Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás témában miért ad...

Szoptatás témában miért ad olyan tanácsot, aki a tápszert nyomatja?

Figyelt kérdés

nem fér a fejembe. valaki segítséget kér hogy hogyan hozza helyre a szoptatást. és jönnek az okosak, akik nem erre válaszolnak, hanem a tápszerezést népszerűsítik.


tudom, hogy jó találmány a tápszer. vannak olyan helyzetek, amikor ez a megoldás, és szépen felnő a baba. de ha van anyatej és elszántság, akkor miért kell elbizonytalanítani?


2011. okt. 20. 10:23
1 2 3 4 5 6
 41/59 xStefix ***** válasza:

Receptre írható, vagyis kezdőtápszert nem is láthatsz a reklámokban, mert a kódex szerint ilyet tilos reklámozni. Eddig oké. De azért a cégek se olyan hülyék és annyira szamaritánusok, mint gondoljuk, és azzal, hogy a 2-es tápszert már mint anyatej-követőt(!) tüntetik fel, már nyugodtan mehet a reklám. És ezt 6 hós kortól ajánlják, amikor a gyerek ideális esetben még bőven szopizna...

Tápos reklámot leginkább hétvégén, az anyukáknak szóló délelőtti műsorok idejében láthatsz, nyilván.

Arról nem beszélve, hogy a legtöbb tápszergyártó cég nemcsak tápot, hanem bébiételt is gyárt: kérdem én, miért van ráírva ezekre az ételekre, hogy már 4 hós kortól is adhatók, amikor a hivatalosan is elfogadott álláspont a 6 hónap utáni hozzátáplálás? Nem tudom, ezügyben mik a pontos szabályok és hogyan lehetséges, hogy mégis kijátsszák őket, de nekem a véletlennél kicsit többnek tűnik, ami a hátterében van...


Hogy egy konkrét (de nyilván becsült) adatot hozzak, évente kb. 1 700 000 doboz kezdő tápszer fogy alig 90 000 szülés mellett. Ez azért elég beszédes adat, ha beszorozzuk egy doboz tápszer árával (mégha receptes is). Nem kis pénzekről van itt szó.

Én nem azt mondom, hogy a tápszer semmi más, csak színtiszta üzlet. Ámbátor mindaz a pénz, amit a fejlesztésekbe invesztálnak, bőségesen megtérül a termékárakból. Nem azt mondom, hogy semmi jószándék nincs bennük, amikor azoknak a gyerekeknek is készítenek élelmiszert, akik elesnek a legjobbtól - de ne magasztaljuk fel őket annyira, mert busás profitot termelnek maguknak mindezért cserébe.

2011. okt. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 xStefix ***** válasza:

A választási lehetőségről pedig: ez csak azoknak szól, akik ésszel tudnak választani. Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy mindenki, aki reklámokat néz, képtelen lenne gondolkodni, de talán mindenki hallott már a marketing tudatbefolyásoló hatásáról - pszichológia szakon külön kurzusokon tanulnak erről.

Ha valamit túl gyakran lát az ember, pláne, ha valami "jót" akarnak neki eladni, egy idő után veszít a racionalitásából. Persze a pénztárca ettől még nem lesz dundibb, de azt mindannyian tudjuk, hogy ha az ember gyerekéről van szó, semmi pénz nem sok, hiszen a legjobbat akarjuk neki... Ilyen értelemben a gyógyszerek és a gyerek a két legnagyobb biznisz a világon, mert erre a kettőre vagyunk hajlamosak a legtöbbet költeni, akár tudatalatt is.

Szóval, nyilván senki nem ész nélkül veszi a tápszert - de vajon azon anyukák számára, akik egyébként is ki vannak lelkileg, mert nem úgy megy a szoptatás, ahogy akarják, nem tűnik célszerű megoldásnak, ha megveszik azt a dobozt? Onnantól minden gond megszűnne, a baba többet nem sírna, nem kéne méricskélni, meglódulna a hízása stb... szerintem egy kezdőnek ez bőven több, mint vonzó.

