Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy éves "babát" le lehet...

Egy éves "babát" le lehet szoktatni éjszakai szopikról és a felkelésekről? Ha igen hogyan? Ki vagyok merülve.

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 12:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kedves 6


Amıg nem tudod, hogy a szoptatas es a szopas nem ugyanaz, addıg ne valallj gyereket. Nehogy rossz 'kımenetre' csatlakoztasd a gyereket, ha ehes.

2012. febr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Igaz, az én kisfiamat nem az éjszakai ciciről kellett leszoktatni, mert már rég nincs tejem sajnos, hanem az éjszaka 1-2* tápszerivászatról.

Ő már 15 hónapos, most szántam el magam a drasztikus lépésre, eddig sajnáltam, nem akartam sírni hagyni stb, de már nem bírtam tovább az éjszakai keléseket, ráadásul jön a kistesó 3 és fél hónap múlva, addig meg kellett ezt oldani.

Elmagyaráztam neki este, hogy éjszaka nem eszünk, már nagyfiú, stb. ezt azóta is megteszem.

Első éjjel megszakításokkal 2 órát sírt (panelben, de hétvégére időzítettünk, ki kellett, hogy bírják a szomszédok!), ivott egy kis vizet, utána tovább aludt ennyivel reggel.

(Én kivettem az ágyából, elringattam- bár benne volt a pakliban, hogy akkor meg ezt fogja majd igényelni éjszakánként, de nem volt szívem nem megtenni).

Második éjjel összesen 1 óra sírás, vizet már nem fogadta el, még ringatni kellett, harmadik negyedik éjjel fél-negyed óra nyöszörgés, megértette, hogy úgy sem kap, nem kellett kivenni az ágyból, csak visszafektettem, megsimogattam és visszaaludt.

Azóta általában átalussza az éjszakát.

Van, hogy felébred, felül, de visszafekszik és alszik tovább, mert már tudja, hogy úgy sem kap enni!

Őt csak ilyen drasztikusan lehetett leszoktatni.

/A következő babánknál legkésőbb egy évesen véget vetünk az éjszakai keléseknek, mindenkinek jobb lesz így!/

Szóval nem volt éhes éjjel, csak megszokásból kelt fel, úgy mint a tiéd is.

Szerintem is elég nagy már egy évesen, hogy leszoktasd, de ehhez nagyon következetesnek kell lenned, mert ha meginogsz és adsz neki mégis cicit, akkor tudja, hogy eléri a célját a hisztivel és még nehezebb lesz később leszoktatni.

Néhány nap, legkésőbb 1 hét alatt biztos össze jön!

Kitartást, ha megpróbálod!

2012. febr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

7-es vagyok


igen írtam is hogy ez egy drasztikus módszer de hatásos. habár babának nem árt, de szülöként ezt csak akkor lehet megtenni, ha valaki annyira kivan már hogy neki mindegy de a gyerek aludjon. én ezt is megtudom érteni, nálunk nem cici van hanem cumi, és ugyan ez lenne amenet, de én kibírok éjszakánként egy kelést és vissza dugom a cumit már alszik is, nem kell kivenni, csak mindig pisilnem kell utánna (mert terhes vagyok).


szóval amit leírtam módszert csak ha valaki nagyon ki van bukva kezdje el, és semmi esetre se hagyja abba, azzal tényleg csak rosszabb lesz a helyzet.


másik módszer hogy eröt gyüjt és még pár hónapot, évet vár az anyuka, mindig nem fog cicizni.

2012. febr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Kisfiam pont 1 évesen aludta át a teljes éjszakát!
2012. febr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%
A szopizás a babának és a kisgyermeknek nem csak táplálkozás! És: tegye fel a kezét, aki még sosem ivott éjszaka...szval több irányból is bajos az éjszakai táplálkozás felől megközelíteni a dolgot.
2012. febr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

14honapos lehetett a lanyom mikor egyszeruen megszunt az ejszakai szoptatas.Nem adtam neki tobbet,lass csodat fel sem kelt ejjel.Nem hagytam sirni,nem mas ment oda hozza(fel sem kelt),semmi drasztikus lepes.

Persze minden gyerek mas,orulhetek hogy ilyen siman ment.

Probald meg ne adj neki, ha sir vedd fel.

