit szopis baba-mama párossal foglalkozva tölt az ember. Az utóbbira nagyon jó megoldás, ha valaki ligás tanácsadóként dolgozik és úgy jelentkezik ibclc-nek; sokan közülük így 2 végzettséggel is rendelkeznek.


Viszont, akár egyik, akár másik utat választja az ember, nemcsak a tananyagban tanulhat a tápszerről, hanem van külön ezzel foglalkozó rövid tanfolyam is (pl. Kódex-tanfolyam), amire egyébként bárki "külsős" is jelentkezhet, ha érdeklődik.

2011. okt. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 xStefix ***** válasza:

Kérdező, egyértek veled, bár egy Tápszer c. fórumtéma szerintem elég rossz irányba vinné a dolgokat: gondolj bele, ígyis simán reklámozzák a tápokat, mindenhol cumi van a csecsemők szájában és üvegből táplálják őket. Ha a tanácsadóban anyuka elkottyantja, hogy szerinte(!) kevés a teje, 10-ből 9x már kapja is a receptet kérdés nélkül(!).

Bezzeg szoptatással foglalkozó plakátot, tv-reklámot még nem láttam sehol... (nyilván, mivel ez nem az üzletről szól). Szülésre felkészítő tanfolyamra már több helyen el lehet menni, de szoptatásra felkészítő tanfolyam még mindig alig van - és ha van is, tapasztaltam, hogy alig van rá érdeklődő. :-S

Szóval ígyis elég nagy a kísértés az anyukák felé, hogy a könnyebb utat válasszák, ha gondjuk akad, én nem tennék erre még egy lapáttal.

2011. okt. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
69%

Annyira máshogy gondolkodtok, hogy erre már nincs energiám válaszolni. (Nem azért mert nem tudok, csak ennyire nekem már nem fontos)


Kérdező: jó lenne tisztázni magadban, hogy akkor most mi is volt a kérdésed célja? Mert arra, hogy írj konkrétumokat, nem válaszoltál. Viszont a "türelmed elfogyott", ebből gondolom, hogy akkor mégis figyelemmel követted az eddigieket. (mégse válaszoltál.)


Nem elég konkrét a kérdésed, meg az eredeti kérdés mellett is elbeszélsz. Így nehéz párbeszédet folytatni.

2011. okt. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
69%
Tessék. Ne legyen tápszer téma. Magyarán, aki tápszerezésre kényszerül, annak nem is kell segítség sem, csak a szoptatóknak. Aki nem szoptat, menjen a búsba, ne legyen külön téma sem, ahol NEKI is segítene valaki, csak a szoptatás érdemel külön témát.
2011. okt. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 TKI Ibolya ***** válasza:

Az utolsó két válaszolóval teljesen egyet értek.Három gyermekem van az elsőt nem tudtam csak 4 hónapos koráig szoptatni és nem azért mert nem akartam és elhihetitek mindent megtettem azért hogy szopizzon de ő nem akart.Tejem volt de a nagy lány nem fogadta el.A második gyerekemet egy éves koráig szoptattam.A harmadikat jelenleg szoptatom ő 7 hónapos.Jó hogy szoptatni tudom mert jelenleg beteg és nem fogad el mást.DE.Marhára elegem van az elvakult SZOPTATÁSI TANÁCSADÓKBÓL!!!!

Amikor a lányom pici volt járattam a Kismama újságot és a végén már olyan cikkek jelentek meg hogy aki nem tudja szoptatni a gyereket az nem olyan jó anya,mint aki szoptat.Nem fog kötődni a gyerekem hozzám és satnya beteges lesz.Jelzem a lányom szinte soha nem beteg viszont a nagy fiam aki szopis volt állandóan beteg és a legkisebb is átesett már egy szívműtéten és bizony ÉN is sokat szenvedtem és küzdöttem a műtét alatt és után a tejemért!Attól hogy egy anyuka nem tudja a gyermekét szoptatni még nem rossz ember,nem mérget ad a gyermekének hanem a babák számára kitalált ételt.És bizony van olyan helyzet amikor az ember nem tud szoptatni ha bele gebed akkor sem.Nem vagyunk egyformák és a babáink sem egyformák.A legjobb az anyatej ezt szerintem egy normális anya sem vitatja de ha nincs valamit tenni kell!

2011. okt. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!