2011. okt. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:

Vigantol. Kitalálták, mert bele tudtak alkotni valamit, ami az anyatejben nincs benne.

Tápszer. Kitalálták, mert bele tudnak alkotni sok egyéb vitamint, és tápanyagot, ami az anyatejben benne van, de már nincs anyatej az anyukának.


Ez nem a reklám, hanem a gondolkodás helye volt. Én úgy gondolom, ha valaki hisz abban, hogy a Vigantollal a baba szervezetébe juttat valamit, ami a tejjel nem megy, akkor hisz a tudományban. Abban, hogy a tudomány NEKÜNK, édesanyáknak alkotott meg valamit, ami kell a BABÁINKNAK.

Tény, ebből a gyártó meg is gazdagodik, de olyan baromi káros és gáz nem lehet a tápszer, mert ha bármi bajt okozna, és a tápos babák valóban silányak és testi-lelki nyomorékok lennének, meg beteges, anyukájukkal nem igazi kapcsolatban lévő retardáltak, már kiderült volna az évek során, vagy ha még nem, akkor majd a jövőben, ezért nem hinném, hogy szar.t adnának el nekünk, anyukáknak.

2011. okt. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
Nem tudom egyébként hogy a méricskéléssel mi baja minden szoptatási tanácsadónak, mert önmagában a méricskélés nem okoz anyatejfogyást, sem szoptatni-nem-akarást, csak ha az anyuka egyébként is tápszerhez nyúlna.
2011. okt. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
52%

"Szóval ígyis elég nagy a kísértés az anyukák felé, hogy a könnyebb utat válasszák, ha gondjuk akad, én nem tennék erre még egy lapáttal."


Igen, ez okos volt. Valóban könnyebb út a mai gazdasági helyzetben egy kisbabás (netán többgyermekes) családban a havi többezer forintos pluszkiadás a tápszerért. A szoptatási tanácsadókkal az a bajom, hogy nem látnak néha tovább a saját mondataiknál.

2011. okt. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:

de vajon azon anyukák számára, akik egyébként is ki vannak lelkileg, mert nem úgy megy a szoptatás, ahogy akarják, nem tűnik célszerű megoldásnak, ha megveszik azt a dobozt? Onnantól minden gond megszűnne, a baba többet nem sírna, nem kéne méricskélni, meglódulna a hízása stb... szerintem egy kezdőnek ez bőven több, mint vonzó.


És ezt egyébként te tényleg komolyan gondolod? Nem tápszereztem, mert sikerült szoptatnom, de ha ez valóban így van, a tápszert minden baba vidáman megeszi (szemben az anyatejjel, gyümölcsökkel, kajákkal)szívesen elfogadja a cumisüveget (szemben a cicivel)a tápszertől megfelelően hízik, nem kell méricskélni?

Szóval leszögezhetjük, addig van nyugodalma egy anyának, ha tápszerez, mert az maga a tökély, kínlódás csak a szoptatással, meg aztán a rendes étkezésekkel, kajával van.

Egyébként ez akkor valóban a tápszer pozitívuma mindenek felett, erről az oldaláról nem is tudtam.

Én a bébikajákkal is rengeteget kínlódtam, saját magam készített kaját egyáltalán nem fogadott el, bébikaját 3 napi evett 1 üveggel, ha tudtam volna a tápszerről, de az én dokim már nem volt híve ennek. Mondjuk, nálam több pénzt tejitalra, junior italra vagy mi az, sem költött senki, illetve annyira drága tejporral nem itta a kávét senki-mert arra használtam el.

És még most is méricskélem, mert a nagy fiam 5 évesen alig 17 kiló a kicsi 3 évesen 13 kiló, nekik nincs valami tápszer? Bár tudom tilos itt reklámozni, de ha azzal megszűnnének az étkezési gondok, hízás is megindulna. Megérné beruháznom.

Fantasztikus, tápszer hívő lettem. Ha az minden gondot megold.