2012. febr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Igen, vannak drasztikus dolgok, én az első gyerekkel nem alkalmaztam. Igaz, ő nem sűrűn kelt már fel 1 évesen, csak ha jött a foga. Akkor megszoptattam, pedig sokan mondták, hogy majd nagyon rászokik, és akkor még 5 évesen is. Ő a fogzás befejeztével szinte soha nem kel fel.

Ellenben a második gyerekem! Volt olyan éjszakánk, hogy 5-ször kérte a cicit 1 évesen. Akkor döntöttünk úgy, hogy ez nem mehet tovább így. És igenis apa kezdett el bejárni hozzá. Sajnos a felébredések nem szűntek meg, tehát nem a cici kedvéért kel fel a gyerek, hanem mert valami zavarja, és így tud csak megnyugodni. Azonban azt elértük vele, hogy apa bemegy, betakargatja, és utána alszunk. Nem rágódik órákig a cicin. Ő sajnos ilyen rossz alvó, és ha felébred, akkor nem alszik vissza egyedül, hanem szeretne róla megbizonyosodni, hogy nincs egyedül. Most 2 éves, pár hónapja alszik jobban. Szóval kitartás, esetleg próbáld meg bevetni apát. Én ezt nem tartom olyan drasztikus dolognak, mintha pl. hagyod sírni. A férjem csak néhányszor mondta el neki, hogy anya most nem jön, elégedj meg velem. Aztán megszokta, és nem volt belőle probléma, hogy nem én megyek be.

2012. febr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

HA a babád ilyen típus, akkor ugyan le lehet szoptatni, de szerintem nem érdemes. Elmondom, nálunk hogyan ment, s hogyan múlt el, igaz, nem vagyunk "jól" nevelők ebből a szempontból és sokan ódzkodnak ettől a megoldástól.


Mi együtt alszunk. Együtt alszunk, amióta a lányom elkezdett átfordulni 4 hónapos korában és mindig felriadt, amikor álmában önkéntelenül átfordult. Csak szopival lehetett visszaaltatni. Jött a fogzás ,szintén a szopi volt a éegjobb fájdalomcsillapító, a fogai nagyon megviselték, 13 hónapos 8 hónapja fogzik, de még cska 3 tört át. Az óránkénti kelés engem is megviselt, semmit nem tudtam aludni. Elolvastam William Sears dr. Éjszakai gondoskodás című könyvét (Kismama magazin adta ki) és "megvilágosodtam".


A lányom mindig olyankor kezdett sokat ébredni éjjel (a standard este 11-12 közötti és hajnal 5-6 közötti kelés mellett), ha valami extra történt vele: fogzás, feltérdelés, mászás, feülés, állás és járás. Valószínűleg a kis agya nehezen dolgozta fel az új helyzetet, túl felszínessé vált az alvása és segíteni kellett neki a visszaalváshoz.


A kelései nem evések voltak, hanem csak pár korty szopi, kis cumizás.


Tehát együtt alszunk, csak oldalra fordulok, picit szopizik, hasra fordul én nmeg betakarom magunkat és alszuink tovább. Fel sem ébredek igazán, sokszor nem is tudom, kelt-e éjjel, vagy hogy hányszor. Engem nem zavar, hogy velünk alszik, tudom, hogy egyszer majd lesz saját ágya és akar is majd benne aludni :) Kipihent vagyok, nem félek, hogy ráfekszem vagy nem is tudom...


Persze, adhattam volna neki vizet éjjel, vagy rongathattam volna, de az nekem lett volna fárasztó. Hagyhattam volna sírni, de akkor sem tudok aludni mellette, sőt a férjem is felébredt volna, neki pedig pihennie kell éjjel, hogy nappal dolgozni tudjn. M?eg amúgy sem tudom, nincs szívem sírni hagyni, ha tudom, hogy tudok ellene tenni.


Biztosan le fog róla szokni egyszer.


Most, hogy már jár és éppen nem jön a foga, alszik. Este fél9től reggel fél8ig, már lassan egy hónapja, max 1x kel, valószínűleg a fűtés okozta szárazabb levegő miatt szárad ki a orka (megjegyzem én is kelek inni éjjel).


Szóval nekünk ez teljesen bevált, csak javasolni tudom.


HA nem is az együttalvást, a könyvet mindeképp, mert jó, ha az emebr megismeri a gyereke alvási jellemzőit, hiszen a babák nem úgy alszanak, mint a felnőttek.

2012. febr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!