Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás témában miért ad...

Szoptatás témában miért ad olyan tanácsot, aki a tápszert nyomatja?

Figyelt kérdés

nem fér a fejembe. valaki segítséget kér hogy hogyan hozza helyre a szoptatást. és jönnek az okosak, akik nem erre válaszolnak, hanem a tápszerezést népszerűsítik.


tudom, hogy jó találmány a tápszer. vannak olyan helyzetek, amikor ez a megoldás, és szépen felnő a baba. de ha van anyatej és elszántság, akkor miért kell elbizonytalanítani?


2011. okt. 20. 10:23
1 2 3 4 5 6
 31/59 TKI Ibolya ***** válasza:
52%
Ja és ekkora baromságot hogy a tápszer csak az üzletről szol!A reklám nem feltétlenül rossz inkább választási lehetőséget mutat.De igazi magyar mentalitás mindenben csak a rosszat meglátni.
2011. okt. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 TKI Ibolya ***** válasza:

A kérdésekből azt olvasom ki hogy a legtöbb anyukának nagy szomorúság ha nem tud szoptatni és ha még hülyének is nézzük őket mert tápszert adnak a gyereknek avval ártunk csak igazán.Mint ahogyan írtam én sem tudtam a lányomat sokáig szoptatni,őt nem viselte meg de engem igen mert mindenki azt éreztette velem hogy semmit sem érek.

Bocs tudom ez nem tartozott a kérdéshez de muszáj a másik oldalt is ismerni mielőtt ítélkezünk.

Ezen a tápszer reklámon még mindig mérgelődöm!

2011. okt. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
Kedves Ibolya, én megértelek, mert tudom, elfogadom, hogy az anyatej VÉGES. Egyszer elfogy, nem szoptathat mindenki addig, ameddig akarja. Aki nem érti, olvassa el az iskolás biosz könyvét.
2011. okt. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:

Hát persze Iboly, a tápszergyártó cég küldött ki hozzád valakit, aki elapasztotta a tejed, mondjuk míg aludtál és aztán jó drágán rád sózta a tápszert.

Azért valóban ez a tápszer=reklám, üzlet, nem állja meg teljes mértékben a helyét, hiszen, ha elfogadom, hogy az anyák 90%-a tud szoptatni, még mindig van 10%, annak a gyereke dögöljön éhen vagy mi legyen vele? A másik meg nyilván nem fog senki gyárat fenntartani, szoptatni nem tudó anyák két szép szeméért. Pénzbe kerül a gyártás, fejlesztés, kutatás-tudomásul kell venni.


De egyébként egy reklám sincs, NE SZOPTASS TÁPSZEREZZ.

2011. okt. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 A kérdező kommentje:

a kérdésemre valóban nem sok választ kaptam. annyi volt a gondom, hogyha valaki elakad a szoptatásban és abbn kér segítséget, hogy hogyan hozza helyre a szoptatást, akkor miért okoskodnak bele "kell neki a tápszer, biztos kevés a tjed, meg nem tápláló" szövegekkel.

van, akinek legalább az együttérzése jól esett.


de hogy miért kell mindig a másik torkának ugrani?

nekem ehhez nincs időm.


Boldog babázást!

2011. okt. 21. 19:13
 36/59 anonim ***** válasza:
77%

De azért kérdező, egyértelmű, hogy újabb vita gerjesztése volt a célod. Hiszen te magad írtad: nem olvastam a válaszokat, nekem erre nincs időm, de honnan tudod, mi áll bennük, ha el sem olvastad őket?

Persze a válaszok olvasás nélkül is pontosan tudtad, hogy egy ilyen kérdésre viszonylag sok válasz érkezik és vita is lesz.

Azért ne veregesd a vállad, nem vagy egy nagyszerű jellem. Lehetne vitázni ki a hibás, a vitagerjesztők vagy a vitázók. De szerintem a vitagerjesztők, akik ebben élik ki magukat. Hát sajnálom, hogy erre viszont találtál időt.

Legközelebb vagy töltsd el hasznosabban vagy írj ki valami értelmes kérdést, amire valós válaszokat vársz és el is olvasod azokat.

2011. okt. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
70%

Igen, már a kérdés megfogalmazása is rosszindulatú. "Tápszert nyomatja" Mondjad már meg, hogy ki nyomatja a tápszert?! Mert viszonylag gyakran olvasom ezt az oldalt, de nem találkoztam még ilyennel. Meg azzal sem, amit írtál, hogy valaki azt mondta volna, hogy jobb a tápszer az anyatejnél. Sőt, még azt se láttam sehol leírva, hogy egyenértékűnek titulálta volna valaki. Most akkor miről beszélünk?!