2011. okt. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 xStefix ***** válasza:

Valahogy tudtam, hogy megint belém lesz kötve. :)

Megnyugtatásként, nem vagyok teljesen dilettáns a tápszer témában, ugyanis volt egy szakasz, amikor én is napi rendszerességgel pótoltam a lányomnál. Amit feljebb írtam, legnagyobbrészt a saját tapasztalataimból származott, de részben innen a fórumról is. Ha ti még nem olvastatok olyan véleményt, miszerint a tápszerre való áttérés (legalább részleges) megnyugvást hozott, ajánlom, hogy olvassatok az archívumban, nem egy ilyet fogtok találni.

Nekem kezdő anyaként halvány lilám nem volt a szoptatásról, csak azt tudtam, hogy a gyerek valószínű éhes, én meg sose tudom, mikor elég és mikor lakott jól... Szerintem nem ritka élmény. Összevissza bénáztam a szopival - miközben egyre többször adtam neki tápszert is, sokszor feleslegesen. És bár a tápozás sem volt annyira egyszerű (előkészítés, mosogatás, sterizés stb.), de valahol megnyugtató volt, hogy láttam, eszik, mennyit eszik és utána elvan, mint a tök. - Ezzel szemben a helyes szoptatást hosszú hetek-hónapok alatt tanultam csak meg és sokáig bizonytalankodtam még később is.

Mindezzel nem a tápot éltetem, sőt; de talán nem annyira elképzelhetetlen, hogy azok számára, akik nem látnak tovább a gondoknál, a tápszer igenis komoly mentsvár lehet. Még akkor is, ha olyan sokba kerül. Mert nyilván nem önszántából veszi meg az ember, hanem azért, mert kell(?) és mert annyiba kerül, amennyibe.

Tényleg annyira rosszul gondolom...?

2011. okt. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 xStefix ***** válasza:

A mércsikéléssel az a gond, hogy azon anyukák számára, akik kicsit "földhöz ragadtabb" típusok és szeretik a konkrét dolgokat (mint pl. a számok), a különböző mércék célzott elérése felesleges stresszt okozhat. A gyerek sose fog annyit és úgy szopni, ahogy elő van írva, de ha az anyuka mereven ragaszkodik ehhez (megintcsak ajánlom az arcvhívumot), akkor rossz irányba mehet el az egész történet.

Nem mindenkinél van így és nem minden mérés-típus szokott "káros" lenni (a szopás körülit szokták legtöbbször kritizálni) - de megint magamon is tapasztaltam, hogy mennyit árthat.


Ami szopis hibát csak lehet, sikerült elkövetnem az első évünk alatt, úgyhogy azok, amiket javaslok, nem (csak) az okoskönyvekből jönnek. Arra igyekszem felhívni a figyelmet, ami buktató lehet - nem biztos, hogy rossz vége lesz egy adott szopis gyakorlatnak, de mivel tudok néhány összefüggést, szólni szoktam, hogy az anyuka figyelhessen rá.

2011. okt. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:

Köszi, megkérdeztem illetékesektől és egyöntetűen megerősítették, hogy valóban igaz minden amit írtál.

Bevallom nem gondoltam volna, komolyan meglepett az eredmény.

De elgondolkodtam valóban az anyatej a legmegfelelőbb? Hát közel sem.

És miért ne választaná bárki a tápszert, ha ezzel normális mederbe tereli a baba étkezését.


Szóval köszi, egyértelmű túl van misztifikálva a szoptatás, anyatej és nagyon alul rangsorolják a tápszert.

Mert ha annyira bűnrossz lenne és mesterséges sz@r ami csak a reklámoknak köszönheti létét, a babák nem ennék meg, legalábbis nem mindegyik, gond nélkül. És a válaszokban senkinek nem volt gondja, minden baba elfogadta, előírt mennyiséget evett és hízott.


Úgyhogy kötözködésnek hangzott, de rávilágítottál a tápszer jelentős előnyéről, amiről eddig nem tudtam és harsogtam, anyatej anyatej anyatej.


Köszönöm neked.

2011. okt. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 xStefix ***** válasza:
Akkor ezek szerint nem értettél meg, de mindegy már. Remélem, hogy lesz azért, akinek összeáll a fejében a kép.
2011. okt. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!