Meg még egy dolog: Amikor az első komentedben már fel voltál mélységesen háborodva, akkor teljesen korrekt vita folyt épp. Elég alacsony az ingerküszöböd, ha neked ez már nem fért bele

2011. okt. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nincs olyan reklám, hogy "Ne szoptass, hanem tápszerezz!!!", hiszen a tápszergyártók tudják, hogy ilyet "nem illik" mondani. Ők ennél rafináltabbak, ugyanúgy mint a cigarettagyártók. Épp xStefix-nek volt egy kérdése pár hónapja, amikor belinkelt egy cikket, amit egy tápszergyártó cég anyatejet "propagáló" reklámanyagáról szólt. Kerestem a kérdést, de nem találtam. Ha esetleg valaki hirtelen elő tudja rántani, érdemes elolvasni...


Az eredeti kérdésre a válaszom csak annyi, hogy mert mindenki magából indul ki. Vannak nők, akik meggebednek hogy legyen tejük, mindent megtesznek, mégsem sikerül a szoptatás. Ezért számukra természetes, hogy ha valakinek nem megy a szoptatás akkor jöjjön a tápszer. Ugyanezért van az is, hogy a akinek sikerült a szoptatás az meg ezerrel "nyomatja" a szoptatás, akkor is ha gyakorlatilag már nincs is tej. Szerintem senki sem rosszból csinálja, csak néha nem gondolnak bele, hogy másik ember, másik helyzet, más körülmények...

2011. okt. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:

Mit nem mondasz? Komolyan? Képzeld, soha nem cigiztem, nem ittam alkoholt, nem rohantam Peaugeut 206-ost venni (pedig a katicák igazán jól elbibelődtek vele, de hát mégiscsak egy ócska alsókategóriás francia autó) és tápszert sem kaptak a gyerekeim, sőt visszagondolok, még tápszer reklámot sem láttam soha életemben. Hiszen a tápszer gyógyszertári, receptre kapható cucc, szabad egyáltalán reklámozni? Mert sosem láttam receptre kapható gyógyszer reklámot. Azt sem tudom, hol reklámozzák a tápszert? egyáltalán milyen tápszergyártók vannak? Mert ezt sem tudom.

Mondjuk minek is néztem volna, hiszen szoptattam és hát az ingyen volt stb stb stb.

Még egy doboz sem volt otthon megnyugtatásképpen.

Hát lehet annyira rafináltak, agymosással működik a dolog, és csak azokra hat, akik egyébként is tápszerezni akarnak. Én sosem nézek reklámot és soha nem vettem semmit és csináltam semmit reklám hatására.

És tudod, mindenki magából indul. De tényleg elképzelni nem tudom, anyuka szoptat, és lát egy tápszer reklámot és azt mondja, oké holnap veszünk, mégis jobb, ha pénzt adok a kajádért az ingyen helyett.

2011. okt. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:

Hát ezt az utolsó kirohanás egy jó részét nagyon nem értem, de mindegy. Szerintem pár dolgot hozzáképzeltél ahhoz, amit írtam.


Nálunk a gyerekkórház és a védőnői rendelőben vannak tápszer-reklámok, illetve mindenféle babás magazinokba láttam már őket. Nem bababarát kórházakban állítólag osztogatnak tápszer mintát, és ott is kiraknak tápszer reklámokat. Mondjuk személyes tapasztalatom erről nincsen, a Szent Istvánban szültem.


Az "agymosás része" pont arról szól a dolognak, hogy észre se veszi az ember, hogy esetleg befolyásolva van. Pl. én egyszer láttam egy dohánygyártó cég kiadványát a cigizés káros hatásairól. Az egész kis füzetke almazöld meg halványkék lapokra volt nyomtatva és az ábrák meg minden úgy volt megcsinálva, hogy teljes nyugalmat meg harmóniát árasszon, nehogy már valaki (mondjuk egy dohányos) stresszelve érezze magát az olvasása közben!


Szóval ilyenekre gondoltam. Persze a tápszer reklámok se úgy vannak megcsinálva, hogy aki simán, gond nélkül szoptat az nagy hirtelen álljon át a tápszerre. Csak olyan gondolatokat akar elültetni az ember fejében, hogy ha jön a nehézség, akkor automatikusan a tápszerre gondoljon, ne esetleg egyéb megoldásra.

2011. okt. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!